Blatná – Kaplice 0:2 (0:2)

Hráčky kaplického Spartaku měly odehrané jen jedno utkání. Samotný souboj tradičních soupeřů příliš fotbalové krásy nepobral. Hned v 1. minutě se do samostatného úniku dostala hostující Pálková, šanci však neproměnila. Hra pak byla oboustranně hodně neurovnaná s řadou nepřesností. Hráčky obou týmů často kazily i jednoduché přihrávky, chyběl i větší pohyb.

Kapličandy však měly územní převahu, o čemž svědčí poměr rohový kopů v jejich prospěch (1:9). A právě po centrech od praporků se do nebezpečných zakončení dostala Vaňková, která nastoupila po několikaleté odmlce, ale štěstí v koncovce neměla. Přesto ji hostující trenér Křiva označil za jednoznačně nejlepší hráčku na hřišti.

Bezbrankový stav se zlomil až v závěrečné desetiminutovce prvního dějství. Domácí fotbalistky vyrobily dvě hrubky, které Kapličandy potrestaly. V 36. minutě se pěkně trefila kaplická kapitánka Pavla Petříková – 0:1.

O několik minut později hráčky Spartaku zahrávaly trestný kop z hloubi pole, Vávrová poslala centr do šestnáctky, brankářka Valíčková nedokázala míč udržet a pohotová Markéta Bartoníčková poslala balón do sítě – 0:2.

Během druhého dějství se obraz hry příliš nezměnil. Dále byla k vidění řada nepřesností a hostující hráčky dvoubrankový náskok již pohodlně udržely. Blatná se prozatím v této sezoně trápí v koncovce, nedala ještě gól, a to platilo i v tomto duelu.

Fakta – branky: 36. Petříková, 41. Bartoníčková, ŽK 1:2 (u hostů Praizlerová, Matoušková), rozhodčí Rynda, 50 diváků.

Sestava Kaplice: Klomfarová – K. Jedličková, Vávrová, Vaňková, Vocedálková, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Tošilová, Petříková, Pálková, střídala: Urazilová.

Kaplické fotbalistky si ve druhém utkání připsaly první výhru a v desetičlenné tabulce déčkové divizní skupiny jim aktuálně patří páté místo. V příštím kole čeká Kapličandy další tradiční souboj, když v sobotu 16. září změří na domácím trávníku síly s průběžně stříbrným Calogrigem Borovany (od 15 hodin).