V domácí brance se při absenci Gáby s Bláhou znovu objevil Kůdela. Po sobotní porážce v Benátkách nechtěli Jihočeši ponechat nic náhodě a  v 7. minutě zápasu svítilo na ukazateli skóre 3:0.

Plně to vypovídalo o poměru sil na ledě. Motor totiž jasně dominoval a hosté ze severu Čech byli zcela neškodní. Nejprve se v přesilovce pět na tři trefil Pajič, druhý gól přidal bekhendem mladík Prokeš a třetí gól docílil díky důrazu na brankovišti obránce Punčochář.

Další velké možnosti domácí celek trochu lehkovážně promarnili a pouhých devatenáct vteřin před první sirénou přišlo varování. Obraně Jihočechů ulétl Baránek a bekhendovým blafákem si vychutnal Kůdelu.

Výstraha to pro domácí celek byla dostatečná, protože po změně stran rychle zabral a z místy až drtivé převahy vytěžil další dva góly. Nejprve si Heřmanovu přihrávku srazil do vlastní branky Černý a poté se podruhé v utkání  prosadil Pajič.

Ukolébaní domácí se opět začali předhánět v zahazování šancí a v závěru třetiny  přišlo další napomenutí. Z brejku překonal Kůdelu Vávra.

Tentokrát však výstraha nezabrala. Znovu Vávra a pak dvakrát Merta potrestali laxně hrající Motor. A to ještě hosté dvakrát nastřelili tyč.  Kůdela šel z branky a nahradil ho mladíček Pechek.

Bylo až neuvěřitelné, že se prodlužovalo. Naštěstí hned v jeho úvodu rozhodl Nouza.

Branky a nahrávky: 3. Pajič (Švihálek, Rob), 5. Prokeš (Semrád, Rob), 7. Punčochář (Pajič), 24. Heřman (Nouza), 27. Pajič (Kuchejda), 61. Nouza  (Jos. Straka, Mucha)– 20. Baránek (Černý), 40. Vávra (Smetana, Baránek), 43. Vávra (Černý, Suchan), 46. Merta (Brož), 52. Merta (Brož). Vyloučení: 10:9, využití: 2:2. Rozhodčí: Horinek – Jindra, Zika. Diváci: 3079.

ČEZ Motor: Kůdela (52. Pechek) – Punčochář, Vráblík, Mucha, Suchánek, Chmelíř, Semrád – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Přibyl. Trenéři Rosol a Bělohlav.