Jako jeden z klíčových okamžiků se ukázal povedený úvod, kdy po 67 sekundách hry otevřel skóre utkání teprve šestnáctiletý útočník třetí formace Slavoje Antonín Řepa. Domácí pak přibrzdilo několik vyloučení, během nichž se Letňany dostaly do hry. Zatímco gólman Vojta střežil svou klec s přehledem a držel čisté konto, v 16. minutě zvýšil zkušený mazák Jiří Vondřich na 2:0.

V prostřední části zahajovacího kvalifikačního duelu sice Krumlovští našli na hru Letňan recept, paradoxně se jim ale nedařilo podle představ. Po faulu Svěchoty ve 25. minutě rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou, trestné střílení Mrázka ale Vojta lapil. Zanedlouho se nechal vyloučit Malovec a Letci v početní výhodě udeřili kapitánem Janem Mišnerem. Obránce Gallistl pálící krátce na to do pravé tyčky ještě původní náskok medvědům nevrátil, Antonínu Řepovi se to však ve 30. minutě jeho druhým přesným zásahem povedlo. Obdivuhodný výkon nadějného dorostence! Bohužel Letňany ve 37. minutě trestali špatné střídání domácích a Michaelem Šulcem snížili na 3:2.

Třetí perioda slibovala pořádné drama, které umocnila vyrovnávací trefa Michaela Šulce v čase 42:40. Elitní formace Slavoje naštěstí v pravý čas ukázala své kvality a během následujících šesti minut upravila skóre na 5:3. Oba góly Českého Krumlova vsítil hokejista s bohatými zkušenostmi z vyšších soutěží, odchovanec Motoru Petr Šulčík. Pražané ještě stihli v samém závěru snížit, a přestože krátce zkoušeli power-play, branka Jana Valdera znamenala poslední změnu stavu.

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Letci Letňany 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 2. Řepa (R. Uhlíř, Šťastný), 16. Vondřich (R. Uhlíř), 30. Řepa (Andrýsek, P. Šulčík), 44. P. Šulčík (Lukeš, Štěrba), 49. P. Šulčík (R. Šulčík) – 29. Mišner (Kučera), 37. Šulc (Valder), 43. Šulc (Kazda), 59. Valder (Novák). Rozhodčí: Hucl – Vavruška, Rubáš. Vyloučení: 11:7, navíc Lukeš (Č. Krumlov) a Major (Letňany) 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 170.

HC Slavoj Český Krumlov: Vojta (Pícha) – Štěrba, Malovec, Machálek, Andrýsek, Gallistl – Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík – Šťastný, Vondřich, R. Uhlíř – Svěchota, Řepa, Unger. Trenér Vilém Migl ml.

„Utkání mělo vysoké tempo a převyšovalo všechny zápasy krajské ligy. Myslím, že jsme se s absencí pěti hráčů základní sestavy dobře vypořádali a díky bojovnému výkonu, chuti po vítězství a srdíčku uhráli důležité body s favoritem skupiny, ke kterému jsme na poslední chvíli přišli doslova jako slepí k houslím," zhodnotil zápas s Letňany jeden z trenérů hokejistů Slavoje Vilém Migl mladší.

Nabitý program českokrumlovského mančaftu pokračuje pátečním mačem play-off jihočeské Krajské ligy s Radomyšlí, o den později slavojáci zajíždí k dalšími kvalifikačnímu duelu do Chebu. Doma nastoupí v neděli od 17 hodin opět proti Radomyšli v rozhodujícím zápase semifinále.