Starší dorost pokořil lídra z Příbrami

Český Krumlov - V jubilejním – dvacátém – kole fotbalové České divize dorostu hostili mladíci českokrumlovského Slavoje záložní výběry prvoligové Příbrami.

13.5.2010

Fotbalové utkání A skupiny divize mladšího dorostu / FK Slavoj Český Krumlov - 1. FK Příbram B 0:5 (0:1).Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Starší slavojáci po velmi dobrém výkonu přejeli lídra rozdílem čtyř branek a osmou výhrou v sezoně si znovu upevnili průběžné osmé místo se ziskem 27 bodů.

Mladší krumlovský dorost v kombinované sestavě utrpěl s druhým týmem tabulky pětigólový debakl a zůstává se 17 body jedenáctý.

ČD starší dorost: Č. Krumlov – Příbram B 4:0 (2:0)

Od začátku se odehrávala bitva o každý metr hřiště. Hosté byli techničtější, ale domácí postavili pevnou obranu bez skulinek a hrozili z brejků. Tato taktika se ukázala jako úspěšná, když slavojáci brankami Nováka a Podskalského v půli vedli o dvě branky.

Ve druhé půli byl hostům vyloučen hráč, který atakoval brankáře Sarvaše, jenž musel být střídán Kejšarem. V přesilovce pak domácí přidali další dvě branky, které vstřelili Babouček a Wagner – 4:0.

„Za zodpovědný výkon proti vedoucímu týmu soutěže zaslouží všichni pochvalu. Oproti minulým zápasům jsme tentokrát téměř stoprocentně využili vypracované šance,“ pochvaloval si krumlovský trenér Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje: Sarvaš (Kejšar) – P. Žilavý, Sirotka, K. Zatloukal, Němec – Žilenko, Podskalský, Novák, Wagner – Babouček, Hermann, náhradníci: V. Hundsnurscher, Lacko, Carda, Šebek.

ČD mladší dorost: Č. Krumlov – Příbram B 0:5 (0:1)

Zraněními a nemocemi zdecimovaný domácí mladší dorost favoritovi dlouho vzdoroval a v půli prohrával jen o gól. Po pauze už hosté dominovali a přidali do domácí sítě další čtyři zásahy.

„Mladíci nastupují každý zápas v jiném složení a na herním projevu je to znát,“ ví trenér Václav Domin.

Sestava Slavoje: Biňovský – Rychnavský, Didkivský, Dudák, Pouzar – Kubík, Decarli, Perník, Lavička – Zeman, Žižka, náhradníci: Uhlíř, Záveský.

V dalším kole zajíždějí Českokrumlovští do Klatov.

Autor: Karel Vosika

13.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Medvědi v repríze finále padli na nájezdy

Oslavy padesátého výročí ženského fotbalu v Kaplici + divizní derby Spartak Kaplice (bíločerné dresy) - Calofrig Borovany.
12

Ve Vyšším Brodě podávali dorostenci Spartaku a Dynama desítku

Oslavu výročí ženského fotbalu v Kaplici ozdobila výhra v divizním derby

Kaplice – Utkání čtvrtého kola fotbalové divize žen mělo na kaplickém hřišti slavnostní nádech.

Zpěvačku Annu K operovali v krumlovské nemocnici

Český Krumlov – Populární zpěvačka Anna K podstoupila ve středu operační zákrok v českokrumlovské nemocnici. Den předtím o tom informovala na svém profilu na internetové sociální síti. Umělkyni se letos po osmi letech vrátila rakovina, při kontrole u lékaře jí našli nádor v prsu. V létě podstoupila chemoterapii, v té době dál koncertovala.

Pochod pro zdraví učí, jak zacházet s hůlkami

Benešov nad Černou – O čem je Nordic walking, jak se správně pohybovat a jaké hůlky k němu patří, se dozvěděli účastníci třetího přátelského pochodu Nordic Walking branou Novohradských hor v Benešově nad Černou.

Krumlovští a velešínští žáci zapsali dvouciferné výhry

Českokrumlovsko – Výsledky zápasů dalších kol okresních přeborů mládežnických kategorií, které se hrály o třetím víkendu v září a v tomto týdnu.