Zatímco domácí dosud jen dvakrát remizovali a chtěli smazat nulu v kolonce výher, tak hosté z Nové Vsi měli za cíl naopak udržet čistý zápis v kolonce porážek.

Dolní Dvořiště – Nová Ves 1:1 (0:0)

Splnit předzápasový plán se podařilo hostům, jinak ovšem byl derby duel „remízový“ ve všech dalších ukazatelích. Smírně skončil první poločas, ve kterém se diváci branky nedočkali.

Bezbrankové skóre se pak změnilo už dvě minuty po změně stran, kdy šli do vedení domácí brankou Svobody – 1:0. Od 55. minuty pak hráli domácí přesilovku, když byl hostům vyloučen Nejedlý. Přesilovku však využít nedokázali a naopak sami inkasovali. Čtvrt hodiny před koncem vyrovnal svým už pátým zásahem v sezoně hostující kanonýr Jan Postl – 1:1.

V 85. minutě se pak síly na hřišti vyrovnaly, když byl po druhé žluté vyloučen domácí Josef Hajdák – a nerozhodně nakonec skončil celý zápas. Hosté z Nové Vsi jsou bez prohry aktuálně pátí, domácím patří průběžná dvanáctá příčka.

Ohlasy z lavičky

Pavel Svoboda (Dolní Dvořiště): „V prvním poločase jsme hráli celkem dobře, aktivně dopředu, vytvářeli si šance, ale s koncovkou to bylo znovu špatné. Na začátku druhé půle jsme sice dali vedoucí gól, ale po vyloučení hostujícího hráče jsme v početní výhodě paradoxně odpadli. Soupeř nás přehrával a dokázal vyrovnat.

Nakonec musíme být rádi i za ten bod, protože hosté byli lepší a v deseti si vypracovali tři jasné šance. My máme problémy se sestavou, a tak musel nastoupit i Vaněček. Navíc se zase nechal zbytečně vyloučit Hajdák, takže ani příště to asi nebude lepší.“

Karel Švarc (Nová Ves): „Hráli jsme třikrát venku a ještě neprohráli, což je určitě dobré. Tentokrát jsme ale spíš dva body ztratili. Domácí nás ničím nepřekvapili a na jejich taktiku nakopávaných míčů jsme byli připraveni. V první půli jsme dali i regulérní gól, ale rozhodčí míč za čarou neviděli. Po přestávce ale dali domácí branku a nás navíc oslabil Nejedlý za zbytečné oplácení.

Přeházeli jsme sestavu a měli potom více ze hry. I v deseti jsme byli jasně lepší, vyrovnali a mohli i stav otočit, ale střídající Radek Postl v závěru obrovskou šanci zahodil. Na první výhru z venku stále čekáme, ale už se nám do sestavy vrátí Chmelař, a tak budeme zase silnější.“

Sestavy – Dolní Dvořiště: Večerník – Varhol, J. Hajdák, M. Hajdák, Bóga, Pecha, T. Macanovič, Vaněček (46. Zeman), Konias, R. Svoboda, Rubeš.

Nová Ves: Mráz – Švarc, Klein, Wohlgemuth, Šána (85. R. Postl), Nejedlý, Vitha (89. Jungwirth), Jiří Anderle st., Jiří Anderle ml., Baier (65. Jan Anderle), J. Postl.