FC Písek – Slavoj Český Krumlov 6 : 1 (1:0), branky: Held 3, Voráček 2, Zušťák – Dudák.

Zatímco domácí třetiligový tým hrál jeden z posledních zápasů, v němž hráči mohli trenérům ukázat, co v nich je, protože ti odpoledne zúží stávající kádr, hráči Slavoje vstřebávají kondiční část přípravy a zápas pro ně byl zatím ještě jedním z řady přípravných duelů. Další utkání, která budou následovat, již dají trenérům objektivní pohled na připravenost jednotlivých hráčů. To ovšem nic nemění na faktu, že Písek českokrumlovský tým rozebral, což mu Slavojáci zejména od 70. minuty usnadnili i svým přístupem.

Slavoj nastoupil do zápasu chladně, prvních deset minut hráči v poli propadali, nepodrželi míč, zatímco domácí bojující o triko do mistrovské sezony jezdili po lajnách a sypali do vápna centr za centrem. Postupně hosté zvedali hlavu, dostávali se do hry a byli celkem konkurenceschopní, ovšem chyběl přehled a finální přihrávka.

Po přestávce dostali postupně příležitost další hráči a zejména pro mladíky to byla velká škola. V píseckých řadách hned od začátku druhé půle nastoupili čtyři čerství zkušení borci. Slavoji se podařilo po inkasovaném druhém gólu vrátit do zápasu, když zaúřadoval Kabeleho centr a následný souboj Rosůlka s brankářem, po kterém se dostal k míči Dudák a zasunul ho do brány. Písek odpověděl třetím gólem po problematické situaci zavánějící ofsajdem. A od 70. minuty Slavoj na hřišti již neexistoval. „Zcela jsme to pak vypustili a byli zralí na ručník," čertil se asistent trenéra Z. Šváb ml.

Sestava Č. Krumlova: Trnka – Kabele, Dudák, Kroupa, Houska (46. Rozkošný)- Persán (60. Fatura), Novák, Wagner, V. Beránek – P. Svoboda (76. Čabaj), Rosůlek (65. Vnuk).

Sestava Písku (bez rozestavení hráčů): Štěpanovský – Guiti, Milec, Němec, Zušťák, Rendla, Kalášek, Held, Seitl, Šlehofer, Ježdík (od 46. minuty Holub, Dolejš, Voráček, Nohava).

Autoři: František Lippl, Martina Ostrýžová