Čtyřka z Nové Vsi není pro postupující Spartak dobré vysvědčení

Nová Ves - Na hřišti v Nové Vsi se v okresním derby představil už jistý vítěz béčkové skupiny I. A z Kaplice.

27.5.2014

Ve 43. minutě se do vápna hostů zprava prodral Milan Ďurica (vlevo) a i přes snahu bránícího Petra Janury gólem do šatny zvýšil na poločasových 3:0.Foto: Deník / Karel Vosika

V duelech těchto soupeřů platí pravidlo můj dům – můj hrad. Vždy vítězí domácí – a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Nová Ves/Brloh - Kaplice 4:1 (3:0)

Jako první zahrozili v 6. minutě Novoveští, když zleva pálil tvrdě Pouzar na bližší tyč, ale pozorný brankář Bílý střelu vyboxoval. Zahanbit se však nechtěli nechat ani spartakovci, jenomže proti střelám Svobody, Gondeka a Řežába nemusel brankář Poula zasahovat, neboť všechny skončily mimo tyče. V průběhu 13. minuty byli nebezpeční hráči obou celků. Nejprve po přesném přenesení hry zleva pronikal domácí J. Postl, jehož ránu po zemi Bílý stačil vyrazit. Na druhé straně Smolen našel rozběhnutého Krauskopfa, ten pálil také tvrdě, ale těsně nad branku. Skóre se poprvé měnilo po dvaceti minutách hry. To Vlček přesným pasem našel na pravé straně Vejvodu, jenž pronikl do šestnáctky hostů a křížnou střelou po zemi překonal gólmana Bílého – 1:0.

V polovině prvního poločasu mohli domácí po rohovém kopu své vedení navýšit, když si na centr Ďurici naběhl zcela nepokrytý Anderle, ale ve stoprocentní šanci hlavičkoval těsně vedle. Pak zakombinovali Kapličtí, po spolupráci Smolena s Krauskopfem vyslal přízemní křížnou střelu Kačírek, domácí branku však těsně minul. Ve 27. minutě měli hosté výhodu přímého kopu, k míči se postavil Svoboda, jehož povedenou střelu gólman Poula neméně povedeným zákrokem vyškrábl na tyč, a to byl možná i klíčový zákrok celého střetnutí. O čtyři minuty později totiž chyboval v rozehrávce kaplický kapitán Janura a Fischer křížnou střelou pod břevno nedal Bílému šanci – 2:0.

Šance byly před oběma brankami, góly však padaly jen do jedné. Ve 36. minutě Krauskopf před vápnem přihrál míč Svobodovi, ten z otočky mířil přízemní střelou přesně k pravé tyči, Poula však konečky prstů míč vyškrábl na rohový kop. A dvě minuty před pauzou domácí přidali třetí gól. Z pravé strany se řítil sám na branku Ďurica, pronikl do vápna a Bílého pokořil jesličkami – 3:0.

Úvod druhého poločasu se pak odehrával v režii hostujících spartakovců. Hned po dvou minutách hry Janura předložil míč do gólové pozice Smolenovi, ale Poula se štěstím střelu po zemi vyrazil. V 53. minutě Smolen centroval do šestnáctky, bránící Klein fauloval Januru – a pískala se penalta. Míč si na puntík postavil Jan Smolen a nezaváhal – 3:1.

A hosté měli další příležitosti. Janura našel na pravé straně Krauskopfa, ten pálil tvrdě na bližší tyč, Poula však stačil těžkou ránu vyrazit. Po hodině hry domácí gólman znovu výraznou měrou podržel svůj tým, když po rohu Janury vyškrábl konečky prstů gólovou hlavičku Gondeka. A nevyužité šance hosty mrzely, a to tím víc, že v 62. minutě na druhé straně zleva odcentroval Fischer, k odraženému míči se za hranicí šestnáctky dostal Jan Pouzar a křížnou tvrdou ranou vrátil domácí tříbrankový náskok – 4:1.

Bylo rozhodnuto a ve zbývajícím čase se už zápas jen dohrával. Kapličtí již pak nenašli další síly na zdramatizování koncovky a domácí dokráčeli k tříbodovému zisku. V koncovce byli Novoveští produktivnější, efektivnější a proto je jejich výhra naprosto zasloužená. Hosté podruhé na jaře bodově tratili.

Fakta – branky: 20. Vejvoda, 31. Fischer, 43. Ďurica, 62. J. Pouzar – 53. J. Smolen z penalty, střely na branku 9:9, mimo 6:10, rohy 4:6, fauly 11:15, ŽK 0:2 (Janura, J. Smolen), řídil rozhodčí Třeštík, 80 diváků.

Sestava Nové Vsi: Poula – Klein (63. M. Sekera), Wohlgemuth, Jiří Anderle ml., Švarc – Vejvoda (87. Chmelař), Vlček, J. Pouzar, J. Postl – Fischer, Ďurica (85. Z. Sekera).

Sestava Kaplice: J. Bílý – Sedláček, Janura (72. Kapec), Motz, Gondek – Krauskopf, Kubata, Kačírek, O. Svoboda – Řežáb (46. Růžička), J. Smolen.

Viděno z lavičky

Trenér Karel Švarc (Nová Ves/Brloh): „Kaplice předvádí technický fotbal a proti takovým soupeřům se nám hraje dobře. Soupeř určitě nehrál z celkového pohledu špatně, zápas klidně mohl skončit výsledkem 4:4, ale rozdíl byl v produktivitě koncovky. My jsme ze šesti šancí čtyři proměnili, zatímco hosté ze stejného počtu gólovek skórovali jen jednou z penalty. Výrazně nás v zápase podržel spolehlivý brankář Poula a tentokrát jsme předvedli kvalitní výkon jako manšaft."

Trenér Petr Lesňák (Kaplice): „Trochu se na nás projevilo uspokojení z jistého postupu. Určitě máme na víc, než co jsme tentokrát předvedli. A kombinovaná sestava i fakt, že kluci hráli v sobotu za béčko, to nás neomlouvá. Náš přístup k utkání by měl být jiný. Chtěli jsme tady až moc hrát otevřený fotbal, na což jsme stejně jako před rokem doplatili. Domácí jsou na své rozměrově menší hřiště zvyklí, dokázali toho využít a dali nám pěkné góly. Také jsme měli šance, ale soupeři výborně zachytal brankář. Musíme se teď soustředit na následující dva domácí zápasy, protože chceme udržet stoprocentní bilanci z vlastního hřiště."