KP: FC Protom Přešťovice – FK Spartak Kaplice 1:2 (0:1)

Premiérový gól

Na těžkém terénu, který byl nepřítelem kombinace, Kapličtí snad ani nemohli začít lépe. Hned první šanci totiž hosté přetavili ve vedoucí gól. Po pravé straně zatáhl Záveský, na jeho centr sice P. Pulec nedosáhl, k míči se však dostal Martin Pulec a střelou po zemi kolem brankáře Máry otevřel skóre – 0:1. Ve 12. minutě hosté předvedli další pohlednou akci, když L. Pulec zpětnou přihrávkou našel na malém vápně Záveského, ten však ve stoprocentní šanci branku přestřelil. Kapličtí pak byli i nadále aktivnější, měli míč častěji na kopačkách, ale do pauzy už uklidňující druhou trefu nepřidali. Domácí v první půli nevyslali na Kopřivu ani jednu přímou střelu.

I po nástupu do druhého dějství byli Kapličtí aktivnějším týmem. V 52. minutě zleva centroval P. Pulec, míč L. Pulec sklepnul na M. Pulce, jeho tvrdou gólovou střelu však zkušený Mára vyrazil. Na pojišťovací druhý gól se čekalo do 74. minuty. Z pravé strany zahrával roh Záveský, od střídajícího Urazila se míč ve vápně dostal ke Kutovi, který ranou pod břevno vstřelil svůj premiérový gól v kaplickém dresu – 0:2. Až po tomto gólu se domácí přece jen více dostávali před kaplickou branku. V 77. minutě střílel nad kapitán Levora. Deset minut před koncem se po chybě Kokeše do vápna dostal osamocený Horejš, vystřelil podél Kopřivy, ale radost domácím zkazil na brankové čáře vracející se Kuta. Přesto se nakonec hráči Protomu gólu dočkali. Po nakrátko rozehrané standardce se z dálky do míče opřel Cibulka, směr střely nechtěně změnil Románek a tečovaný míč přeletěl bezmocného gólmana Kopřivu – 1:2. Ve zbývajícím čase si však Kapličtí už cenné vítězství vzít nenechali.

Zasloužené tři body znamenají posun Spartaku na druhou příčku průběžné tabulky, kde mají shodně 40 bodů jako první Český Krumlov.

Fakta z duelu

Branky: 86. Cibulka – 9. M. Pulec, 74. Kuta, střely na branku 2:4, mimo 5:5, rohy 6:8, fauly 17:14, žluté karty 2:3 (u hostů L. Pulec, Matoušek, Kokeš), rozhodčí Pečenka, 100 diváků.

Spartak: Kopřiva – Krůček, Kokeš, Kuta, Matoušek – M. Pulec, Románek, Friedl (64. Urazil), Záveský – P. Pulec, L. Pulec (74. Houška).

V dalším kole spartakovci v neděli přivítají v tabulce předposlední Olešník (16.30).