Papírové předpoklady před tímto tradičním soubojem favorizovaly domácí celek, což umocňoval i pohled na základní jedenáctku Slavoje. Ta byla totiž doslova prošpikována hráči divizního áčka.

Č. Krumlov B - Kaplice B 5:0 (2:0)

A domácí také do zápasu vstoupili výrazným tlakem. Po Sivákově centru z trestného kopu hlavičkoval mimo Špát. O chvíli později z velmi dobré pozice pálil mimo Matuš. Ve 13. minutě střílel znovu Špát a opět jeho střela mezi tyče nesměřovala. Domácí měli i nadále optickou převahu a dostávali se do zakončení, to však nebylo nikterak nebezpečné.

První opravdu vyloženou příležitost měli slavojáci až ve 37. minutě. Weinhard zatáhl míč do vápna, před brankou našel Mertla, který sklepl balón Špátovi, ten však zblízka Rybáka nepřekonal.

Pět minut před přestávkou se už domácí dočkali, když Weinhardovu přihrávku zúročil Ruslan Žilenko – 1:0. A vzápětí se z obdobné situace do gólovky dostal Weinhard, obešel Rybáka a pohodlně zvýšil na 2:0. Jediná minuta tedy vlila klid do krumlovských řad a naopak zcela znehodnotila jinak dobře odpracovaný poločas spartakovců.

Hned po dvou minutách hry po změně stran navíc vedli domácí o tři branky. Nejprve sice Mertl hlavou zblízka netrefil, ale prakticky v té samé minutě pak další Weinhardovu ideální kolmici dokázal zužitkovat nepokrytý Žilenko – 3:0.

Po hodině hry byl hlavní rozhodčí Korch velice milosrdný k domácímu Fišerovi, který již měl na svém kontě žlutou kartu, a na polovině hřiště zcela jednoznačně stažením za dres zastavil slibně vyhlížející brejk hostů. A protože zanedlouho rozhodčí stejnému hráči znovu domlouval po dalším nedovoleném zákroku, netrvalo dlouho a domácí trenér Petřík jej raději vystřídal.

V 73. minutě mohli Krumlovští přidat další branku, ale ve stoprocentních šancích neuspěli Weinhard ani střídající Podskalský. Čtvrthodinu před koncem to přesto bylo 4:0, když po dalším brejku zakončoval s přehledem Podskalský.

Definitivní podobu výsledku pak dala čtyři minuty před koncem spolupráce pendlů a Mertl znovu po přihrávce od Weinharda pečetil na 5:0.

Č. Krumlov B: Trnka – Fišer (70. Podskalský), K. Zatloukal, Wagner, Babinský (82. Kopřiva), Žilenko, Matuš, Sivák, Špát (60. Hermann), Weinhard, Mertl.

Kaplice B: Rybák – Koclíř, Fiala (78. Kubík), Sedláček, Vosátka, Růžička, Kubata, Valíček, Zifčák (62. Roule), Kolek, Krenauer (60. O. Kouba).

Trenér Jan Petřík (Č. Krumlov): „Po celý zápas jsme byli jasně lepší a zaslouženě vyhráli. Za předvedený výkon chválím celý tým. Střelecky se dařilo Žilenkovi. Tuto výhru budeme chtít potvrdit příště v Chlumu."

Trenér Jan Říha (Kaplice): „Chtěli jsme v Krumlově hrát odzadu a čekat na brejky, což se nám moc nevedlo. Bezbrankový stav jsme udrželi jen čtyřicet minut a pak jsme dostali dva góly do šatny. Hned po přestávce přidal soupeř třetí gól a bylo hotovo. Slavoj byl po všech stránkách lepší a pokud bude nastupovat v podobné sestavě, tak bude velkým kandidátem na postup. My máme o čem přemýšlet a tento debakl budeme chtít napravit v příštím zápase doma s Ledenicemi."