Fotbalisté kaplického Spartaku po nedávném výjezdu do Sankt Martinu měřili ve finiši přípravy síly s dalším rakouským soupeřem.

Po pátečním duelu rezerv se v sobotu v Kaplici uskutečnilo přípravné přátelské utkání mezi prvními týmy Spartaku a Unionu Putzleinsdorf, který byl od druhé poloviny týdne na soustředění na Hluboké.

Kaplice – Putzleinsdorf 2:3 (2:2)

Do duelu vstoupili o poznání aktivněji spartakovci. Už ve 2. minutě po centru Lukáše Pulce zakončoval hlavou Kačírek, mířil však mimo. Gólu se domácí dočkali v 11. minutě, kdy z levé strany odcentroval Marek a Lukáš Pulec přesnou hlavičkou pod břevno překonal gólmana Lugera – 1:0.

Hned v následující minutě nastal před rakouskou brankou obrovský závar, obráncům se však dařilo blokovat střely a i gólman Mario Luger byl pozorný. Hosté se do první vážnější příležitosti propracovali až ve 21. minutě, kdy po brejku nahrával před branku G. Rannetbauer, k odraženému míči se dostal W. Rannetbauer, mířil dobře na bližší tyč, ale gólman Bílý byl rovněž pozorný a míč vyrazil na rohový kop. Ve 32. minutě se pro změnu o slovo přihlásili zase domácí. Řežáb přihrál vlevo Krauskopfovi, ten vyslal skákavou střelu, kterou však Luger nadvakrát zkrotil. O dvě minuty později se ovšem podařilo soupeři vyrovnat. Přímo z rohového kopu se trefil Martin Pulec – a bylo to 1:1. Brankář Bílý se navíc při zákroku zranil.

A do přestávky se pak skóre ještě dvakrát měnilo. Nejprve podruhé v zápase šli do vedení Kapličtí. Po rozehraném trestném kopu centroval z levé strany Gondek, z voleje se do míče na vápně opřel Petr Janura a přesná tvrdá rána zapadla k levé tyči – 2:1.

Jenomže odpověď soupeře byla téměř okamžitá. Po rozehrání a centru do ohně rovněž z první zakončoval Wolfgang Rannetbauer, střídající gólman Říha si na míč sáhl, ten se však přesto od tyče odrazil za brankovou čáru – 2:2. V poměrně zajímavém prvním poločase tak diváci viděli čtyři branky, a to po dvou na každé straně.

Po změně stran šla oboustranně kvalita hry dolů, což lze přičítat i řadě střídání a rotujícím sestavám v obou týmech. Příliš šancí již k vidění nebylo. Prakticky první vážnější příležitost druhé půle skončila gólem. Bylo tomu dvacet minut před koncem, kdy hosté potrestali chybu kaplické obrany. Peer si narazil míč s Traxlerem a střelou po zemi překonal brankáře Říhu – 2:3.

O několik minut později měli hosté výhodu přímého kopu z velmi dobré parkety, k míči se postavil Martin Pulec, střela však skončila nad břevnem kaplické svatyně. S blížícím se koncem měli domácí ve snaze o vyrovnání převahu. Nejblíže brance byl v samotném závěru po pěkné kombinaci a centru Lukáše Pulce hlavičkující Růžička, branku soupeře však trefit nedokázal.

Stejně jako utkání rezerv těchto soupeřů, tak i duel prvních týmů skončil nejtěsnější výhrou o jednu branku rakouského celku. V utkání bratrů Pulců – Pavla a Martina, byl úspěšnější ten mladší, tedy Martin, jenž hájí barvy Putzleinsdorfu.

Fakta – branky: 11. L. Pulec, 39. Janura – 34. M. Pulec, 40. W. Rannetbauer, 70. C. Peer, ŽK 0:1 (Peer), řídil rozhodčí R. Granec, sledovalo 50 diváků.

Sestavy – Kaplice: J. Bílý – Hejna, Motz, Doubrava, Gondek, Krauskopf, Kačírek, Janura, F. Marek, Řežáb, L. Pulec, střídali: J. Smolen, Štrbačka, Růžička, P. Pulec, F. Říha ml., Micák, Putzleinsdorf: Luger – Kehrer, L. Burgstaller, Kasper, M. Burgstaller, Colic, M. Pulec, Reiter, C. Peer, W. Rannetbauer, G. Rannetbauer, střídali: Hackl, Seyrl, M. Magauer, Traxler.