Ze zástupců našeho regionu vyšlo toto pokračování lépe mladíkům kaplického Spartaku, kteří si v domácích partiích s výběry prachatického Tatranu připsali čtyři bodíky. Poloviční úspěšnost mělo mládí krumlovského Slavoje při výjezdu do Čtyřech Dvorů.

Starší dorost

Čtyři Dvory – Český Krumlov 1:0 (0:0), branka: 56. Kuna z penalty.

Starší českokrumlovský dorost si na půdě týmu z popředí průběžné tabulky připsal nejtěsnější porážku, padl pošesté v této sezoně a v poločasovém účtování si pohoršil ze šestého na sedmé místo.

Sestava Slavoje: Votýpka – Benda, Štěpán, P. Filip, N. Kotlár, Tůma, Trapl, Ješina, D. Gábor, Hošek, Gregor, střídali: P. Gábor, Šára, Čekan, Hladík.

Kaplice – Prachatice 3:3 (2:0) na penalty 4:5, branky: 27. Fejtek, 42. Marek, 77. Hošek – 53. Šandera, 63. Sandany, 81. Kasík.

Kapličtí se v partii sousedů z dolní poloviny pořadí museli obejít bez distancovaného gólmana Říhy, a tak mezi tyčemi zaskočil stoper Kuchař, jenž zavzpomínal na brankářské časy v žákovském dresu Benešova. Chytat nezapomněl, ale na druhou stranu, jak se ukázalo, chyběl v obraně. Domácí v průběhu utkání sice už vedli o dva góly, ještě devět minut před koncem drželi těsný náskok, ale nakonec o vítězi musel rozhodnout až penaltový rozstřel – a v něm si bonusový bod připsali Prachatičtí.

Spartakovcům zůstal doma jen bodík, což znamená, že si před jarní předehrou v tabulce pohoršili z devátého na desáté místo.

Sestava Spartaku: Kuchař – Štrbačka, Daniel, Čutka, Fafl, Pečenka, Pál (83. Mil. Lhotský), F. Marek, Jan Fejtek, Sulzer (84. M. Urazil), Hošek.

Mladší dorost

Čtyři Dvory – Český Krumlov 3:4 (1:3), branky: 57. a 64. Nečekal, 34. Volman – 6. Hladík, 8. Tůma, 22. D. Gábor, 76. Ješina.

Krumlovští si za necelou půlhodinu vypracovali tříbrankový náskok, ale soupeř do půle korigoval a pak po změně stran dvěma slepenými zásahy srovnal. Slavojáci nakonec úlohu papírového favorita přece jen splnili, v závěru vstřelili rozhodující branku a devátou výhrou v ročníku si pojistili přezimování nejhůře na čtvrté příčce průběžné tabulky.

Sestava Slavoje: Indra – Tůma, Štěpán, Trapl, P. Filip, Čekan, Hladík, Šára, Gregor, Ješina, D. Gábor, střídal: Votýpka.

Kaplice – Prachatice 1:0 (1:0), branka: 5. M. Urazil.

Mladší kaplický dorost o nejtěsnější výhře v partii sousedů rozhodl velice záhy, a to už v první pětiminutovce. Po křídle se uvolnil Pečenka, našel ve vápně zcela volného Urazila, pro kterého nebyl problém dopravit míč do odkryté branky. Obrana Spartaku ve srovnání se soupeřem od Libína dosud inkasovala dvakrát více branek, ale tentokrát pracovala výborně a poprvé v ročníku udržela nulu. Základním kamenem úspěchu byl bezchybný výkon brankáře Fabiána Bílého. Spartakovci si nakonec zapsali šestou výhru v sezoně, která je v poločasovém pořadí posunula z jedenácté na desátou příčku.

Sestava Spartaku: F. Bílý – Hájek, Čutka, Fafl, J. Barták, Růžička, Pál, Goretki, Vaniš, M. Urazil, Pečenka, střídal: Sulzer.

Jarní předehra

V předehrávce jarního kola dorostenci českokrumlovského Slavoje vyzvou v neděli 15. listopadu na svém trávníku výběry českobudějovické Lokomotivy. Zvlášť tvrdý oříšek čeká mladší slavojáky, neboť v letošní derniéře změří síly se suverénem přeboru, který ještě neztratil ani bod.

Kapličtí mladíci se rovněž v neděli vydají k Vajgaru, kde je čekají zápasy na půdě favorizovaných týmů jindřichohradeckého Slovanu. Starší spartakovce čeká duel s druhým, mladší s pátým.