Slavoj prohrál s Veselím, v play off ho čeká Vimperk

Veselí nad Lužnicí - Krumlovští hokejisté i přes prohru ve Veselí vyhráli základní část.

2.2.2010

Utkání hokejistů českokrumlovského Slavoje a veselské Lokomotivy jsou tradičně ofenzivními partiemi, kdy útoky převyšují obrany (na archivním snímku v bílém zleva českokrumlovští hráči Martin Brož a Jan Homolka).Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Krajská liga mužů – 22. kolo: TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – HC Slavoj Český Krumlov 7:3 (1:1, 5:0, 1:2)

Souboj dvojice týmů z medailových příček tabulky krajské hokejové ligy mužů udělal tečku za první částí sezony.

Českokrumlovští medvědi v pozici už jistého vítěze základní části zajížděli v neděli na led veselské Lokomotivy, kterou v prvním vzájemném duelu v domácím prostředí rozstříleli v poměru 8:4.

Špatné začátky

Odveta začala bleskovým nástupem domácích, kteří se už po necelé minutě v čase 0:47 ujali vedení. Rychlá branka však sebevědomím slavojáků výrazněji neotřásla a v polovině třetiny bylo srovnáno, když ze spolupráce třetího krumlovského útoku vytěžil vyrovnávací trefu Zdeněk Uhlíř po přihrávce Marka – 1:1.

Za tohoto stavu se pak šlo poprvé do kabin a nic ještě nenasvědčovalo kanonádě domácích, která měla přijít po pauze.
Nástup do druhé dvacetiminutovky medvědům ale znovu nevyšel, když tentokrát inkasovali ještě rychlejší branku, a to už za necelou půlminutu. Potom se začalo hodně vylučovat, více potrestaných ovšem bylo na straně hostů.

Ti šli dokonce dvakrát do tří – a Veselští nabídnutými výhodami nepohrdli. Domácí využili dvě přesilovky a po čtvrtém zásahu Lokomotivy hosté střídali brankáře, když odstoupivšího Lukeše nahradil mezi tyčemi Bednařík. Ani on však neudržel čisté konto a do druhé sirény inkasoval dvakrát – 6:1.

I přes rozhodnutý stav medvědi sympaticky neskládali zbraně a celkový dojem si vylepšili vyhranou poslední třetinou. Po minutě hry předvedl pěknou individuální akci Zdeněk Uhlíř a svým druhým gólem v utkání korigoval na 6:2.

Veselští kontrovali sedmým zásahem, ale poslední slovo v zápase měli Českokrumlovští. Minutu před koncem po přihrávce R. Uhlíře stanovil výsledné skóre Roman Fučík trefou na 7:3.

Rosický: Výše prohry neodpovídá obrazu

Kormidelník hokejistů krumlovského Slavoje Jan Rosický po nevydařené tečce za základní částí a prohře ve Veselí hodnotil: „Výše prohry neodpovídá obrazu hry. Nebyli jsme o tolik horší, ale nevyšly nám začátky prvních dvou třetin, což soupeře nakoplo. Navíc nás ve druhé třetině, která rozhodla, srážela častá vylučování. Dvakrát jsme šli do tří a soupeř toho dokázal využít.

Ta vyloučení ale byla často hodně přísná a některým našim trestům se smáli i samotní domácí hráči. Přesto to kluci nezabalili a alespoň poslední třetinu vyhráli. Výkon nebyl špatný, jak napovídá konečný výsledek. To je ale už za námi a teď nás čeká play off a Vimperk.

V součtu s dvěma přípravnými zápasy jsme tohoto soupeře v sezoně už čtyřikrát porazili. To ale nyní nic neznamená, vyřazovací souboje jsou něco jiného a hraje se zase od nuly. Naší výhodou je, že začínáme doma. Dobré také je, že jsme kompletní a navíc by měl přijít ještě jeden obránce z Budějovic.“

Duel pod lupou

Fakta – branky: Smolík 3, Michal, Bůžek, Studnař, Čáp – 11. Z. Uhlíř (Marek), 41. Z. Uhlíř, 60. R. Fučík (R. Uhlíř), vyloučení 3:8, navíc M. Lukeš (Č. Krumlov) 10 minut osobní trest, využití 2:0, rozhodčí: Stach – Polonyi, Pražák.

Sestava Slavoje: R. Lukeš (33. Bednařík) – Homolka, Heideker, Migl, Vachulka, Brůha, Vondrouš – Štěpán, R. Uhlíř, R. Fučík – Ulman, Míšek, M. Lukeš – Brož, Z. Uhlíř, Marek. Trenér: J. Rosický.

V pátek doma

Zápasy poslední kola základní části určily osmičku účastníků čtvrtfinále play off krajské ligy. Českokrumlovští jako vítěz první fáze sezony vyzvou v pořadí osmého tradičního rivala ze Šumavy – HC Vimperk.

S tímto soupeřem dokázali medvědi v této sezoně oba vzájemné mistrovské duely vyhrát, když na domácím ledě Vimperk přestříleli v poměru 7:5 a v odvetě venku zvítězili 5:1.

Play off hrané na dvě výhry začíná již tento pátek 5. února na ledě v konečné tabulce lépe postavených celků. Odvety jsou na programu v neděli 7. února, případné třetí zápasy by se pak hrály ve středu 10. února opět na ledě v dlouhodobé části výše postaveného celku.

První duel čtvrtfinále play off mezi Č. Krumlovem a Vimperkem je tedy na programu v pátek od 19 hodin na krumlovském ledě. Výsledky i předváděná hra Slavoje v základní části jsou tou nejlepší pozvánkou pro diváky. Přijďte medvědy v pátek povzbudit na jejich cestě za kýženým postupem do semifinále krajské ligy!

Výsledky 22. kola KLM: Veselí – Český Krumlov 7:3, Velká Radouň – Humpolec 4:2, David servis Č. Budějovice – Soběslav 2:5, Vimperk – Tábor B 4:2, Strakonice – Hluboká 10:6, Božetice volno.

Pozn.: O pořadí na 4. – 5., 7. – 8. a 10. – 11. místě rozhodly při rovnosti bodů výsledky vzájemných zápasů (Božetice – V. Radouň 2:4 a 7:2, Tábor B – Vimperk 6:3 a 2:4, Humpolec – David servis ČB 4:3 a 4:4).

Dvojice pro play off krajské ligy mužů: Č. KRUMLOV – Vimperk, Strakonice – Tábor B, Veselí – Soběslav, Božetice – Velká Radouň.

Autor: Karel Vosika

2.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Medvědi doma nestačili na humpoleckou Jiskru

I.A třída: Větřní loupilo ve Vimperku, Velešín padl na Lokomotivě

Teplé počasí přepsalo rekord z roku 1885

Jižní Čechy – 132 let starý teplotní rekord pro České Budějovice a 16. říjen neplatí. Pondělní léto ustanovilo nový.

OBRAZEM: Sobotní večer na Októbrfestu v Kaplici se mimořádně vyvedl

Kaplice - Více než tisícovka návštěvníků se podle předběžných odhadů vystřídala na lehce recesistickém Októbrfestu během dvou dnů. Zájem byl i o farmářské trhy. Zejména sobotní večer se z pohledu hostů náramně vydařil.

Favorizované týmy z čela přeboru soupeře nešetřily

Českokrumlovsko – Na okresních trávnících bylo v soutěžích mužů na programu osmé podzimní dějství.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.