Frymburk - V. Brod 2:1 (2:0)

Favoritem prestižního souboje tentokrát byli domácí, kteří na svém hřišti ještě neztratili ani bod a v předchozím kole dokázali i v oslabení vyloupit tvrz ambiciózního okresního rivala z Velešína.

Tabulkové prognózy začali Frymburští naplňovat po necelé půlhodině, kdy Salzer vyslal do sóla Milana Račáka, který si položil vybíhajícího brankáře Rapčana a otevřel skóre utkání – 1:0. O osm minut později předvedl pěknou individuální akci Bagoni, zprava pronikl do šestnáctky a z úhlu prostřelil vyšebrodského gólmana podruhé – 2:0. Za tohoto stavu se pak odcházelo do kabin.

Ve druhém poločase měl dvakrát pojistku na kopačce domácí matador Skípala, ale z vyložených pozic ani jednou neuspěl. Další tutovku zazdil Bagoni – a hosté vycítili šanci.

Vyšebrodští v závěru převzali iniciativu, ale povedlo se jim už pouze korigovat, když pět minut před koncem po centru ze strany zamířil hlavou přesně k tyči střídající kanonýr Dynama Filip – 2:1. Domácí museli v závěru přeskupit defenzívu, když vinou zranění musel střídat stoper Kuna, ale další branku už rivalovi nepovolili.

Frymburští si tak po tradičním derby zaknihovali čtvrtou výhru v této sezoně a při souběžném domácím zaváhání Netolic s Chvalšinami (2:2) se stali novým lídrem průběžné tabulky „krumlovské“ A skupiny oblastní I. B třídy. Vyšebrodští mají na kontě tři body za remízy a figurují až na jedenáctém místě.

Sestavy – Frymburk: Vítek – D. Račák, Kuna (72. Kaňa), Grohman, J. Šisler – Skípala, Micák, M. Račák, Mrázik – Salzer (75. Ribár), Bagoni (70. Liebl), V. Brod: D. Rapčan – Sosna (53. Vančura), Pomije, Bäuml, V. Syrovátka – L. Rapčan, Pham (46. Filip), Račák, Jirkal, M. Syrovátka (70. Burda) – Dibďák.

Trenér Jan Turcovský (Frymburk): „I přes výhru jsme opět ukázali naší trvající bolest, kterou je proměňování vyložených šancí. Jenom Skípala měl v tomto zápase nejméně tři a přidali se i další hráči. Naštěstí jsme po půlhodině dali rychle za sebou dva góly a trochu se uklidnili. Třetí branka ale v úvodu druhé půle z několika dalších nadějných příležitostí nepřišla a pak jsme se trochu rozklepali. Místo toho, abychom Vyšší Brod dalším gólem dorazili, tak jsme ho dostali do sedla. Zbytečně jsme se potom v závěru museli strachovat o výsledek. Za velmi dobrou první půli jsme si ale vyhrát, myslím si, zasloužili. Celkově jsme měli víc šancí.“

Asistent trenéra Jan Straka (V. Brod), který zaskakoval za absentujícího kouče Jirkala: „Do tradičního derby utkání jsme vstoupili velmi dobře. V první čtvrthodině jsme měli hru prakticky pod kontrolou a vytvořili si i dvě dobré šance. Poté jsme ale dvěma hloupými chybami domácím doslova darovali dvě branky a rozhodující náskok. Utkání by vzhledem k průběhu, podle mého soudu, více slušela remíza. Byli jsme Frymburským vyrovnaným soupeřem. Domácí nás předčili v jediné činnosti, ale bylo to v té nejdůležitější, totiž v koncovce. Naše finální fáze je v současné chvíli doslova katastrofální. Musíme na ní nadále pracovat a zvládnout dvě po sobě jdoucí domácí utkání, která nás teď čekají.“