Vzpomínkového turnaje na tragicky zesnulého fotbalistu se zúčastnila čtyři mužstva z regionu. Domácí klub AW Reality nasadil oba týmy mužů včetně dorostu, síly s domácími celky přijel poměřit účastník okresního přeboru Světlík.

„Roman býval hráčem jak Větřní, tak i Světlíku. Proto jsou tato mužstva každoročními účastníky turnaje,“ uvedl pořadatel Stanislav Rohan.

„Muži Větřní jsou rozděleni na červené a modré, neboli první a druhý tým. Před startem nové sezony je turnaj pro všechny ideální součástí přípravy,“ dodal Rohan.

Turnajový triumf nakonec získalo Větřní 1, které ve finále zdolalo na penalty druhý celek domácích.

Výsledky turnaje

1. semifinále: Větřní 1 – Větřní dorost 6:1, branky: Dvořáček 3, Kopřiva 2, Kotlár – T. Sulzer. 2. semifinále: Větřní 2 – Světlík 3:3, pen. 7:6, branky: Homer 2, Čep – J. Píšek st., J. Píšek ml., Turek, rozhodující pokutový kop vsítil Fleischmann. O 3. místo: Větřní dorost – Světlík 0:4, branky: Tichý, Ribár, Benda, P. Vincík. Finále: Větřní 1 – Větřní 2 1:1, pen. 4:2, branky: Gažák – Homer, rozhodující penalta: Květoň.

Přípravné kopačky

Č. Krumlov B - Lembach 0:5 (0:3)

Rezerva Slavoje se v Kájově utkala rakouským soupeřem. Hosté vstřelili do poločasu tři branky a několik dalších příležitostí neproměnili. Ve druhé půli přidali další dvě branky. Utkání tak skončilo jasným vítězstvím hostů. „Lembach byl jednoznačně lepším týmem, přehrál nás herně i fyzicky,“ uznal kouč Jan Petřík.

Sestava ČK B: Vokál – Eibl, J. Šlak, Štich, Čomor – Tancer, Haláček, Poláček, Lavička – Lippl, Cieslar. Střídali: Podskalský a Žilenko.

Čt. Dvory dorost – H. Planá 3:3 (0:1), branky hostů: Kastenmajer, Ryneš, Vrba.

V Plané u Českých Budějovic sehrála Smrčina další letní přípravné utkání. Pokaždé v zápase vedla, ale vinou zbytečných chyb ji dokázali mladíci vždy dotáhnout.