Bídné jaro Slavoj nevylepšil, sezonu zakončil prohrou

Český Krumlov - Už před víkendem si fotbalisté krumlovského Slavoje předehráli utkání posledního divizního kola, při kterém v jihočeském derby změřili síly s favorizovaným a v průběžné tabulce druhým Pískem.

17.6.2014

Krumlovským fotbalistům v derby s Pískem nelze upřít snahu, ale stejně jako v tomto souboji Michal Klivanda (vlevo) proti autorovi druhé trefy hostů Pavlu Nohavovi, tabulkového favorita nepřetlačili a sezonu zakončili prohrou o tři branky.Foto: Jan Škrle

A pátek třináctého jakoby nejprve předznamenal a nakonec podtrhl jarní soužení zelenobílé družiny trenéra Jiřího Svobody. Písečtí favorité pod taktovkou odcházejícího kouče Jindřicha Dejmala i bez svého nejlepšího střelce Zušťáka hráli od začátku prim, už v první půli si vypracovali dvoubrankový náskok, který pak v závěru ještě zpečetili. Slavojáci navíc zakončili nevyrovnanou sezonu opět symbolicky, a to vyloučením…

Český Krumlov - Písek 0:3 (0:2)

Bezbrankové skóre vydrželo jen čtvrt hodiny a pak se po akci exkrumlovského Rosůlka, který ještě na podzim hájil barvy Slavoje, ujali hosté vedení. Přihrávku nejlepšího podzimního střelce zelenobílých zúročil Voráček – a bylo to 0:1. Domácí se mohli vrátit do zápasu o pár minut později, ale to by střele Baboučka nesmělo stát v cestě břevno písecké svatyně. Na stejném místě pak skončila i střela bojovníka Beránka. Do kabin se pak šlo za dvoubrankového vedení hostů, které povedenou střelou z přímého kopu sedm minut před pauzou zařídil Nohava – 0:2.

Do druhého poločasu poslali krumlovští kormidelníci hned trojici střídajících hráčů, ale ani tyto změny a přeskupení jednotlivých řad ke zdramatizování zápasu nevedly. Písečtí kontrolovali hru a ještě v 79. minutě přidali gólovou pojistku, když se po rohovém kopu hlavou prosadil Voráček – 0:3. Posledních sedm minut pak dohrávali domácí o deseti, když po srážce s brankářem Varyšem viděl z rukou arbitra rovnou červenou kartu Pavel Svoboda.

Fakta - branky: 16. a 79. Voráček, 38. Nohava, ŽK 4:1 (u domácích Kabele, Dvořák, Wagner, Klivanda), ČK 1:0 (83. P. Svoboda), jako hlavní řídil rozhodčí Severýn, sledovalo 115 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Dvořák, Klivanda, Dudák (46. Hrabík), Kroupa (46. Houska) – Wagner, Kabele (46. Žilenko), Novák, Beránek – Babouček (65. Podskalský), P. Svoboda.

Jedenácté místo

Krumlovští zůstali na pouhých sedmi jarních bodech, připsali si v derniéře patnáctou prohru v ročníku a v konečném účtování obsadili jedenáctou příčku, což je po podzimním pátém místě rozhodně velkým zklamáním…

„Doslova hrozné jaro si musíme v klubu rozebrat a jednoznačně se z toho poučit. Raději se dívat dopředu…" ulevil si po posledním zápase sezony první krumlovský trenér Jiří Svoboda a k hodnocení samotné derniéry dodal: „Musím uznat, že Písek byl tentokrát jasně nad naše síly a na tak kvalitního soupeře jsme prostě a jednoduše neměli. Ne že by kluci nechtěli a zápas vypustili, oni se snažili, ale na týmový výkon Písku s kvalitou ve všech řadách to nestačilo. Nějaké šance jsme měli a nastřelili dvakrát břevno. Dát vyrovnávací nebo kontaktní gól, tak nemusel být výsledek pro nás takto krutý, ale soupeř po druhém gólu už zápas jednoznačně kontroloval. Tak kvalitní tým tady na jaře nehrál. Písek zvítězil naprosto zaslouženě."

Autor: Karel Vosika

17.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Pracovníci Správy železniční a dopravní cesty  zprovozňují trať na přejezdu Velešín Nádraží.

Železniční trať z Vyššího Brodu do Lipna nad Vltavou pořád není v prov

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

Velešín při derby ve Větřní způsobil senzaci, favorit vyšel naprázdno

Větřní – Tahákem úvodního dějství nové sezony oblastní fotbalové I.A třídy z okresního pohledu jednoznačně bylo derby obou zástupců Českokrumlovska.

Dobrovolný hasič při zásahu zkolaboval

Deštná - Dobrovolní hasiči z Deštné na Jindřichohradecku se od písknutí prvního poplachu kvůli bouřce nezastavili až do sobotního odpoledne.

OBRAZEM: Krumlovský Slavoj je lídrem divize

Český Krumlov – Fotbalisté českokrumlovského Slavoje jsou v áčkové skupině republikové divizní soutěže po dvou odehraných dějstvích posledním stoprocentním týmem.