Fotbalistky Spartaku přišly o první místo, ale postupují

Hluboká nad Vltavou - Kaplické hráčky si v sálové lize zapsaly další dvě výhry a už mají jisté republikové finále. Na pozici lídra tabulky je však vystřídaly fotbalistky rovněž neporažených Borovan.

8.1.2010

Jihočeská liga žen ve futsalu / FC Šumava Frymburk - FK Topmen Spartak Kaplice 2:5 (0:4).Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Jihočeská liga žen v sálové kopané pokračovala třetími turnaji, na kterých se odehrály zápasy 5. a 6. kola. Poměrně zostra zahájily soutěžní rok fotbalistky kaplického Spartaku, které se představily v hlubockém podzámčí.

Výhry po boji

Hlubocký turnaj už mohl hodně napovědět o postupových šancích fotbalistek Spartaku do republikového finále. Tam se totiž z Jihočeského kraje probojují dva nejlepší celky. Před tímto dvoukolem vedla Kaplice o skóre před Borovany a na záda jim dýchala třetí Bohemia Tábor.

A právě duel mezi kaplickým Spartakem a táborskou Bohemií rozhodl o všem. Tábor měl totiž na kontě již prohru od Borovan, a tak si nemohl dovolit zaváhat. Naopak, případný zisk tří bodů dával hráčkám Spartaku Kaplice postupovou definitivu.

Kaplice – Bohemia Tábor 4:2 (3:1), branky Spartaku: H. Tomášová 2, Vaňková, Křivová.

Do zápasu lépe vstoupila děvčata z Kaplice, která se po brance Vaňkové ujala vedení. Radost jim však vydržela sotva minutu, když brankářku Petržalovou překonala Masařová. K vidění byl zajímavý duel, který měl ten správný náboj. Postupem času se přece jenom ale projevovala herní kvalita na straně Spartaku. Navíc ještě před pauzou „Kapličandy“ odskočily na rozdíl dvou branek, když se trefily Hana Tomášová a kapitánka Křivová.

V úvodu druhého poločasu táborská Doubková snížila proměněným pokutovým kopem, ale vyrovnání kaplické hráčky soupeřkám nepovolily. Naopak, dvě minuty před koncem pečetila výhru v zápase a postup na republikové finále nejlepší střelkyně týmu Hana Tomášová.

Ještě ani neutichly emoce z postupu a fotbalistky Spartaku nastoupily do zápasu proti hostujícímu týmu v jihočeské lize – celku Louňovic pod Blaníkem z okresu Vlašim.

Kaplice – Louňovice 2:1 (1:1), za Spartak: L. Tomášová, Kovaříková.

Jasnými favoritkami byly Jihočešky, ale v tomto střetnutí je soupeřky nasazením a bojovností zaskočily. Hráčky Spartaku jakoby soupeře podcenily a pak se jen velice těžko dostávaly do herního tempa. A tak nebylo divu, že se do vedení dostal tým Louňovic.

Tři minuty před přestávkou ale bylo vyrovnáno, když se trefila Lída Tomášová. To byl velice důležitý moment. Po změně stran se nakonec přece jenom podařilo „Kapličandám“ vstřelit vítěznou branku, o kterou se zasloužila Eliška Kovaříková.

Po šesti kolech tak mají hráčky Spartaku na kontě stále plný počet bodů, přesto musely přepustit vedení v tabulce Borovanům, které se díky kanonádě proti Kolodějím (22:0) dostaly do čela díky lepšímu skóre.

Poslední dvě kola jsou na programu 16. ledna opět na Hluboké, kde se ve vzájemném duelu s borovanským Calofrigem bude rozhodovat o celkovém vítězi Jihočeské ligy pro letošní rok. Postup na republikové finále do Zruče nad Sázavou mají totiž oba dva celky již jistý.

Sestava Spartaku Kaplice z Hluboké: Petržalová – L. Tomášová, Čábelová, H. Tomášová, Křivová, Tošilová, Kovaříková, V. Jedličková, Vaňková, K. Jedličková, Bartková.

Okresní duo

Zápasy 5. a 6. kola ligy mají za sebou i další dva okresní zástupci, a to fotbalistky FC Šumava Frymburk a AWr Větřní. Lépe se dařilo frymburským hráčkám, které si v duelu s Borotínem připsaly třetí výhru a drží před posledním turnajem pátou příčku.

Větřínské fotbalistky na první bodový zisk stále čekají, ale například v partii s vysoce favorizovaným družstvem Borovan podaly velice sympatický výkon podpořený skvělým vystoupením brankářky Skorunkové.

Další výsledky 5. a 6. kola: Tábor – Louňovice 8:1, Borovany – Koloděje 22:0, Větřní – Borovany 0:6, Koloděje – Větřní 2:1, Protivín – Frymburk 5:1, Borotín – Protivín 4:5, Frymburk – Borotín 4:1.

Nejlepší střelkyně Jihočeské sálové ligy žen po 6. kole: 16 – Benedová (Borovany), 14 – H. Tomášová (Kaplice), 13 – Masařová (Tábor), 9 – V. Jedličková, Vaňková (obě Kaplice), Polívková (Frymburk), Koláčková (Borovany), 8 – Doubková (Tábor), 7 – V. Bartyzalová (Borovany).