Slavoj těsně vyhrál, Spartak mizérii nezaplašil

Hluboká nad Vltavou - Českokrumlovští ve finálové skupině Hlubocké zimní ligy zdolali mladíky budějovického Dynama, Kapličtí ve skupině o černého Petra padli s týmem I. A třídy ze Zlivi.

22.2.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Vystoupení obou okresních účastníků krajského přeboru v prvním kole nadstavbové části Hlubocké zimní ligy dopadla o víkendu rozdílně.

Fotbalisté českokrumlovského Slavoje se ve finálové skupině o 1. až 3. místo výhrou nad mladším dorostem budějovického Dynama přiblížili k celkovému triumfu. Naopak hráči kaplického Spartaku, kteří se po výsledkové mizérii propadli až do skupiny o 16. až 18. místo, nezvládli ani zápas s dalším účastníkem I. A třídy ze Zlivi.

Trefa Baboučka

Č. Krumlov – Dynamo Č. Budějovice U16 1:0 (1:0). Na první – a jak se později ukázalo i jedinou – branku utkání se čekalo necelou čtvrthodinu. Slavojáci začali aktivněji a po pěkné kombinaci otevřeli skóre, když se do samostatného nájezdu po narážečce s Beránkem dostal Babouček a s přehledem přehodil vybíhajícího brankáře – 1:0. Další šance však už zůstaly bez využití. Na druhé straně se blýskl Sarvaš při gólové hlavičce českobudějovického hráče z bezprostřední blízkosti. Do druhé půle Českokrumlovští několikanásobně prostřídali, trenér Pintér změnil i složení jednotlivých formací a herní projev už nebyl po těchto změnách takový. Přesto slavojáci cenný výsledek už udrželi a udělali první krok k turnajovému triumfu.

„Zápas jsme velmi dobře začali. Dali jsme rychle vedoucí branku a měli tam i další velké šance. Ve druhé půli po prostřídání a změně postů to už tak dobré nebylo. Dobře zachytal Sarvaš, který kryl jednu obrovskou šanci soupeře v prvním poločase a celkově mě spolehlivým výkonem potěšil. V útoku se dařilo Beránkovi s Baboučkem, po přesunutí do zálohy nezklamal ani Kolaj, stabilně kvalitní výkon předvádí Matuš. V pořádku byla v první půli i hra obrany, která tentokrát hrála v tradičnějším složení. Také nám ale zápas ukázal, že někteří hráči jsou z formy a o posty v základu se budou muset ještě hodně poprat,“ hodnotil českokrumlovský kormidelník Lubomír Pintér, který vzápětí přiblížil i další program slavojáků: „Už ve středu budeme hrát v Třeboni, víkend budeme mít volný a věnujeme ho regeneraci.“

Sestava Slavoje: Sarvaš – Boháč, Kroupa, Klivanda, J. Zatloukal – Kolaj, Matuš, Sivák, Špát – Beránek, Babouček, střídali: Litvan, Svoboda, Pliška, Wagner.

Povedenou letošní účast v Hlubocké zimní lize uzavřou Českokrumlovští v neděli 6. března, kdy se od 13.30 utkají o turnajové prvenství s krajským rivalem z Týna.

Prohra o branku

Zliv – Kaplice 2:1 (1:0). V neděli časně ráno změřili kapličtí spartakovci síly s dalším účastníkem oblastní I.A třídy. Jako první zahrozili ve 2. minutě v zápise jako domácí uvedení Zlivští. Pohotová střela Hanouska však branku Spartaku minula. Hosté si první střelecký pokus schovali až na 14. minutu, kdy technicky střílel Martin Pulec, jeho pokus však skončil nad břevnem zlivské svatyně. O chvíli později pálil tvrdě Faltus, ale jen do míst, kde byl připravený zlivský gólman Remta. Po dvaceti minutách hry se však do vedení dostal soupeř. Faltus několikrát zaváhal při rozehrávce až o míč přišel a Ira si s nabídnutou příležitostí věděl rady – 1:0. V polovině prvního dějství pálil mimo branku zpoza vápna domácí Klimeš. Na druhé straně vyvezl míč středem Martin Pulec, ale ani jeho střelecký pokus mezi tři tyče soupeřovy svatyně nesměřoval. Pět minut před přestávkou měli hosté výhodu přímého kopu, ke kterému se postavil Jan Smolen, ale gólman Remta byl u své pravé tyče včas a míč do sítě nepropustil.

