Slavoj v přípravě ladí na vítěznou notu

Hluboká nad Vltavou, Písek -Krumlovští fotbalisté na hlubockém turnaji remizovali s divizním rivalem z Tábora a pak podruhé během týdne zdolali béčko Písku.

21.2.2012

V utkání divizních týmů krumlovského Slavoje a táborského FK se stejně v podzimní mistrovské partii zrodila tradiční remíza 1:1 (na snímku z duelu HZL zleva v souboji táborský Jan Chotovinský a krumlovský Václav Novák). Foto: DENÍK/Karel Vosika

Náročný víkend mají za sebou ve finišující přípravě fotbalisté divizního českokrumlovského Slavoje. Zelenobílí nejprve v sobotu po poledni zamířili do podzámčí, kde absolvovali druhé vystoupení v rámci finálové skupiny Hlubocké zimní ligy, v němž změřili síly s divizním rivalem z města husitů. O čtyřiadvacet hodin později pak Českokrumlovští vyběhli na píseckou umělku, kde však místo avizovaného souboje s třetiligovým domácím áčkem podruhé během týdne hráli s béčkem Písku.

Č. Krumlov – Tábor 1:1 (1:0)

Souboj divizních soků byl v úvodu vyrovnaný, ale po čtvrthodině se začala iniciativa stěhovat na kopačky českokrumlovských fotbalistů. Ti si první vyloženou šanci vypracovali v 18. minutě, kdy se po trestném kopu Pintéra dostal k odraženému míči na malém vápně zcela osamocený Kroupa, ale zblízka trestuhodně pálil mimo tyče. O osm minut později se už slavojáci zaslouženého vedení dočkali. Na dlouhý pas Plišky si za táborskou obranu naběhl Babouček a hlavou přehodil vybíhajícího brankáře Varyše – 1:0. Krumlovský útočník tak jen potvrdil střeleckou fazonu, když kromě utkání s ligovým Dynamem skóroval v každém z posledních čtyř přípravných duelů.

A zelenobílým mohlo být ještě veseleji, to by se však Beránek musel potkat s lepší koncovkou. Nejprve krumlovskému útočníkovi při sólu v rozhodující chvíli míč uskočil a krátce před pauzou Beránek po přihrávce Kroupy poslal lob jen do břevna táborské svatyně.

Do druhé půle oba týmy několikanásobně prostřídaly a převaha se přesunula na stranu Tábora. Z velmi dobré pozice však pálil Rosůlek těsně mimo a střelu Hojdara vyrazil střídající brankář Šiller na roh. Na druhé straně pokoušel štěstí Sivák, ale stejně jako hlavičkující Klivanda o chvíli později mezi tyče netrefil. A v 77. minutě Táborští zaslouženě srovnali, když při standardní situaci propadl míč až k volnému Neničkovi, jenž zblízka prostřelil Šillera na 1:1. O chvíli později se situace opakovala, ale tentokrát mířil táborský hráč mimo. A když v závěru po pěkné kombinaci Plišky a Siváka jen o vlásek nedosáhl na dorážku do odkryté branky nabíhající Lippl – body se spravedlivě dělily.

„Byl to zápas rozdílných poločasů. V prvním jsme byli lepší my, ve druhém zase soupeř. Škoda, že jsme do přestávky nepotvrdili naše vedení druhým gólem, protože šance jsme na to měli. Ve druhém poločase jsme už nedokázali vepředu podržet míč, jenom jsme nakopávali balony a dostávali se tím pod tlak. Koledovali jsme si o vyrovnání, které nakonec přišlo. Mrzí mně, že jsme inkasovali ze standardní situace, kdy má každý hráč jasné úkoly. To by se stávat nemělo a také jsem to hráčům po zápase vytýkal. Celkově to ovšem byla další velice dobrá příprava a remíza je spravedlivá,“ hodnotil českokrumlovský trenér Jiří Svoboda.

Fakta – branky: 26. Babouček – 77. Nenička, sestava Slavoje: Jirkal – Pliška, M. Svoboda, Klivanda, Kroupa – Špát, Pintér, Novák, Matuš – Beránek, Babouček, střídali: Šiller, Sivák, J. Zatloukal, K. Zatloukal, Lippl, Koritar.

Písek B – Č. Krumlov 2:3 (0:0)

Na domácí umělce zelenobílí píseckého účastníka krajského přeboru přestříleli v poměru 4:2 a vítězně zvládli i odvetu na jeho půdě, i když podle původních zpráv měli hrát s třetiligovým týmem. Krumlovští trenéři stejně jako v sobotu postrádali několik nemocných a zraněných hráčů (Weinhard, Vacek, Litvan), z nichž rozšířil sestavu jen Wagner.

V prvním poločase vyrovnané partie branka nepadla, mnohem výživnější pak byla druhá pětačtyřicetiminutovka. Písečtí postupně dvakrát vedli, ale slavojáci dokázali pokaždé gólově zareagovat, aby nakonec v závěru rozhodl o další přípravné výhře střelec Babouček – 2:3.

„Poločas byl prakticky bez šancí a obrany převyšovaly útoky. Až po příchodu Baboučka ve druhé půli jsme byli v útoku nebezpečnější. Zase jsme ale nebyli tolik precizní směrem dozadu a udělali v obraně na můj vkus až příliš chyb. To jsem také po zápase hráčům vyčítal. Písek nás dvakrát potrestal, ale pokaždé jsme se dotáhli. Bez marodů byl kádr poněkud užší a možná se trochu projevila i únava po náročném programu z posledních dnů. Vyhrát jsme si tentokrát ani nezasloužili,“ sportovně přiznal trenér Svoboda a ještě nám přiblížil gólové akce svého týmu: „První branka padla po pěkné akci, kdy Novák uvolnil Špáta, ten šel sám, brankáře neprostřelil, ale dobíhající Kroupa byl ve správnou chvíli na správném místě. Při druhém gólu vlétl do vápna Pintér a místo očekávaného centru z velkého úhlu překvapil gólmana. Babouček pak opět osvědčil důraz a krásnou bombou do šibenice rozhodl. Jeho střelecká forma je největší pozitivum. Je dobré, že teď skóruje v každém zápase. Jen aby mu to vydrželo,“ přeje si kouč.

Fakta – branky Slavoje: Kroupa, Pintér, Babouček, sestava Slavoje: Jirkal – Kroupa, K. Zatloukal, Wagner, J. Zatloukal – Sláma, Pintér, Novák, Špát – Koritar, Sivák, střídali: Pliška, M. Svoboda, Klivanda, Babouček.

Nyní Českokrumlovští přece jen trochu zvolní v nastoleném tempu a o nadcházejícím víkendu je čeká jediný zápas. Ve třetím kole nadstavby Hlubocké zimní ligy se slavojáci v neděli 26. února od 15 hodin utkají s dalším účastníkem krajského přeboru z Lažiště

Autor: Karel Vosika