Příprava: FK TOPMEN Spartak Kaplice – SK Čtyři Dvory 5:0 (2:0)

Letní soustředění zakončili fotbalisté áčka kaplického Spartaku přípravným duelem s účastníkem I. A třídy ze Čtyř Dvorů.

S novými tvářemi

Kapličtí představili tři nové tváře. Přípravu s áčkem zahájil navrátilec Tomáš Vávra a vůbec poprvé oblékli dres Spartaku nově příchozí Martin Kollár a Michal Flöring.

V samotném utkání měli spartakovci po celou dobu jasně navrch. Hosté hrozili pouze z rychlých protiútoků, ale míč měli častěji na kopačkách domácí. Už ve 2. minutě pronikl do vápna L. Pulec, mířil k bližší tyči, ale mladý brankář Končok vyrazil na roh. Hostující gólman se pak blýskl i o minutu později, kdy trestný kop zahrával Kollár, osamocený L. Pulec hlavičkoval pod břevno, Končok však znovu vyškrábnul na roh (pozn. – pro zajímavost, v sezoně 03/04 působil nynější brankář Čtyř Dvorů krátce v Kaplici, odchytal několik zápasů za žáky a dokonce vstřelil i jeden gól). Skóre se poprvé měnilo v 19. minutě. Na pravé straně rozjel akci Beránek, centr do šestnáctky poslal L. Pulec a nabíhající Záveský uklidil balón pod břevno – 1:0. Na rozdíl dvou branek spartakovci zvýšili o pět minut později, kdy Záveský pasem za obránce vysunul L. Pulce, který vysokým lobem přehodil vybíhajícího brankáře a pro kapitána Beránka nebyl problém dorazit do opuštěné branky – 2:0.

Do druhého poločasu oba trenéři několikrát prostřídali. A opět to byli domácí, kdo mohl skórovat. Z pravé strany poslal centr před branku M. Pulec, jeho bratranec Lukáš však hlavičkoval mimo. V 53. minutě z brejku zahrozili i hosté, sám na branku šel Mareš, ale byl dostihnut a v tísni pak vyslal nepříliš prudkou ránu, se kterou Kopřiva nemohl mít problémy. A v 65. minutě naopak potřetí kapituloval hostující brankář. Do vápna centroval Kollár, za obranu si naběhl L. Pulec a sám před gólmanem hostí nezaváhal – 3:0. O tři minuty později uteklo hostující obraně útočné duo Lesňák a L. Pulec a po nezištné přihrávce přidal svou druhou branku v zápase posledně jmenovaný – 4:0. Velkou příležitost pak měli hosté, ale Kopřiva ve stoprocentní šanci vychytal Mareše. Čtvrthodinu před koncem Krůček vysunul rozběhnutého L. Pulce, který zatáhl míč až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou našel ve vápně M. Pulce, jenž přízemní křížnou střelou dal výsledku definitivní podobu – 5:0. Potom měli ještě hosté nadosah čestný úspěch, když po rohu P. Trnka hlavičkou už překonal brankáře Kopřivu, toho však na brankové čáře zastoupil Beránek. V samotném závěru se ke střelám z větší vzdálenosti několikrát odhodlali kapličtí obránci. Nejprve to byl Kuta, jehož povedený pokus neméně vydařeným zákrokem vytáhl Končok na roh. Pak zkoušel střelecké štěstí i Kokeš, mířil ale těsně nad. Vše dovršil obránce Matoušek, jehož střela nadělala Končokovi velké problémy, přesto gólman se štěstím opět vyrazil míč na roh. Zápas tak nakonec skončil zaslouženou a přesvědčivou výhrou spartakovců o pět branek.

Fakta z duelu

Branky: 65. a 68. L. Pulec, 19. Záveský, 33. Beránek, 75. M. Pulec, hráno bez karet, řídil rozhodčí M. Huřťák.

Sestava Spartaku: Kopřiva – Vávra, Flöring, Kuta, Lexa – Záveský, P. Pulec, Kollár, Beránek – Lesňák, L. Pulec, střídali: Matoušek, Kokeš, Krůček, Románek, M. Pulec.

Slovo od kormidla

Nový kaplický trenér Václav Domin byl s premiérou na lavičce Spartaku spokojen: „Soustředění splnilo očekávání. Byli jsme tři dny pohromadě a vše zakončili dobrým přípravným zápasem. Hráči splnili to, co jsme si s kolegou Kopřivou předsevzali. Nováčci prokázali, že budou přínosem. Těší mě, že se zvedla konkurence v týmu, což je znát v tréninku i při zápase. Nikdo nemá nic jasné a každý musí o místo bojovat.“