Před vyprodanou Budvar arénou začali domácí očekávaným náporem. Ten branku ale nepřinesl a skórovat naopak mohli hosté. Ve 12. min. zahrával Mrázek trestné střílení, Bláhu však nepřekonal. "V úvodu zápasu jsme se dostali pod tlak. Důležité bylo, že nějakých sedm nebo osm minut jsme přežili zejména díky brankáři Klimešovi, který nás celý zápas držel nad vodou," konstatoval přerovský trenér Petr Dočkal.

První přestávka nabídla svatební obřad. Své ano si řekli Miloslav Přistoupil a Jana Přistoupilová – Kučerová. To byla ale poslední radost zaplněné haly. Druhou třetinu totiž Motor prohrál 0:4 a bylo zle. Nejprve ve 24. min. překonal Bláhu v přesilovce Sýkora v době, kdy měl domácí gólman půjčenou hokejku obránce Vráblíka. Na druhé straně nastřelil Žálčík utěšenou střelou tyč, jenže při další přesilovce hostí Kolmann chyboval a Sikora zaskočil Bláhu podruhé.  V průběhu pouhých šestnácti vteřin se poté trefili Král a Stoklasa.

Motor se nevzdal. Ve třetí třetině bojoval, Mikyska a Nouza přesilovkovými góly snížili na 2:4, ale to bylo vše. I počtvrté se radoval Přerov. "Třetí třetinu jsme odmakali, ale gólman pokračoval ve své fazóně a svou ztrátu jsme už nezvládli dohnat," konstatoval domácí asistent trenéra Radek Bělohlav.

Branky a nahrávky: 52. Mikyska (Nouza), 53. Nouza (Suchánek) – 25. Sýkora (Grof, Pšurný), 35. Sikora (Král), 36. Král (Grof, Pšurný), 36. Stoklasa (Sikora). Vyloučení: 10:14 (navíc dom. Suchánek a host. Grof 10 min.), využití 2:3. Rozhodčí: Wagner – Jílek, Šperl.  Diváci: 6421 (vyprodáno).

ČEZ Motor: Bláha (41. Kváča) – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Tintěra, Zíb, Klinecký – L. Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Jos. Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – L. Marek, Točík, Švihálek. Trenéři Rosol a Bělohlav.