Kaplice B – Křemže 3:1 (1:0)

Domácí posílili o pendla ze základu áčka Lukáše Pulce, poprvé v sezoně za rezervu nastoupil zkušený Mazanec. A k vidění byl v prvním poločase velmi kvalitní fotbal. Hrálo se ve vysokém tempu a obě mužstva předváděla kombinační hru. Skóre se poprvé měnilo ve 25. minutě, kdy hosté chybovali ve středu hřiště, Kuzma ideálně našel nabíhajícího L. Pulce, který tvrdou ranou pod břevno nedal Linhovi šanci – 1:0. S chutí hrající domácí pak mohli přidat další branky, ale tutovku Pulce vychytal Linha a po následném rohu hlavičkoval mimo Kapec. Závěr poločasu ovšem opanovali Křemežští. Po křídle se prosadil Edelman, z jehož centru hlavičkoval efektně rybičkou Brabec, ale gólman Hejný reflexivně vyrazil.

Vstup do druhé půle však ozdobili druhým gólem Kapličtí. Trestný kop z vlastní poloviny zahrával v 51. minutě Koclíř, křemežský John chyboval při malé domů a L. Pulec překonal bezmocného Linhu podruhé – 2:0. Vzápětí se hosté mohli vrátit do zápasu, jenomže krásnou střelu Bartoše zastavila tyč a dorážku Brabce skvělým zákrokem kryl Hejný. Důležitý moment pak přišel v 56. minutě, kdy byl hostům za urážku vyloučen Filip. Pak kvalita hry notně opadla, neboť hosté se spíše věnovali diskusím s arbitrem. V 68. minutě přidali domácí třetí branku, když přečíslení vyšperkoval Kuzma pěkným pasem na F. Koubu, který zacílil přesně k tyči – 3:0. Hodně zajímavá pak byla poslední desetiminutovka. Nejprve hostující Štindl ve vápně fauloval Kuzmu, k penaltě se postavil Koclíř, ale Linha prokázal své kvality a desítku zneškodnil. A tak se v poslední minutě dočkali čestného úspěchu hosté, když se pěknou střelou prezentoval Matoušek – 3:1.

Jak hráli

Kaplice B: Hejný – Koclíř, Švarc, Kapec, Rossmüller – Kuzma (82. Rybák), Kubata, Mazanec, Račák (79. Studený) – L. Pulec (74. Wögebauer), F. Kouba. Křemže: Linha – John, Matoušek, L. Rolník, Štindl – Bartoš, Chromý (76. Anderle), Edelman, P. Kouba (25. Novák) – Brabec, Filip.