Jihočeši nastoupili v brance opět s Gábou, k marodům se přidali z posledního duelu zranění Pajič s Růžičkou. Do Budvar arény si našlo cestu přes šest tisíc diváků, kteří se měli od úvodu na co dívat. V 5. minutě nahodil Heřman kotouč na Kacetla, ten se odrazil zpět k Tomáši Nozouvi, jenž ho pohotově pod betony brankáře hostů poslal do sítě.

Psala se osmá minuta, kdy Nouza prokázal svojí hokejovou genialitu. V přesilovce si vyjel na pravý kruh, naznačil střelu a přihrávkou doleva našel nekrytého Romana Vráblíka, který poslal kotouč pohodlně do sítě. Jihlava toho v první části moc nepředvedla, vše jistil jistý Gába.

Po změně stran se obraz hry změnil. Dukla přidala na aktivitě a začala domácí dostávat do úzkých. Čachotského střelu zblízka i šanci Semana však skvělý Gába chytil. Nepříjemností pro Rosolův tým byl desetiminutový osobní trest Josefa Straky. Ale domácí kapitán hned po svém návratu byl u všeho důležitého. V dvojnásobné přesilovce totiž poslal kotouč Jánu Muchovi, který z kruhu prostřelil Kacetla.

V závěru druhého dějství si více jak minutovou přesilovku pět na tři zahrála i Jihlava, ale znovu měl možnost jen Čachotský, kterého opět zastavil Gába.

Ve třetí třetině se hosté snažili o zdramatizování stavu. Utkání bylo hodně vypjaté, hokejisté z Vysočiny se nechtěli smířit s nepříznivým výsledkem. Neměli ani potřebný kousek štěstí, jako když střílel znovu Čachotský a jeho tečovaný pokus zastavil konec Gábovy brankářské hole.

Budvar aréna už se skoro radovala počtvrté v 50. minutě, kdy Nouza našel před brankou zcela nekrytého Heřmana, jenž však zblízka nedokázal překonat Kacetla. Českobudějovičtí příznivci se však dobře bavili i nadále. Po první várce mexických vln přišla ještě čtvrtá gólová pojistka. V další přesilovce napřáhl od modré čáry Ján Mucha a znovu propálil vše, co mu stálo v cestě.

Závěr zápasu už domácí dohrávali v euforii a nadšených šest tisíc diváků jim fantastický zážitek oplatilo nekončícím potleskem. David Gába si připsal první nulu, která byla rozhodně zasloužená.

Branky a nahrávky: 5. Nouza (Heřman), 8. Vráblík (Nouza, Heřman), 37. Mucha (Jos. Straka, Nouza), 55. Mucha (Nouza, Jos. Straka). Rozhodčí: Jílek – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 10:10, navíc Jos. Straka (Motor) 10 minut. Využití: 3:0. 6021 diváků.

Motor:
Gába – Punčochář, Vráblík, Mucha, Parýzek, Chmelíř, Semrád, od 21. navíc Žovinec – Kuchejda, Rob, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – L. Marek, Přibyl, Boháč - Vaniš. Trenéři Rosol a Bělohlav.
Jihlava: Kacetl – Kaláb, Stebih, Mocek, Čáp, Šidík, Dobrovolný, Grman – Důras, Čachotský, Diviš - Zeman, Melenovský, Vysloužil – Prokš, Semorád, Seman – Kuřítko, Mikeš, Anděl. Trenér Vlk.

Ohlasy trenérů - Petr Rosol (trenér Motoru): „Důsledně jsme se připravovali na Jihlavu, má kvalitní tým. Měli jsme problémy se sestavou, poslepovali jsme tři lajny. Ale předvedli jsme parádní výkon po všech stránkách. Navíc David Gába podal vynikající výkon."

František Zeman (asistent trenéra Jihlavy): „V úvodních deseti minutách jsme inkasovali dvě branky, což rozhodlo celý zápas. Hráče jsme na to připravovali, přesto jsme se nedokázali popasovat s důrazem a agresivitou Budějovic. Domácí si to pak zkušeně pohlídali a jejich výkon podpořil výborný Gába."