V taháku nasměroval Kaplické k výhře dorostenec Roule

Kaplice - Duel týmů z popředí béčkové skupiny oblastní I. A třídy byl k vidění na kaplickém trávníku, kde po minulé první prohře sezony v tabulce druhý domácí Spartak hostil čtvrté Čtyři Dvory – a utkali se dva rivalové, kterým na jaře doslova utekl mezi prsty postup do krajského přeboru.

15.10.2013

Premiérové mistrovské zásahy za první mužstvo kaplického Spartaku si v utkání se Čtyřmi Dvory připsal dorostenec Denis Roule (na snímku v popředí v černobílém dresu v souboji s hostujícím Patrikem Šejnohou, v zákrytu Josef Gondek). Foto: Libor Granec

Kaplice – Čt. Dvory 3:2 (3:1)

V domácím dresu vyběhl poprvé od poloviny června k mistrovskému zápasu Pavel Jirka a na postu krajního obránce si vedl tak, jak je jeho dobrým zvykem, tedy bezchybně. V prvních minutách se před branku více tlačili hosté, gólově však už na začátku páté minuty uhodilo na druhé straně. Vávrův pas odvrátili obránci pouze ke Svobodovi, ten si našel prostor ke střele, vyslal skákavou křížnou ránu a míč proskotačil pod rukama brankáře Sobolíka až za čáru – 1:0.

Po gólu se spartakovci uklidnili a byli to oni, kdo kontroloval míč častěji na kopačkách. Navíc se v 19. minutě podařilo přidat druhý gól. Janura našel za obranou hostů nabíhajícího dorostence Denise Rouleho, ten se řítil sám na brankáře, v koncovce zachoval klidnou hlavu a mohl se radovat z premiérového gólu v dresu kaplického prvního mužstva – 2:0.

Hosté měli první vážnou příležitost ve 24. minutě, kdy se zleva do vápna protlačil Příhoda, pálil na bližší tyč, ale Štěpánek prokázal výborný postřeh a míč vytlačil na roh. Závěr poločasu pak byl hodně zajímavý. Ve 38. minutě zahrávali Kapličtí roh, přízemní centr poslal před branku Vávra a Roule míč usměrnil mimo dosah gólmana Sobolíka – 3:0.

O chvíli později střílel na druhé straně Příhoda a Štěpánek kryl. Uběhlo jen pár vteřin a znovu Příhoda měl vyloženou příležitost, ale kaplický gólman zakročil nohou. Tím navíc prakticky založil rychlý kontr, následoval přesný pas na rozběhnutého Lukáše Pulce, bohužel jeho pokus o lob skončil těsně nad. Vzápětí se do šance dral agilní Roule, podařilo se mu zakončit přes vybíhajícího gólmana, obránci však míč za brankovou čáru nepustili. Naopak, těsně před odchodem do kabin se snížení dočkali hosté. Důraz v koncovce už osvědčil čtyřdvorský šutér Příhoda a korigoval na poločasových 3:1.

Zajímavý zápas pokračoval i po změně stran a v úvodu byli nebezpečnější Kapličtí. Po pěkné kombinaci Roule patičkou našel Svobodu, jehož tvrdou ránu stačil Sobolík se štěstím vyrazit. V 54. minutě po rohu Vávry hlavičkoval mimo Micák. Pak se slova ujali hosté. Standardní situaci zahrával zkušený Vančura, po jehož centru hlavičkoval nebezpečně Příhoda, ale Štěpánek byl u tyče včas a míč vytěsnil na roh. V 57. minutě se už hosté dočkali snížení na rozdíl jediné branky. To Novotný našel v gólové pozici Příhodu, jenž si i tentokrát počínal bezchybně a upravil na 3:2.

Poté se hrálo spíše ve středu hřiště. Ve finiši pak střelecké pokusy přibývaly spíše na straně domácích. Po trestném kopu Vávry ze závaru přestřelil Roule a o pár minut později po Micákově uvolnění pálil nepřesně také Svoboda. Pěkný fotbalový moment byl k vidění deset minut před koncem, kdy Štěpánek dlouhým výkopem oslovil Lukáše Pulce, ten křížnou technickou střelou mířil zleva na zadní tyč, ale Sobolík se nehodlal zahanbit a parádní robinzonádou zmařil radost kaplickému útočníkovi. Vyrovnat naopak mohl po Vančurově centru Hornych, v gólové pozici mířil k levé tyči, Štěpánek však domácí tým i tentokrát podržel.

Kapličtí již další změnu nepřipustili a po závěrečném hvizdu se mohli radovat ze zisku tří bodů, kterým si upevnili stříbrnou příčku jen o skóre za vedoucí budějovickou Slávií a už s pětibodovým náskokem na patnáctibodové duo Nová Ves a Čtyři Dvory.

Fakta – branky: 19. a 38. Roule, 5. O. Svoboda – 45. a 57. Příhoda, střely na branku 7:7, mimo 6:5, rohy 9:5, fauly 26:19, ŽK 1:4 (u domácích Gondek), rozhodčí Kříž, 180 diváků.

Sestava Spartaku: O. Štěpánek – Jirka, Vávra, Doubrava, Gondek – Micák, Kačírek, Janura, O. Svoboda – L. Pulec (90. Divoký), Roule (81. Faltus).

Autor: Redakce

15.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Pracovníci Správy železniční a dopravní cesty  zprovozňují trať na přejezdu Velešín Nádraží.

Železniční trať z Vyššího Brodu do Lipna nad Vltavou pořád není v prov

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

Velešín při derby ve Větřní způsobil senzaci, favorit vyšel naprázdno

Větřní – Tahákem úvodního dějství nové sezony oblastní fotbalové I.A třídy z okresního pohledu jednoznačně bylo derby obou zástupců Českokrumlovska.

Dobrovolný hasič při zásahu zkolaboval

Deštná - Dobrovolní hasiči z Deštné na Jindřichohradecku se od písknutí prvního poplachu kvůli bouřce nezastavili až do sobotního odpoledne.

OBRAZEM: Krumlovský Slavoj je lídrem divize

Český Krumlov – Fotbalisté českokrumlovského Slavoje jsou v áčkové skupině republikové divizní soutěže po dvou odehraných dějstvích posledním stoprocentním týmem.