Velmi dramatické rozuzlení měl sedmý ročník zimního fotbalového přípravného turnaje – Sekyra Group Cupu. V závěrečném utkání turnaje krumlovského Slavoje se o první místo utkaly domácí celky, a to rezerva mužů a divizní starší dorost. První turnajové měření sil skončilo koncem února remízou v poměru 3:3.

Poznámku Karla Vosiky Desítka si žádá pevné nervy, zkušenost nestačí si můžete přečíst ZDE!

Nerozhodný výsledek platil i po uplynutí devadesáti finálových minut, a tak o vítězi turnaje musely rozhodnout penalty, v nichž prokázali větší klid dorostenci.

Č. Krumlov B – Č. Krumlov st. dorost 2:2 (1:2), penalty 2:3

Úvod zápasu patřil dorostu, který převahu vyjádřil i brankami. Ve 25. minutě si odražený míč ve vápně zpracoval útočník Hermann a z otočky otevřel skóre – 0:1. O devět minut později měli mladíci k dobru už dvoubrankový náskok, když po rohu Nováka skóroval hlavou Babouček – 0:2.

Vstřelené brance sice předcházelo evidentní sražení stopera Čermáka, ale píšťalka se neozvala. Do velké šance se poté dostal Hawelka, udělal kličku i brankáři Sarvašovi, ale na jeho centr před prázdnou branku už Cieslar nedosáhl.

Snížení se béčko dočkalo až čtyři minuty před půlí. To po faulu na Kroupu zahrával Poláček ze strany trestný kop, posadil míč přesně na hlavu Černého, který svou devátou turnajovou trefou snížil na poločasových 1:2.

Ve druhém poločase se hra rezervy zlepšila a přišlo i zasloužené vyrovnání. V 68. minutě nejprve Zimek v obrovské šanci neprostřelil Kejšara, který jeho střelu vyrazil na roh. Ten zahrál Poláček přesně na hlavu Čermáka, v následné skrumáži se nejlépe zorientoval Zimek a vyrovnal na 2:2.

V závěru potom mohly oba týmy rozhodnout, ale nestalo se. Nebezpečnou střelou z dálky se prezentoval kapitán mladíků Novák, brankář Kothánek však vyrazil. Z otočky pálil nebezpečně i Hundsnurscher, ale zamířil také jen do náruče připraveného brankáře. V poslední minutě měl po Poláčkově trestném kopu na hlavě rozhodnutí ještě stoper béčka Čermák, ale těsně minul – a na řadu přišly desítky.

V penaltovém rozstřelu zachovali pevnější nervy českokrumlovští dorostenci, kteří tak mohli převzít pohár pro vítěze 7. ročníku Sekyra Group Cupu.

Fakta – branky: 41. Černý, 68. Zimek – 25. Hermann, 34. Babouček, penalty proměnili: Kroupa, Poláček – Podskalský, Novák, Babouček, neproměnili: Lippl, Čermák, Černý – Wagner, Šebek, řídil rozhodčí Holub.

Sestavy – Český Krumlov B: Kothánek – Gryc, Čermák, Hamberger, V. Žilavý – Tancer, Kroupa, Poláček, Cieslar – Černý, Lippl, střídali: Hawelka, Zimek.

Český Krumlov starší dorost: Sarvaš – Šebek, K. Zatloukal, Wagner, P. Žilavý – Carda, Novák, Babouček, Žilenko – Podskalský, Hermann, střídali: Kejšar, Hundsnurscher.

Hráči FC Vltava na bronz nedosáhli

Souboje o další příčky v konečném pořadí Sekyra Group Cupu, na rozdíl od finále, skončily přesvědčivými výsledky. V těchto duelech o umístění se bez výjimky utkali zástupci okresního přeboru a českobudějovické třetí třídy.

Utkání o konečný bronz vyznělo jasně ve prospěch boršovského Sokola. Zástupce sousedního okresu čtyřgólovou nadílkou deklasoval lídra okresního přeboru Českokrumlovska – loučovický FC Vltava.

Taktéž utkání o výsledné páté místo mělo jasného vítěze. Po bezbrankové půli se nakonec z vysoké výhry radovali Přídolští, kteří do sítě malontského Hraničáře nasázeli tři branky. Přídolský Dimitrij Dvořák si dvěma trefami zajistil pomyslnou stříbrnou kopačku v pořadí nejlepších kanonýrů turnaje.

Výsledky – o 3. místo: FC Vltava – Boršov 0:4 (0:3) Haňur, Šimeček, L. Bendík, Nídl.

O 5. místo: Přídolí – Malonty 3:0 (0:0) Dvořák 2, Kališ.

Konečné pořadí 7. ročníku Sekyra Group Cupu: 1. Slavoj Č. Krumlov st. dorost, 2. Slavoj Č. Krumlov B, 3. Sokol Boršov, 4. FC Vltava Loučovice, 5. Sokol Přídolí, 6. Hraničář Malonty.

Nejlepší střelci: 9 – Černý (Č. Krumlov B), 7 – Dvořák (Přídolí), 5 – Križan (FC Vltava), Lippl (Č. Krumlov B), 4 – Čábela (Č. Krumlov B), Babouček (Č. Krumlov dorost).

Palmu vítězství vezli domů Čtyřdvorští

Kompletní turnajový rozpis byl naplněn i v českokrumlovském fotbalovém přípravném turnaji nadějí – Stavebna Nejedlý Junior Cupu dorostu.

Vítězem druhého ročníku se nakonec stali mladíci SK Čtyři Dvory, kteří ve finálové partii proti titul obhajujícímu mladšímu dorostu SKP Č. Budějovice po nerozhodném výsledku ovládli rozhodující penaltový rozstřel.

Bronzová příčka připadla mladíkům Malše Roudné po vítězné přestřelce s budějovickou Slavií.

Penaltová loterie rozhodla i o umístění mladších dorostenců pořádajícího českokrumlovského Slavoje. Ti po přestřelce remízovali s budějovickou Lokomotivou a po nezdaru v rozstřelu obsadili až poslední šesté místo.

Derniéra pod lupou

Finále: SKP Č. Budějovice U16 – Čt. Dvory 2:2 (1:2) Polanský 2 – Škorik, Gruber, na penalty 0:3.

O 3. místo: Slavia Č. Budějovice – Roudné 3:4 (1:1) Wejskrab 2, Lexa – Luksch 2, Čajan, Řežáb.

O 5. místo: Loko Č. Budějovice – Č. Krumlov U16 3:3 (1:1) Rossman 2, Vaňas – Carda 2, Bordáč, na penalty 4:2.

Konečné pořadí 2. ročníku Stavebna Nejedlý Junior Cupu: 1. SK Čt. Dvory, 2. SKP Č. Budějovice mladší dorost, 3. Malše Roudné, 4. Slavia Č. Budějovice, 5. Lokomotiva Č. Budějovice, 6. Č. Krumlov mladší dorost.

Nejlepší střelci: 10 – Fošum, 7 – Rossman (oba Loko ČB), 6 – Wejskrab (Slavia ČB).