OKRESNÍ PŘEBOR

Tahákem třetího dějství byl vzájemný souboj dvojice v prvních dvou kolech stoprocentních týmů, který svedl proti sobě vicemistra z Kájova a nováčka z Lipna. V rušném utkání nakonec dominovala zkušenost domácích, v jejichž dresu si hattrickem při dvou proměněných penaltách vylepšil statistiky Luigi Kolaj. Hosté z Lipna dohrávali zápas o deseti, když za hraní rukou mimo vápno byl vyloučen brankář Krahulec.

Na první příčku průběžné tabulky zásluhou nejlepšího skóre mezi trojlístkem devítibodových týmů poskočilo Dolní Dvořiště, které venku po bezbrankové půli nasázelo ve druhém dějství výmluvnou pětku do sítě malontského matadora Josefa Bílého a zaslouženě si odvezlo tři body.

Neváhala ani nyní druhá Křemže, která doma udolala Přídolí. Hosté nastoupili v deseti a v půli ztráceli dva góly. Ve druhém poločase domácí už proti jedenácti obranářům přidali třetí zásah, ale pak přišli o stopera Snížka, jenž vyloučením pykal za faul zezadu. V krátké přesilovce Přídolští už jen korigovali a po 265 minutách odčarovali kouzlo nuly u křemežské obrany v této sezoně.

Největší kanonáda kola se podávala na vyšebrodském trávníku. Dynamo po minulé osmigólové parádě v Nové Vsi tentokrát v ofenzivních manévrech přidalo ještě dva góly navrch a vyprovodilo hosty ze Světlíku potupnou desítkou. Čtyřmi góly táhl vítězný tým Vladimír Marek a hattrick zaznamenal další ze zkušených vyšebrodských navrátilců Aleš Jirkal.

S nulou v kolonce porážek pokračuje i hornoplánská Smrčina, která doma zdolala béčko krumlovského Slavoje. To naopak stále čeká na první body v tomto ročníku.

Program třetího kola uzavřela nedělní partie mezi dosud nulovými béčky Frymburku a Nové Vsi, v níž se po divoké remíze kopaly penalty a bonusový bodík zůstal u Lipna.

Výsledky 3. kola OPM: Kájov – Lipno 3:1 (2:1) 15., 28. z penalty a 62. z penalty Kolaj – 35. Březina (ČK 0:1 – 72. Krahulec), Malonty – Dolní Dvořiště 0:5 (0:0) 47. a 78. Přívratský, 79. Růžička, 81. Krenauer, 86. Hošek, Křemže – Přídolí 3:1 (2:0) 5. a 68. Kaprál, 29. Snížek – 85. Josef Písko (ČK 1:0 – 78. Snížek), Vyšší Brod – Světlík 10:3 (3:2) 61. z penalty, 78., 80. z penalty a 86. Marek, 7., 18. a 35. Jirkal, 46. Pomije, 54. L. Rapčan, 81. Račák – 24. Rýpar, 41. Hüttner, 70. Kellinger, Horní Planá – Český Krumlov B 3:0 (1:0) 40. a 53. Koritar, 89. Oškrda, Frymburk B – Nová Ves / Brloh B 3:3 (0:1) na penalty 5:2 46. Pavlík, 81. M. Račák, 90. Tichovský – 35. V. Borovka, 51. Černý, 62. Hüttner.

OKRESNÍ SOUTĚŽ

V sedmičlenné soutěži se v sobotu podávala osmigólová kanonáda v Horním Dvořišti, kde hostoval „archivní“ tým vyšebrodského béčka s věkovým průměrem hodně přes čtyřicet let v čele s šestapadesátiletým kapitánem Poštulkou. Vítěze nakonec musel určit penaltový rozstřel a bonusový druhý bod brali domácí.

V neděli Holubov hostil rezervu Větřní, která si po přestřelce nakonec odvezla všechny tři body a udržela si tím vedení v průběžném pořadí.

Na druhou příčku tabulky se posunul Benešov, jenž si v neděli odvezl shodnou výhru v poměru 4:2 z Rožmberku.

Výsledky 3. kola OSM: Horní Dvořiště – Vyšší Brod B 4:4 (2:0) na penalty 4:3 9. Laně, 33. Plosz, 69. Mlčák, 88. Měchura – 47. J. Filip, 51. V. Syrovátka, 71. Poláček, 78. Sojka, Holubov – Větřní B 2:4 (0:1) 50. Kočer, 83. Bukovinský – 24. Dvořáček, 48. Seltsam, 60. Sukdolák, 75. P. Homer, Rožmberk – Benešov 2:4 (0:2) 51. Tomi, 58. Z. Fatura – 17. Benda, 42. Gušl, 86. Dvořák, 90. Marek z penalty (ČK 1:1 – 59. Trapl – 79. Chernev), Romo Č. Krumlov volno.