Chvalšiny -Přípravný duel nováčka oblastní I. B třídy s novicem I. A třídy byl k vidění na chvalšinském trávníku.

26.7.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Chvalšiny – Nová Ves/Brloh 2:3 (2:3)

Domácí měli raketový nástup a už po pěti minutách trefami Podskalského a Tancera vedli o dvě branky. Papírový favorit se ale vzchopil a do půle dokázal stav otočit. Nejprve se krásně do šibenice ze 30 metrů trefil Jan Postl na 2:1. Precizně provedený trestný kop matadora Wohlgemutha znamenal vyrovnání na 2:2. Obrat pak ze sóla dokonal kanonýr Fischer. Ve druhé půli měli hosté ještě tři tutovky, ale samostatné nájezdy Postla nebo Vejvody už gólem neskončily. Domácí nastřelili Hundsnurscherem tyč, gól Sluky pro ofsajd neplatil, a tak se z výhry v přípravném testu radoval nováček druhé nejvyšší oblastní soutěže.

„Než jsme se rozkoukali, tak domácí dali dva góly. Pak jsme přece jen zabrali a výsledek otočili. Druhá půle už byla vyrovnaná. My jsme sice stále lépe kombinovali, ale ve finální fázi to ještě nebylo ono. Bylo vidět, že jde o začátek přípravy. Byl to ovšem velmi dobrý test“ zhodnotil trenér vítězů Karel Švarc.

Sestavy – Chvalšiny: Večerník – Holas, Paráček, Maxa, R. Čarek – Pilát, M. Postl, P. Postl, Tancer – Sluka, Podskalský, střídali: Cába, Hundsnurscher, Kliner, Nová Ves/Brloh: Šusta – Klein, Wohlgemuth, Jiří Anderle mladší, Z. Sekera – Vejvoda, Jiří Anderle starší, Vlček, J. Postl – M. Sekera, Fischer, střídali: Nejedlý, Švarc, M. Baier, Smieško.

Autor: Karel Vosika

26.7.2011

Smrtelná nehoda u Sudoměřic u Bechyně.
AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

U Sudoměřic u Bechyně zemřel řidič

Spolek Radost pro všechny je v Kájově velmi aktivní. Tentokrát připravil pochod a benefiční koncert.

Kájovští měli pestrý víkend

Starší žáci a dorost LTC vybojovali postup mezi krajskou elitu

Český Krumlov – Historický úspěch v podobě postupů do vyšších oblastních soutěží zaznamenali o víkendu tenisté krumlovského LTC.

Blesky na čas vyřadily z provozu lanovku

Lipno nad Vltavou – Kdo se chtěl svézt v pátek a v sobotu lanovkou na Lipně, měl smůlu.

Zlato z Chvalšin odvezli Hornoplánští, domácí oslavili stříbro koupelí

Chvalšiny – Již posedmé pořádali fotbalisté Sokola Chvalšiny v obvyklém termínu na konci června jako tečku za sezonou turnaj žáků. Domácí trenéři se loučili.