V třetím dvojkole 1. Red futsal ligy si hráči celku Bombarďáci Větřní odbyli „domácí“ premiéru v českobudějovické sportovní hale.

Větřínští v předchozím dějství získali historicky první ligové body a do tohoto dvojutkání šli s cílem porazit souseda v tabulce z Kroměříže a odehrát důstojnou roli v zápase s velkým favoritem z Poličky. V sestavě ještě stále chyběli hráči krumlovského Slavoje Beránek, Petřík a Weinhard, dále pak absentoval i zraněný Szó.

Výhra a prohra

Bombarďáci Větřní – Vokno Kroměříž 4:3 (2:0)

Po opatrném začátku převzali Větřínští iniciativu a brankami Soukupa a Sedláka si do půle vypracovali náskok. Do druhé půle ale vstoupil daleko aktivněji soupeř a během osmi minut vyrovnal. Ve 32. minutě se však krásně z voleje po autovém vhazování trefil Chlumecký na 3:2. Po vyfaulování soupeře pak přidal z devítimetrového kopu pojistku Ginzel. Hosté už jen tři vteřiny před koncem korigovali na výsledných 4:3.

Bombarďáci Větřní – Novabrik Polička 3:4 (1:3)

Proti favoritovi nastoupili Větřínští bez zábran a od 3. minuty se trefou Homera dostali do vedení. Hned po rozehrání ale soupeř srovnal a v dalších minutách už tahal za delší konec. V půli hosté vedli o dvě branky, krátce po změně stran přidali čtvrtý zásah – a bylo rozhodnuto. Sympaticky bojující Bombarďáci už jen korigovali. Z prvního kontaktu s míčem dal na 2:4 Dvořáček a minutu před koncem upravil Friedl na 3:4.

Bombarďáci: Klabouch – Ginzel, Chlumecký, Kuzma, Friedl, Soukup, Sedlák, Ševčík, Dvořáček, Homer.

V dalším kole se Větřínští znovu představí na jihočeské půdě, tentokrát ve Vodňanech, kde se v sobotu utkají s lídrem tabulky ze Stonavy (11.10) a pak vyzvou předposlední Darkovice (13.20).