VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zatančili a zazpívali, pak chlapci děvčata řádně vyšlehali

Český Krumlov – Muzikou a zpěvem se na Boží hod velikonoční rozezněl dvůr kláštera klarisek.

19.4.2017
SDÍLEJ:

Folklórní soubor Jitřenka přivezl s sebou do Českého Krumlova velikonoční atmosféru.Foto: Radka Kmochová

Děti z folklorního souboru Jitřenka opět prokázaly, že mají na diváky kouzelnou moc – rozzáří všechny tváře kolem sebe potěšenými úsměvy.

I přes nevlídné jarní počasí se dvůr kláštera klarisek v Českém Krumlově, který nabízel bohatý velikonoční program, zaplnil zvídavými návštěvníky. A že opravdu bylo co k vidění! Tančily nejmladší děti z přípravného oddělení i starší tanečníci z hlavního souboru Jitřenky.

Vedoucí souboru Vlasta Dvořáková říká: „Děti, které tančí, si ani nemusí uvědomovat, že jsou součástí velikonoční tradice. Uvědomují si to ale hlavně ti, kteří se na ně přišli podívat. Minulý rok jsme tu tančili poprvé a myslím si, že se z toho stane taková velikonoční tradice. Lidé mají rádi, když tančí malé děti, zvláště ti nejmenší sklidí vždy největší úspěch.“

Chlapci ze souboru samozřejmě chtěli, aby každé děvče zůstalo zdravé, pilné a veselé po celý rok, a tak na závěr popadli pomlázky, a za pomoci tématického folklóru své tanečnice řádně vyšlehali. Odpoledne v klášterech ale nebylo jen o tanci a zpěvu. Na své si přišli i ti více kreativní, kteří si mohli uplést pomlázku či namalovat kraslice.

V neděli velikonoční program folklórním odpolednem končil. Velké návštěvnosti se areál klášterů těšil již od pátku, kdy bylo pro děti připravené dobrodružné hledání pokladu a loutkové divadlo ELF: Kocour v botách.

Lenka Šlajferčíková, organizátorka kulturního programu v klášterech, si pochvaluje, že se velikonoční program podařil: .„V sobotu mohli lidé tvořit v řemeslné velikonoční dílně a celý den zakončilo Netradiční čtení pohádek s folkovou kapelou Kapka. Plánujeme tuto velikonoční akci pořádat každoročně, protože už k nám nějakým způsobem patří.“

Radka Kmochová

Autor: Redakce

19.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejvyšší hranici postavil Klub Rampušáků v Mnichovicích. Foto: archiv agentury Dobrý den

Postaví někdo nejvyšší hranici pro čarodějnickou vatru?

Exekuce.
DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Otevřený dopis: S údivem pozorujeme, co se děje v našem kraji ve zdravotnictví

Jižní Čechy - Předem je třeba konstatovat ( na tom se asi všichni shodnou), že odměny všech tří manažerů holdingu jihočeských nemocnic jsou naprosto nehorázné, neobhajitelné a nemravné. Vždyť dobré hospodaření jihočeských nemocnic je způsobeno i tím , že se šetří na platech i personálu.

Do Českých Budějovic se za týden chystá na 20 tisíc lidí

České Budějovice - České hokejové hry zahustí dopravu v Budějovicích. Lidé pocítí i zvýšená bezpečnostní opatření.

Strašák porevolučních let dál otevírá nenasytnou tlamu

Jihočeský kraj – Smutná tečka za částí života, zabavení věcí, o které nechceme přijít a budou nám chybět – to je exekuce.

Jan Hřebejk má sen natočit Pelíšky současnosti

České Budějovice - V sobotu 22. 4. přijel do Českých Budějovic Jan Hřebejk. Spolu s dětskými herci Samuelem Budimanem a Johankou Suchou byl delegací k předpremiéře svého nového filmu Rodinný přítel, který uvedl českobudějovický Cinestar.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies