S perníkáři letos bez bodu

České Budějovice - Mountfield prohrál s Pardubicemi o tři góly

31.1.2012

Pardubice vyhrály v Č. Budějovicích 4:1Foto: Deník/Jaroslav Sýbek

V utkání 45. kola extraligy prohráli hokejisté HC Mountfield s Pardubicemi 1:4 a vyšli bodově naprázdno po pěti zápasech. S Východočechy letos prohráli i čtvrtý vzájemný duel. V pátek hrají Jihočeši v Praze na Spartě.

Před zápasem převzal blahopřání k sedmdesátým narozeninám bývalý českobudějovický obránce Stanislav Bauer. Do zápasu vstoupili domácí hned bez sedmi hráčů základní sestavy: Vydareného, Mikuše, Kotalíka, Martynka, Podlešáka, Horny a mladíka Marka. Šanci tak opět dostali junioři Švihálek a poprvé v domácím duelu také Rousek.

Právě mladíček Rousek zaplatil hned v 8. min. daň za svou nezkušenost. Celkem zbytečně vyhodil kotouč na vlastní střídačku a putoval jako první v utkání na trestnou lavici za zdržování hry. Hosté využili přesilovku za pouhých šest sekund, když po Koukalově přihrávce zpoza branky zůstal Kolář zcela sám před Kovářem a otevřel skóre. Dlužno dodat, že to bylo jen logické vyústění úvodních minut zápasu, ve kterých byli hosté výrazně lepší.

Inkasovaná branka oslabené Jihočechy vyburcovala a ve zbytku úvodní třetiny byli lepší. Nejistého Růžičku v brance soupeře však překonat nedokázali.
Aktivita na domácích hokejkách zůstala i po změně stran. Hrálo se prakticky na jednu branku. Vylouženou šanci měl Mertl, ale jeho střelu zblízka Růžička zlikvidoval zákrokem roku. Na druhé straně ho napodobil Kovář při tutovce Koláře i velké příležitosti Koukala.

Domácí celek dřel, Růžičkovi, který působil mnohem jistěji než v první třetině, rychle přibývaly zákroky. Gól ale žádný, a tak uhodilo na druhé straně. Dorážkou se v závěru druhé třetiny prosadil Kousal.

Hned v úvodu třetí třetiny se trefil přesně pod horní tyčku Somík a bylo rozhodnuto. Dvanáct minut před koncem vystřídal Kováře v domácí brance Kantor, ale ani on neudržel čisté konto. V přesilovce ho překonal po rychlé kombinaci Koukal. Čestný úspěch domácích zaznamenal v oslabeni Šimánek.

Extraliga: HC Mountfield Č. Budějovice – ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2), branky a nahrávky: 56. Šimánek – 8. Kolář I (Koukal, Kolář II), 38. Kousal (Markovič), 42. Somík (Nahodil), 54. Koukal (Starý, Píša).
Vyl. 5:4, využ. 0:2, v osl. 1:0.
Rozhodčí: Pešina, Polák – Jindra, Kostka. Diváci: 4517.

Mountfield: Jak. Kovář (48. Kantor) – Ptáček, Krajnc, Novák, Vráblík, Kolarz, Němeček – Burian, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Langhammer, L. Květoň – Kuchejda, Mertl, Švihálek – Rousek, Červený, R. Pšurný. Trenéři Výborný, Kupka a Gula.

Pardubice: M. Růžička – Píša, Kočí, Benák, Kolář II, Borer, Sičák, Drtina, Havíř – Kolář I, Koukal, Starý – Radil, Nahodil, Somík – Markovič, Kousal, Buchtele – Šagát, Zohorna, Cetkovský. Trenéři: Hynek a Lubina.

Hlasy trenérů

František Výborný (Mountfield): „Všechny zápasy s Pardubicemi jsou stejné. Rozhoduje proměňování šancí, v čemž je soupeř lepší. Nejsme produktivní, proto prohráváme.“

Ladislav Lubina (Pardubice): „První třetina byla vyrovnaná, nám se v ní podařilo využít přesilovku. Ve druhé třetině jsme byli po našich zbytečných faulech pod tlakem. Paradoxně jsme v jejím závěru dali druhý gól, který nás uklidnil a zbytek zápasu už jsme kontrolovali.“

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Radka Maxová: Politika je velký zásah do života

Jihočeský kraj – Ženy v jižních Čechách chtějí spolurozhodovat o budoucnosti nejen svých domácností.

OBRAZEM: Vyzkoušet si řemeslo si do kláštera přišli malí i velcí

Český Krumlov - Jaké to je, na chvíli se stát brašnářem a ševcem, kovářem, knihařem, hrnčířem či sklářkou, si do řemeslné uličky českokrumlovského kláštera přišla v sobotu zkusit pěkná řádka lidí. Pod vedením mistrů ve svém oboru si u kahanu, kovadliny či brašnářského ponku si vlastníma rukama vyrobili suvenýr.

Sedmiletý Adam je šampiónem republiky

Písek – Titul republikového šampióna v silničních motocyklových závodech nejmenší kategorie Minimoto junior A od pěti do deseti let získal sedmiletý Adam Vyskočil z Písku.