Z Vejprnic si dorost přivezl dvě vysoké porážky

Vejprnice - Českokrumlovští mladíci vyšli naprázdno a nedali ani čestný gól.

22.10.2009

Fotbalové utkání A skupiny divize staršího dorostu / FK Slavoj Český Krumlov - FK Tatran Prachatice 0:0.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Na hřišti favorizovaných týmů vejprnické Slávie absolvovali mladíci krumlovského Slavoje jubilejní desáté utkání ve fotbalové České divizi dorostu.

Starší slavojáci na půdě druhého týmu A skupiny prohráli o čtyři góly a se ziskem 11 bodů figurují na desátém místě. Mladší si ze hřiště lídra přivezli ještě o gól vyšší porážku a s 10 body na kontě obsazují aktuálně jedenáctou příčku čtrnáctičlenné tabulky A skupiny ČD.

Starší dorost: Vejprnice – Č. Krumlov 4:0 (3:0)

Starší krumlovský dorost opět odehrál venku zápas, ve kterém už do půle inkasoval tři branky po stále se opakujících chybách. Ve druhé půli se hra hostů zlepšila, slavojáci podnikali nebezpečné kontry, ale nedočkali se ani čestného úspěchu. Nejblíž k němu měl Novák, jenž však orazítkoval pouze břevno.

„Oproti domácím zápasům nedokážeme venku hrát na čisté konto, ze kterého se pak při vstřelení branky odrazíme k zisku nějakého bodíku,“ řekl trenér staršího dorostu Slavoje Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje: Sarvaš – Wagner, Sirotka, K. Zatloukal, Lacko – Carda, Babouček, Novák, Kopřiva – Hermann, Hundsnurscher, náhradníci: Podskalský, Nejedlý, Žižka.

Mladší dorost: Vejprnice – Č. Krumlov 5:0 (1:0)

Mladší českokrumlovský dorost odjel vinou nemocí a zranění bez několika hráčů základu a dokonce i bez stabilních brankářů. Torzo mužstva však začalo velmi zodpovědně a ještě v 55. minutě na hřišti velkého favorita prohrávalo pouze 0:1. V závěru už hostujícím bojovníkům došly síly a domácí nastříleli v rychlém sledu další čtyři branky.

„Před sezonou jsme řešili, co budeme dělat s tak velkým množstvím hráčů v kádru. Nikoho by tehdy nenapadlo, že můžeme jet k zápasu jen v jedenácti lidech. Kluci ovšem odvedli maximum,“ pochválil své bojovníky kouč Václav Domin.

Sestava Slavoje: Kitzler – Rychnavský, Jungwirth, Dudák, Pouzar – Sláma, Lávička, Perník, Mikeš – Žižka, Dvořák.

V dalším kole Českokrumlovští přivítají v neděli výběry Rokycan. U starších půjde o duel ze středu tabulky, mladší vyzvou třetí tým průběžného pořadí.

Autor: Karel Vosika