Okresní přebor

Podzimní suverén přeboru – stoprocentní tým Zlaté Koruny – měl v tomto kole volno. Toho ke snížení manka využilo druhé a rovněž na podzim dosud neporažené Dolní Dvořiště, jež přesvědčivě o čtyři branky zvítězilo na půdě malontského Hraničáře a nyní tak ztrácí na lídra tři body. V dresu vítězů zaznamenal jednu trefu Tadeáš Zeman, který si osmým gólem upevnil pozici třetího nejlepšího kanonýra přeboru. V příštím kole se ovšem role vymění, volno budou mít Dolnodvořišťští a Zlatokorunští by měli opět odskočit, neboť budou hostovat na hřišti posledního týmu tabulky.

Bez práce si bodové konto vylepšil třetí Kájov, na jehož trávník v sobotu nedorazilo béčko Nové Vsi (pozn. – započítáváme kontumační výhru Kájova v poměru 3:0, kterou ještě musí potvrdit STK).

Jinak se deváté pokračování neslo ve znamení ztrát papírových favoritů a v tabulce výše postavených týmů. Čtvrtá hornoplánská Smrčina na půdě obranářů z Přídolí v půli prohrávala, aby nakonec zachránila alespoň bod. Vyrovnávací gól vsítil druhý nejlepší ostrostřelec přeboru Radek Bauer, pro kterého to byl již devátý podzimní zásah.

Dokonce v domácím prostředí ztratilo v průběžném pořadí páté béčko českokrumlovského Slavoje, které nad Světlíkem v průběhu prvního poločasu dvakrát vedlo, ale nakonec se body dělily, což je pro nováčka nesporně velmi cenný výsledek.

Zcela naprázdno pak vyšla šestá Křemže, která sice na trávníku předposledního béčka Frymburku po první půli vedla, ale nakonec se od Lipna vracela bez jediného bodu. Krátce po pauze vyrovnal Jan Ribár a druhou výhru od začátku v deseti(!) hrající rezervy FC Šumava v sezoně pak zařídil čtyři minuty před závěrečným hvizdem Milan Městecký.

Výsledky 9. kola OPM: Přídolí – Horní Planá 1:1 (1:0) 43. Radykhovskyy – 59. Bauer, Malonty – Dolní Dvořiště 0:4 (0:2) 20. Hošek, 40. Rubeš, 77. Zeman, 81. Doucha, Český Krumlov B – Světlík 2:2 (2:1) 3. Čermák, 37. Kitzler – 20. Vrábel, 78. Houska, Frymburk B – Křemže 2:1 (0:1) 53. Ribár, 86. Městecký – 45. Bohatý, Kájov – Nová Ves / Brloh B 3:0 kontumačně (hosté se nedostavili k utkání), Zlatá Koruna volno.

Program 10. kola OPM: Světlík – Malonty, Křemže – Český Krumlov B, Nová Ves / Brloh B – Zlatá Koruna, Kájov – Přídolí, Horní Planá – Frymburk B (vše sobota 22. října od 15.30 hodin), Dolní Dvořiště volno.

Okresní soutěž

V okresní soutěži se v sobotu hrálo jedno utkání devátého kola, ve kterém českokrumlovský FC Romo nejtěsnějším výsledkem o gól na svém hřišti v Černé udolal favorizované Lipno a před nědělními zápasy, které se všechny hrály po uzávěrce tištěného vydání, si polepšil z pátého na druhé místo průběžné tabulky.

Neporažené a v tabulce s velkým náskokem vedoucí béčko Velešína mělo v tomto kole volno a o snížení manka se pokoušely třetí Benešov doma proti Rožmberku a čtvrtá rezerva vyšebrodského Dynama na hřišti béčka Větřní  - a nepodařilo se to naplno ani jednomu. Benešovští uhráli před svými fandy jen bod a Vyšebrodští venku nejtěsnějším poměrem prohráli.

Výsledky 9. kola OSM: Romo Český Krumlov – Lipno 2:1 (1:0) 7. Marek Sivák, 67. Milan Kotlár – 80. Csavoj, Benešov – Rožmberk 3:3 (1:1) 36. Tynkov, 82. Přívratský, 88. Tisoň - 25. Trapl, 56. Nelz, 89. Likler, Větřní B – Vyšší Brod B 1:0 (0:0) 70. Nicolas Kotlár, Holubov – Horní Dvořiště 5:0 (2:0) 13., 37. a 60. Zach, 71. Kroček, 78. Lipš, Velešín B volno.