Okresní přebor

Opět nebylo kolo kompletní, neboť fotbalisté Malont postižení epidemií příušnic po odložení minulého zápasu v Nové Vsi (dohrávka 27. května od 17 hodin) odkládali i domácí utkání s Kájovem (1. června od 18).

Suverénní lídr, na jaře stoprocentní celek chvalšinského Sokola, hostoval u hranic na trávníku nebezpečného Dolního Dvořiště. Domácí v taháku kola po necelých dvaceti minutách vedli již o dva góly, když se popatnácté v sezoně trefil druhý nejlepší kanonýr přeboru Tadeáš Zeman a na 2:0 zvyšoval matador Jan Říha. Ke zteči ovšem zavelel chvalšinský kapitán Tomáš Holas, jenž do půle korigoval. Hosté pak po hodině hry zásahem Milana Babinského upravili na výsledných 2:2. Vedoucí celek pořadí sice poprvé v jarní části bodově tratil, ale na čele má nadále solidní náskok.

V tabulce druhý loučovický FC Vltava předvedl v neděli sedmigólovou kanonádu v lipenském derby na půdě rezervy Frymburku a na Chvalšiny nyní ztrácí čtyři body.

Zlatokorunští jistili bronzový stupínek přesvědčivou výhrou na hřišti nevyzpytatelného Přídolí, kde z penalty zaznamenal již svůj jedenáctý gól v sezoně Vít Ohnsorg.

Posun v tabulce o dvě příčky ze sedmého na páté místo zaknihovala Křemže výhrou na stadionu velešínského béčka, kterému nepomohli ani pendlové z prvního týmu.

Výsledky 18. kola OPM: Dolní Dvořiště – Chvalšiny 2:2 (2:1) 8. Zeman, 18. Říha – 34. Holas, 61. Babinský, Přídolí – Zlatá Koruna 1:4 (0:2) 84. Josef Písko – 8. a 47. Brož, 26. Ohnsorg z penalty, 52. Rychtář, Velešín B – Křemže 1:3 (0:2) 70. Kudláček z penalty – 17. Kaprál, 44. Snížek, 60. P. Kouba (ČK 0:1 – 84. Brabec), Frymburk B – FC Vltava 0:7 (0:2) 3. a 44. Žák, 63. a 78. z penalty Hynšt, 64. Sojka, 65. Koutský z penalty, 89. Hošek, Větřní B – Nová Ves / Brloh B 1:1 (0:1) 90.(+2) Cifreund – 2. T. Hüttner.

Okresní soutěž

Ve skupině o mistra soutěže hrál první Světlík v neděli na horké benešovské půdě, kde v závěru základní části padl poměrem 1:3. Tentokrát si lídr po bezbrankové remíze odvezl cenný bod.

Už v sobotu bodovali naplno Lipenští na hřišti FC Romo, kde se při výhře hostů hattrickem za poločas blýskl Ondřej Panský.

Výsledky 2. kola nadstavby – skupina o 1. až 4. místo: Romo Č. Krumlov – Lipno 1:3 (1:3) 42. Martin Kotlár – 21., 36. a 38. Panský, Benešov – Světlík 0:0.

Výsledky 2. kola nadstavby – skupina o 5. až 8. místo: Vyšší Brod B – Holubov 5:2 (2:0) 10. Šerhakl, 19. Syrovátka, 61. M. Gondek, 63. J. Filip, 79. Rohlík – 52. Hůlka, 85. V. Franěk z penalty, Rožmberk – Horní Dvořiště 4:3 (1:1) 28. Sojka, 63. Trapl, 71. Vidlák, 81. Kolář – 3. a 59. J. Plosz, 49. Koller.