Kaplické dívky v derby s Blatnou potvrdily roli favorita

Kaplice – Fotbalistky kaplického Spartaku přivítaly ve dvacátém kole divizní skupiny D v jihočeském derby soupeře z Blatné.

10.5.2017

Definitivní klid na kaplické kopačky přinesla třetí branka, pod kterou se podepsala Zuzana Matoušková (vlevo s míčem uniká blatenské Janě Křivancové).Foto: Libor Granec

Čtvrtý tým tabulky hrál proti osmému, takže domácí hráčky byly favoritkami, zvláště když mezi oběma celky byl před zápasem rozdíl propastných 23 bodů! Překvapení se nekonalo: Kaplice – Blatná 3:1 (2:0).

Okresní sdružení České unie sportu (OS ČUS) Český Krumlov upozorňuje tělovýchovné jednoty, oddíly a sportovní kluby českokrumlovského regionu, že ve středu 17. května od 17 hodin se v zasedací místnosti Městského úřadu Český Krumlov uskuteční jednání okresní valné hromady. Letošní valná hromada se bude kromě ekonomických otázek zabývat i problematikou pasportizace tělovýchovných zařízení a evidence členské základny. Velká pozornost bude též věnována využívání programu IV a VIII MŠMT a grantů Jč. kraje.

Kapličandy se do větší šance dostaly až po půlhodině hry, ale hned se radovaly z vedoucí branky. Praizlerová poslala přesný pas za obranu hostů, za míčem se vydala nabíhající Pavla Křivová, elegantně si obhodila vyběhnutou brankářku Chárovou a poslala míč po zemi do odkryté svatyně – 1:0. Pro kapitánku Spartaku to byl jubilejní stý gól v kaplickém dresu! Uběhly pak sotva tři minuty a Kapličandy už vedly o dva. Před vápnem byla ostrým faulem zastavena Bartoníčková, k přímému kopu se postavila Pavla Křivová a na střelu přes zeď pod břevno gólmanka Chárová nedosáhla – 2:0. Tímto výsledkem skončil první poločas. Dá se tedy říci, že domácí hráčky vytěžily ze svých šancí maximální počet gólů.

#clanek|3234988#

Hned v první minutě druhé půle Křivová na pravé straně uvolnila Matouškovou, ta mířila na bližší tyč, ale Chárová byla pozorná a míč vyrazila na rohový kop. V 52. minutě se pak fotbalistky Blatné dočkaly kontaktní branky. K trestnému kopu z levé strany se postavila Kateřina Velíšková, její centr prolétl napříč vápnem a nikým netečovaný zapadl přesně k tyči – 2:1. Blatenské naděje na bodový zisk ale vzaly poměrně rychle za své, neboť v 65. minutě se znovu dokázaly gólově prosadit fotbalistky Spartaku. Na konci pěkné akce byla přihrávka Pálkové do vápna na volnou Zuzanu Matouškovou, ta v koncovce zachovala chladnou hlavu a střelou po zemi překonala Chárovou – 3:1.

Zisk tří bodů je zasloužený. V průběžné tabulce hráčky Spartaku nyní poskočily na třetí místo před Hrádek, který ale má zápas k dobru. V příštím kole ovšem pojedou v neděli ke šlágru na trávník první a dosud neporažené TJ Mokré.

Fakta – branky: 30. a 33. Křivová, 65. Matoušková – 52. Velíšková, hráno bez karet, řídil rozhodčí Zloch, sledovalo 20 diváků.

Sestava Kaplice: Klomfarová – Vocedálková, Vávrová, Tošilová, K. Jedličková, Suchanová, Praizlerová, Bartoníčková, Matoušková, Křivová, Pálková.

Autor: Karel Vosika

10.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Pestrá kulturní paleta na Festivalu regionu Pomalší , který se konal v sobotu 24. 6. 2017 ve Velešíně.
33

OBRAZEM: Festival regionu Pomalší nabídl multižánrové zážitky

Soutěž o nejoblíbenější provozovnu pro rok 2017

Martin Voříšek: Festivalové koncerty jsem skládal tak, aby mě samotného bavily

Český Krumlov /ROZHOVOR/ - Zámeckou barokní noční slavností vstoupil v pátek a sobotu tradičně Festival komorní hudby v Českém Krumlově do 31. ročníku.

Kam se můžete na Českokrumlovsku vydat v neděli

Českokrumlovsko - Můžete se vydat s Kájovskými na výšlap nebo na Petropavlovskou pouť do Kaplice.

Návštěvníky zámku přivítala smrt

Český Krumlov - Milovníci historie a dobré zábavy mohli v pátek opět po roce prožít na českokrumlovském zámku ojedinělou Barokní noc. Tradičně jí přálo počasí, proto i letos uvedla návštěvníky do děje dětská schwarzenberská garda svým tradičním útokem a následným špalírem, který je přivedl do víru tradičních barokních masek s včele se sugestivní smrtí.