4. kolo Sekyra Group Cupu mužů: FK Slavoj Český Krumlov B – Smrčina Horní Planá 2:1 (1:0)

Série pokračuje

V očekávaném utkání béčka českokrumlovského Slavoje s hornoplánskou Smrčinou se nakonec radovali domácí a nadále kráčí turnajem bez zaváhání. Áčko Slavoje mělo o víkendu volno, a tak rezerva posílila o tři hráče prvního týmu (M. Svoboda, Benčič, Beránek), což bylo znát. Poprvé se v krumlovském dresu navíc objevil záložník Marek Frank, ale tvrdé utkání nedohrál, když těsně před přestávkou musel vinou zranění kotníku střídat.

Hned od začátku utkání bylo znát zvýšené nasazení u obou týmů. Po chybě hornoplánské obrany postupoval Čábela sám na Hladíka, ale trefil jen tyč. Skóre se poprvé změnilo ve 32. minutě, kdy po Benčičově přímém kopu už Čábela zamířil hlavou přesně – 1:0. Dalekonosný oblouček Lippla vyrazil Hladík na roh. Hornoplánští se dočkali vyrovnání v 71. minutě, kdy brankář Fleischmann vyrazil centrovaný míč přímo na nohu Friedla, který pohodlně doklepl na 1:1.

Oba týmy se v závěru snažily rozhodnout. Benčičův přímý volný kop přes zeď zázračně vyrazil Beránek, na druhé straně si podobně dobře počínal Fleischmann při bombě Friedla. Rozhodnutí padlo v 78. minutě, kdy po Čábelově pasu napřáhl z velké dálky Beránek a bombou pod břevno propálil svého jmenovce v brance hostů – 2:1. V závěru si Hornoplánští vynutili tlak, který ale vyústil jen v Grmelou nastřelenou tyčku po velkém závaru. V herně vyrovnaném utkání se tak z nejtěsnější výhry radovali domácí.

Jak nastoupili

Sestavy – Č. Krumlov B: Fleischmann – Štich, M. Svoboda, Čermák, Benčič – Lukeš, Hamberger, Frank, Beránek – Čábela, Lippl, střídali: Poláček a Hawelka.

H. Planá: Hladík – Z. Šlak, Frühauf, Grmela, Nowak – Truhlář, J. Šlak, Friedl, Kordík – Koritar, Ryneš, střídali: Beránek, Kostínek a R. Šlak.