Úvodní gólovku druhého poločasu měli Zlivští. Ve stoprocentní šanci se ocitl Hanousek, ale kaplický brankář Kopřiva včas vyběhl, střelci snížil střelecký úhel a míč dokázal vytěsnit na rohový kop. Poté začalo marné dobývání branky zlivského gólmana Remty. V 52. minutě měl vyrovnání na kopačce Ševčík, který pálil z pravé strany, Remta ale tvrdou ránu vyrazil na rohový kop. Po následném centru zakončoval znovu Ševčík, v tomto případě hlavou, branku Zlivi však svým pokusem minul. Po hodině hry se ke sraženému centru Krauskopfa dostal ve vápně nabíhající Martin Pulec, ale hradbu těl před sebou nepropálil a bránící hráči se štěstím zablokovali i následnou dorážku Ševčíka. V 65. minutě střílel Smolen, jehož přízemní pokus minul levou tyč. V polovině druhého poločasu se na hranici velkého vápna pěkně uvolnil Lukáš Pulec, jehož povedená táhlá střela skončila těsně nad břevnem. O chvíli později se ve vápně míč od Ševčíka dostal k Jirkovi, který vypálil tvrdě po zemi, bohužel jen do míst, kde byl připravený gólman Remta, jenž tak stále odolával. Další gólovou příležitost měli spartakovci v 77. minutě, kdy se do vápna prodral Smolen, tvrdou střelu však Remta znovu vyrazil. Prakticky vzápětí centroval z pravé strany Koclíř a v další příležitosti se ocitl Jan Smolen, tentokráte však hlavou mířil nad branku Zlivi. Téměř celý druhý poločas se hrálo na polovině domácího celku, zaslouženého vyrovnání se však kapličtí hráči dočkali až sedm minut před koncem. To Lukáš Pulec našel ve vápně Smolena, který se dokázal uvolnit a střelou po zemi překonal Remtu – 1:1. Jenomže za další dvě minuty už byl ve vedení opět soupeř. Při zakládání protiakce chyboval v rozehrávce Valíček, Zlivští se dostali do rychlého protiútoku a na jeho konci byl zakončující Ira – 2:1. Závěrečný nápor spartakovců již vyrovnání nepřinesl.

Kapličtí doplatili na individuální hrubé chyby v obranné fázi a na neproměňování gólových příležitostí, kterých si zvláště pak ve druhém poločase vypracovali poměrně dost. S tímto hodnocením korespondují i kritická slova kaplického kouče Jiřího Orlíčka: „Pokračovali jsme ve „vynikajících“ výkonech na hlubockém turnaji, a to ve velkých uvozovkách. Abych ale zase klukům tolik nekřivdil, tak to nebyla až taková ostuda jako v zápase s Hrdějovicemi (pozn. – 1:6). Ve hře byly tentokrát i solidní pasáže a měli jsme tam i nějaké dobré akce a vypracované šance. Když to ale shrnu, tak jednoduše řečeno jsme vzadu stále hodně průchodní a vepředu velmi neefektivní. To však vyplývá i z toho faktu, že prakticky celou zimní přípravu nehrajeme v sestavě, která by se měla blížit té optimální. Stále nám chybí šest až sedm hráčů a lepíme to jak se dá. Za normálních okolností bychom měli soupeře kvalit Zlivi porážet. Věřím, že po příchodu Pavla Pulce a případně i Románka, pokud se tedy dá dohromady, to bude mnohem lepší. Na druhou stranu ale půjde Vávra na operaci, což bude pro nás další velké oslabení,“ shrnul kaplický trenér Jiří Orlíček.

Sestava Spartaku: Kopřiva – Faltus, J. Smolen, Jirka, Koclíř, Valíček, Micák, M. Pulec, Mrázik, Ševčík, Krauskopf, střídali: Kapec, Koutský, L. Pulec.

Kapličtí mají o nadcházejícím víkendu na Hluboké volný termín, který využijí k sehrání dalšího přípravného zápasu. V Třeboni se spartakovci v neděli 27. února od 14 hodin utkají s českobudějovickou Lokomotivou.

Své účinkování v Hlubocké zimní lize pak Kapličtí uzavřou v sobotu 5. března, kdy od 14 hodin změří síly s celkem Protivína.

Karel Vosika, Libor Granec

22.2.2011

Do podzemních tepen města vidí málokdo, ale víka od kanalizace si u nás fotí celý svět.

Osud čističky bude mít vliv na kapsy Krumlováků

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Do Jižních Čech přišly tropy, zvyšuje se nebezpečí požárů

Jižní Čechy - V pátek 23. června od 12 hodin platí pro Jihočeský kraj další výstražná informace ČHMÚ upozorňující na vysoké teploty. Vlna veder zasáhne celý kraj, teploty se budou pohybovat nad 30 °C. Ve stejný čas pak vstoupí v platnost další výstraha, a to na nebezpečí vzniku požárů.

AKTUALIZUJEME

Spadlé stromy po noční bouřce zastavily i vlaky, lidé jsou bez proudu

Jižní Čechy - V noci na pátek se nad jižními Čechami přehnala silná bouřka. Na Jindřichohradecku, respektive na Suchdolsku a Třeboňsku zůstala řada domácnosti bez proudu.

Kam můžete v pátek na Českokrumlovsku za zábavou

Českokrumlovsko - Jestli například ještě neznáte Prádelnu session v Českém Krumlově, v pátek to můžete napravit a bavit se tam až hluboko do noci.

Snížení odměn v nemocnicích je tutovka

České Budějovice - Ročně kraj ušetří 24 miliony korun. Vysoké odměny vedení společnosti Jihočeské nemocnice jsou již minulostí, za níž včera zavřeli dveře zastupitelé Jihočeské kraje.