První listopadovou sobotu zavítaly fotbalistky kaplického Spartaku do západočeského Milína, kde hraje svá domácí střetnutí celek Příbrami.

V déčkové divizní skupině gólově nejproduktivnější hráčky 1. FK Příbram v minulém kole poprvé v sezoně okusily hořkost porážky, když prohrály na hřišti posledního Protivína, kde však nebyly kompletní. V duelu se Spartakem již opory týmu v sestavě nechyběly.

Příbram – Kaplice 8:1 (4:1)

Bezbrankový stav vydržel pouze do začátku 2. minuty, kdy zprava poslala centr do vápna Kopáčková, hostující brankářka Klomfarová při vybíhání zaváhala a Vyskočilová bez větších problémů skórovala – 1:0.

Šanci pak měly i kaplické hráčky. V 11. minutě chybovala při rozehrávce domácí brankářka Boukalová, Tošilová posunula míč do běhu V. Jedličkové, která sice dokázala obejít vyběhnutou gólmanku, ale míč pak nenasměrovala do odkryté příbramské svatyně. A po čtvrthodině to naopak bylo o dvě branky. Na hranici šestnáctky měla dostatek prostoru Pilousková a střelou k tyči dala na 2:0.

Poté se dlouhé minuty hrálo převážně mezi oběma šestnáctkami bez šancí. Až osm minut před pauzou střílela příbramská Branžovská, jejíž křížný pokus stačila Klomfarová vyrazit. A ve 40. minutě se gólu dočkaly Kapličandy. Bartoníčková přesnou kolmicí oslovila Veroniku Jedličkovou, ta postupovala sama na branku, Boukalovou oklamala kličkou a snížila na rozdíl jediného gólu – 2:1.

Jenomže vzápětí Vyskočilová na velkém vápně v souboji o míč přetlačila Vávrovou a střelou pod břevno zaskočila hostující gólmanku – 3:1.

V poslední minutě první půle zahrávaly Příbramačky rohový kop, na přední tyči nedokázaly bránící hráčky Spartaku centr odvrátit a Pilousková neomylně poslala míč do sítě – 4:1.

A jak první poločas skončil, tak ten druhý začal, tedy míčem v kaplické síti. Hned v první minutě byla na křížnou střelu Vyskočilové brankářka Klomfarová krátká – 5:1.

Druhý poločas se možná i díky tomu stal jednoznačnou záležitostí příbramských fotbalistek, které hrály s chutí, bylo jich plné hřiště, měly dostatek prostoru ke kombinaci, na kaplickou branku se valil jeden útok za druhým – a tři akce ještě přinesly gólové vyústění.

Kapličandy tak zakončily podzimní poločas sezony až příliš jasnou porážkou. Příbramské fotbalistky ovšem byly lepší ve všech fotbalových aspektech a zvítězily vysoko zcela po zásluze.

A zajímavá perlička závěrem. Post asistenta rozhodčího číslo dvě zastával v tomto utkání prvoligový trenér David Vavruška – a nutno říci, že si počínal profesionálně.

Fakta – branky: 2., 42. a 46. Vyskočilová, 15., 45. a 62. Pilousková, 53. V. Císařová, 63. I. Císařová – 40. V. Jedličková, ŽK 1:0, rozhodčí Burian, 60 diváků, sestava Kaplice: Klomfarová – K. Jedličková, Praizlerová, Vávrová, Vocedálková, Matoušková, Tošilová, Bartoníčková, Stoklasová, Křivová, V. Jedličková, střídaly: Pálková, Kováříková.