Překvapení uchystala Nová Ves

Český Krumlov - Hned v úvodním dějství Sekyra Group Cupu se zrodil první překvapivý výsledek, kdy účastník okresního přeboru zdolal zástupce oblastní I. B třídy.

28.1.2009

Branku, která se nakonec ukázala jako vítězná, vsítil novovesský rychlík Jan Postl (vpravo, na snímku v souboji s kaplickým obráncem Josefem Studeným).Foto: DENÍK/Karel Vosika

Kaplice B – Nová Ves 2:3 (0:2)

Hned v 1. minutě mohli jít do vedení Kapličtí, když se do samostatného nájezdu dostal Preusler, ale v koncovce branku těsně minul. A tak trestali hosté. V 8. minutě dorostenec Kaločai fauloval ve vápně Ševčíka a nařízenou penaltu s přehledem proměnil zkušený Domin – 0:1. Za další dvě minuty pak bylo hostům ještě veseleji, když trestný kop z levé strany šestnáctky zahrával opět Domin a prudký centr usměrnil do vlastní branky navrátilec Kapec – 0:2. Kapličtí pak měli několik tutovek, ale šance Jirky i dalšího navrátilce Vošického vždy zmařil brankář Šusta. Spartakovci se dočkali až v 75. minutě, kdy se po rohu hlavou prosadil Preusler – 1:2. Jenomže odpověď hostů byla raketová a za další dvě minuty Postl po pasu Jiřího Anderleho upravil ze sóla na 1:3. Kapličtí už jen korigovali, když v 82. minutě po faulu na Vošického ve vápně proměnil Wögebauer nařízenou penaltu na konečných 2:3.

Sestava Spartaku: F. Hejný – Kaločai, Kapec, Kubata, Studený – Marek, Jirka, Preusler, Wögebauer – Vošický, L. Hejný, střídal: Doubrava.