Cenné tři body z Pardubic = pátá výhra v řadě

Pardubice – Ve 30. kole vyhráli hokejisté HC Mountfield v Pardubicích 3:1 a dokázali zvítězit již popáté v řadě. Nejvyšší soutěž nyní bude ctít reprezentační přestávku, po ní přijede do Českých Budějovic ve středu 19. prosince Sparta Praha (17.30).

9.12.2012

Jakub LanghammerFoto: Deník/ Václav Pancer

Jihočeši jsou na vítězné vlně a také na východě vyhráli naprosto zaslouženě. Do utkání vlétli jako uragán. Už po dvou minutách a dvou vteřinách našel Hanzal v prostoru mezi kruhy Prospala a velezkušený hokejista pohotovou střelou otevřel skóre.

Druhý gól mohl přijít po dalších deseti minutách. Ďaloga v nouzi fauloval unikajícího Michálka a rozhodčí nařídili trestné střílení. Snajpr o Ottawy zvolil bekhendovou kličku, ale přestřelil Růžičkovu klec.

Po změně stran o sobě dali vědět také perníkáři. Hned v úvodu druhého dějství dostali příležitost hrát více než půl minuty  dvojnásobnou přesilovku. Ztroskotali však na obětavě bránícím soupeři a výborném Kovářovi v brance. To vše sledoval pouze z trestné lavice Prospal, který k dvouminutovému trestu za hákování inkasoval ještě desítku za protesty.

Domácí se dočkali vyrovnání trošku kuriózním způsobem ve 26. min., kdy ránu Kočího tečoval Kousal do břevna, nějaký čas se poté ještě hrálo, ale po zpětné kontrole videozáznamu sudí trošku nečekaně uznali gól.

Radost v hledišti ale netrvala ani tři minuty. Chybu v domácí rozehrávce totiž potrestal přesnou střelou Langhammer a hosté opět vedli.
Další velká Langhammerova chvíle přišla necelou minutu před druhou sirénou, kdy šikovně tečoval Tomanovu střelu od modré a podruhé šly oba týmy do kabin už za stavu 1:3.

V závěrečném dějství si Pardubičtí vynutili značný tlak. Bartek trefil v přesilovce tyč, Krejčí zase nastřelil brankovou konstrukci při vlastním oslabení.

Více než tři minuty před koncem se pardubická střídačka odhodlala k power play, domácí si vynutili značný tlak, ale obětavě bránící Jihočeši tři body udrželi.

Branky a nahrávky: 26. Kousal (Somík, V. Kočí) – 3. Prospal (Hanzal, Michálek), 29. Langhammer (L. Kohn), 40. Langhammer (Toman, Ptáček). Rozhodčí: Homola, Wagner – Kis, Rozlílek. Vyloučení: 9:9, navíc Starý – Prospal oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8492.

Pardubice: M. Růžička – Píša, Kindl, Benák, Ďaloga, Gawryletz, V. Kočí – Hemský, Krejčí, Somík – Bartek, T. Nosek, Starý – Radil, Kousal, Buchtele – Semorád, T. Zohorna, Nahodil. Trenéři: Trličík a Lubina.

České Budějovice: Jakub Kovář – Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený, Toman – Suja, Mertl, Podlešák – Michálek, Hanzal, Prospal – Kotalík, L. Kohn, Šimánek – Langhammer, Dej, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Autor: Pavel Kortus

9.12.2012 VSTUP DO DISKUSE

Pracovníci Správy železniční a dopravní cesty  zprovozňují trať na přejezdu Velešín Nádraží.

Železniční trať z Vyššího Brodu do Lipna nad Vltavou pořád není v prov

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

Velešín při derby ve Větřní způsobil senzaci, favorit vyšel naprázdno

Větřní – Tahákem úvodního dějství nové sezony oblastní fotbalové I.A třídy z okresního pohledu jednoznačně bylo derby obou zástupců Českokrumlovska.

Dobrovolný hasič při zásahu zkolaboval

Deštná - Dobrovolní hasiči z Deštné na Jindřichohradecku se od písknutí prvního poplachu kvůli bouřce nezastavili až do sobotního odpoledne.

OBRAZEM: Krumlovský Slavoj je lídrem divize

Český Krumlov – Fotbalisté českokrumlovského Slavoje jsou v áčkové skupině republikové divizní soutěže po dvou odehraných dějstvích posledním stoprocentním týmem.