Hned po dvaceti vteřinách zápasu ostře zajel Machek do špílmachra Dynama Šimáka. Sice inkasoval žlutou kartu, ale zároveň soupeři více než důrazně naznačil, že ho na stadionu v té době druhého celku tabulky nečeká vůbec nic jednoduchého.

Ciprovi svěřenci se ale zastrašit nenechali. Od začátku hráli pozorně z obrany a soupeře kromě střel z uctivé vzdálenosti k ničemu nepouštěli. Sami naopak hrozili z brejků. Funda a Jurdík ještě se svými možnostmi nenaložili dobře, ale ve 25. min. našel Pešek centrem Kaloda, který pohotově usměrnil míč do sítě.

Věčná škoda, že hosté neudrželi vedení o něco déle. O osm minut později totiž vrátil odražený míč po rohu přímo do sítě Křížkovy branky Pouček. Tento moment Dynamo srazil do kolen a na Křížka se valil jeden útok za druhým. Tůma ještě nastřelil hlavou jen tyč, ale dvě minuty před přestávkou nedal Manzia svou hlavičkou Křížkovi šanci a gólem do šatny otočil skóre. „Zase jsme dostali gól ze standardky a potom to bylo špatné," připustil Cipro.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Převaha Sokolova byla více než citelná a gól Poučka na 3:1 byl logickým vyústěním vývoje zápasu.

S černobílou jedenáctkou to nevypadalo vůbec dobře, ale bojovnost se týmu v žádném případě upřít nedá. Do útoku zatroubil nejprve Šimák, jenž bombou levou nohou orazítkoval tyč.

V závěru pak přišly velké chvíle stopera Hrice, jenž dokázal dvěma góly v průběhu pouhých čtyř minut vyrovnat. Nejprve po přesném centru Šimáka zblízka propálil Belaně a poté hlavou umístil do sokolovské branky roh střídajícího Benáta. „Stává se nám to často, že začneme hrát, až když nám teče do bot. Sice jsme na tom kondičně dobře, ale ve hře máme hrozné výpadky. Dohánění výsledku pak stojí hrozně sil. Jak už jsem řekl, z bodu mám rozporuplné pocity," uzavřel Cipro.

Branky: 33. a 56. Pouček, 43. Manzia – 75. a 79. Hric, 25. Kalod. Žl. karty: Machek, Vondráček, Prošek – A. Dvořák, Novák, Wermke. Rozhodčí: Orel – Pilný, Arnošt. Diváci: 1047. Poločas: 2:1.
Sokolov: Belaň – Prošek, Vondráček, Tůma, Urma – Vrtělka, Machek – Kosak (89. Dřížďal), J. Dvořák II, Pouček (76. Kratochvíl) – Manzia (81. Procházka). Trenér Šmejkal.
Dynamo ČB: Křížek – A. Dvořák, Lima (72. Pasecký), Hric, Novák – Karafiát – Pešek, Šimák, Funda (46. Benát) – Jurdík (64. Wermke) – Kalod. Trenér Cipro.