VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zatančili a zazpívali, pak chlapci děvčata řádně vyšlehali

Český Krumlov – Muzikou a zpěvem se na Boží hod velikonoční rozezněl dvůr kláštera klarisek.

19.4.2017
SDÍLEJ:

Folklórní soubor Jitřenka přivezl s sebou do Českého Krumlova velikonoční atmosféru.Foto: Radka Kmochová

Děti z folklorního souboru Jitřenka opět prokázaly, že mají na diváky kouzelnou moc – rozzáří všechny tváře kolem sebe potěšenými úsměvy.

I přes nevlídné jarní počasí se dvůr kláštera klarisek v Českém Krumlově, který nabízel bohatý velikonoční program, zaplnil zvídavými návštěvníky. A že opravdu bylo co k vidění! Tančily nejmladší děti z přípravného oddělení i starší tanečníci z hlavního souboru Jitřenky.

Vedoucí souboru Vlasta Dvořáková říká: „Děti, které tančí, si ani nemusí uvědomovat, že jsou součástí velikonoční tradice. Uvědomují si to ale hlavně ti, kteří se na ně přišli podívat. Minulý rok jsme tu tančili poprvé a myslím si, že se z toho stane taková velikonoční tradice. Lidé mají rádi, když tančí malé děti, zvláště ti nejmenší sklidí vždy největší úspěch.“

Chlapci ze souboru samozřejmě chtěli, aby každé děvče zůstalo zdravé, pilné a veselé po celý rok, a tak na závěr popadli pomlázky, a za pomoci tématického folklóru své tanečnice řádně vyšlehali. Odpoledne v klášterech ale nebylo jen o tanci a zpěvu. Na své si přišli i ti více kreativní, kteří si mohli uplést pomlázku či namalovat kraslice.

V neděli velikonoční program folklórním odpolednem končil. Velké návštěvnosti se areál klášterů těšil již od pátku, kdy bylo pro děti připravené dobrodružné hledání pokladu a loutkové divadlo ELF: Kocour v botách.

Lenka Šlajferčíková, organizátorka kulturního programu v klášterech, si pochvaluje, že se velikonoční program podařil: .„V sobotu mohli lidé tvořit v řemeslné velikonoční dílně a celý den zakončilo Netradiční čtení pohádek s folkovou kapelou Kapka. Plánujeme tuto velikonoční akci pořádat každoročně, protože už k nám nějakým způsobem patří.“

Radka Kmochová

Autor: Redakce

19.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z bojů v loňské Velké ceně Tábora.

Atletický bonbónek: Do Tábora v úterý zavítá královna sportu v celé své kráse

déšť, ilustrační foto

Do čtvrtka bez deštníku ani se smetím

Mezinárodní hudební festival pokračuje

Český Krumlov - První týden 26. Mezinárodního hudebního festivalu (MHF) je za námi.

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Volných míst je teď víc než uchazečů o práci

Českokrumlovsko - Na doposud neuvěřitelně nízkou mez klesla nezaměstnanost. Na Českokrumlovsku je ale v kraji nejvyšší.

Hlídky na vltavských jezech jsou pro vodáky požehnáním

Vyšebrodsko - Dítě či psa už dokázali zavčasu vytáhnout z vody mladíci, kteří drží hlídky u dvou nebezpečných jezů na Vyšebrodsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení