Smrští do pauzy Slavoj smetl Dražice

Český Krumlov - Fotbalový Slavoj prodloužil jarní sérii vítězství na sedm utkání.

11.5.2010

O vedoucí trefu se postaral Václav Beránek (vlevo, v této chvíli atakuje hostujícího Radka Fořta).Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Krajský přebor – 24. kolo: FK Slavoj Český Krumlov – TJ Dražice 4:0 (4:0)

Nálepku jarního postrachu krajského přeboru potvrdili fotbalisté českokrumlovského Slavoje i v nedělním domácím utkání, v němž výbornou první půlí zdolali Dražice a po sedmé výhře v řadě a sobotní prohře lídra v Kaplici ztrácejí z třetího místa na vedoucí příčku už pouze tři body.

Výborný poločas

Již ve 3. minutě byli diváci svědky první vyložené příležitosti, o kterou se postarali hosté. Po Boháčově hrubici se řítil sám na branku hostující Novotný, domácí gólman Šiller byl však rázně proti a nedovolil dražickému záložníkovi skórovat. Kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo, nebýt skvělého zákroku domácího brankáře. Zanedlouho však museli Dražičtí klonit hlavy znovu, když na jejich konto přibyl první inkasovaný gól. Po osmi minutách hry vybojoval Vacek míč pro Siváka, ten rozehrál balon do strany k Boháčovi, který načechral centr na zadní tyč a rozběhnutý Beránek křížnou střelou z voleje trefil parádně k tyči – 1:0.

A v 11. minutě vedli slavojáci už o dva góly. Míče se chopil Vacek, vynikajícím pasem přes hostující obranu našel Peťuleho, a ten tváří v tvář brankáři Rokosovi přidal gólovou ozdobu – 2:0. Hostující celek se však i přes dvougólové manko stále snažil o aktivní hru a v dalších chvílích držel balon na kopačkách častěji. Nicméně žádnou větší příležitost si hosté nevytvořili a ve 27. minutě inkasovali potřetí. Po rychlém kontru se k míči dostal Boháč, dalším báječným centrem na zadní tyč vybídl ke skórování Peťuleho, který hlavou nezaváhal – 3:0.

Za dvě minuty si Beránek pohrál s dvojicí hostujících zadáků, následný střelecký pokus domácího forvarda srazil jeden z obránců k Peťulemu, jenž měl před sebou zcela odkrytou branku a zkompletoval tak čistý hattrick během osmnácti(!) minut – 4:0. Pak o sobě dali vědět hosté. Po jednom z rohů se odražený míč dostal k Jandovi, ale jeho pokus si cestu do sítě nenašel. Ve 37. minutě na hranici šestnáctky nasadil Sivák jednomu z hostujících beků „jesličky“, dostal se až před brankáře Rokose, který s velkou námahou vyrazil míč jen k Vackovi, ale ani jeho ostrý pokus brankou neskončil.

Do druhého dějství hosté přeskupili řady, to jim však nic neubralo na aktivitě. Navíc Dražičtí už nepouštěli Českokrumlovské do šancí. Jedinou větší možností Slavoje byl v 66. minutě projektil Matuše vyslaný z hranice penalty po zpětné přihrávce Beránka, brankář Rokos byl ale připraven. Dražičtí ještě do konce utkání dvakrát zahrozili ze standardek, ale ani jedna z hlaviček Fořta a Kromky po rohových kopech se neujala. Českokrumlovští tak slavili vysokou čtyřgólovou výhru, o které rozhodli už v první půlhodině zápasu.

Pintér: Měli velkou motivaci

Po čtyřbrankové výhře nad Dražicemi se krumlovský trenér Lubomír Pintér mohl pustit do radostného hodnocení:

„Za naším vítězstvím tentokrát stála velká motivace, protože jsme Dražice už dlouho neporazili. Měli jsme i štěstí, když nás hned v úvodu podržel gólman Šiller. Prakticky z protiútoku jsme pak dali vedoucí branku. Další zásahy do černého následovaly nedlouho poté. Když se vám podaří během půlhodiny skórovat čtyřikrát, tak je v podstatě rozhodnuto. Kluci už potom těžko hledali motivaci.

V kabině jsem je upozornil, že hostující hráči jsou velkými bojovníky a ještě se určitě o něco pokusí. V poli potom hráli hosté vyrovnaně, ale chyběla jim koncovka. My už jsme zase neměli ten správný hlad po dalších gólech. Tento měsíc nás čeká finále poháru s Kamenným Újezdem, což je takové malé derby, a tak jsme ve zbytku zápasu pošetřili síly některých hráčů.“

Fakta z utkání

Branky: 11., 27. a 29. Peťule, 8. Beránek, střely na branku 8:3, mimo 4:4, rohy 4:6, fauly 16:12, žluté karty 2:2 (u domácích Sivák, Klivanda), jako hlavní řídil rozhodčí Pávec, sledovalo 140 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – Svoboda, Třeštík, Klivanda, J. Zatloukal – Boháč (61. Špát), Vacek (76. Zimek), Matuš (71. Kroupa), Sivák – Peťule, Beránek.

V dalším kole se jarní suverén z Českého Krumlova představí v sobotu na hřišti v pořadí třinácté Čkyně.

Martin Špát, Pavel Kacerovský

11.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
Stromy popadaly na železniční trať, například ve Velešíně Nádraží, strom spadl na stavení v Markvarticích, stromy ale padaly v celém regionu. V parcích je po stromy nastláno větvemi, jako třeba na návsi v Mojném.
AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE
22

Bouřka: Spadl strom na radnici, nejezdí kolotoče, nejde proud

Mobilní telefon. Ilustrační foto.

Stačila chvilka nepozornosti, a mobil byl fuč

Noční bouřka se prohnala jihem Čech

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.