VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KAPLICE

Kaplice se nachází v malebné jihočeské krajině na řece Malši při úpatí Novohradských hor blízko státních hranic s Rakouskem. Město Kaplice je součásti katastru okresu Český Krumlov vzdálené asi 29 km jižně od Českých Budějovic a 17 km jihovýchodně od Českého Krumlova. Kaplice se nacházejí v nadmořské výšce 537 m na katastrální výměře 40,87 km² kde žije asi 7248 obyvatel.

Město Kaplice vzniklo v raném středověku jako trhová osada na důležité obchodní stezce, která spojovala Horní Rakousko s jižními Čechami. První písemná zmínka o Kaplici pochází z roku 1257, na město byla povýšena v roce 1358. Její historické jádro se stalo městskou památkovou zónou. V centru najdeme renesanční a barokní domy, původně renesanční radnici, několikrát barokně upravovanou, dále hřbitovní kapli ze 16. století. Raně gotický kostel sv. Petra a Pavla, který byl po požáru v roce 1507 pozdně goticky přestavěn. Jižně stojí tzv. Český kostel z doby kolem roku 1500, postavený na místě starší kaple.

Zdroj: http://www.mestokaplice.cz

Ve sběrných surovinách ležela munice z války

Kaplicko – Nález předmětu, který připomínal munici z období II. světové války, překvapil zaměstnance sběrných surovin na Kaplicku. Nález nahlásil v pondělí v dopoledních hodinách dvaatřicetiletý muž. "Munice se někdo zřejmě zbavil tím, že ji o uplynulém víkendu hodil přes plot do areálu," míní mluvčí jihočeské policie Lenka Pokorná.

Senioři se čím dál víc těší na nové bydlení

Kaplice - Přestavba domova pro seniory v Kaplici rychle pokračuje. Uvnitř už pracovníci montují skříně.

Kaplický útočník Jakub Lesňák dal v derby osm gólů

Kaplice - Neobvyklá a ve fotbalových soutěžích mužů dalo by se říci kuriózní záležitost byla o předposlední květnové neděli k vidění na kaplickém trávníku.

Hasiči chytali hada v koupelně

Zvíkov - K ne tak častému zásahu vyjeli ve čtvrtek v 16.05 hodin kapličtí profesionální hasiči. Zavolala je na pomoc obyvatelka domu ve Zvíkově.

Kaplice v derby z divizního čela obrala mistra z Mokrého

Mokré - V předposledním utkání sezony se fotbalistky kaplického Spartaku představily na půdě Mokrého, které si již v minulém kole zajistilo celkové prvenství v divizní skupině D.

Obec vydražila plochu po hospodě na návsi

Netřebice – Patrně parčík vznikne na návsi v Netřebicích v místě, kde kdysi stávala hospoda, jež vyhořela a jejíž trosky dlouho hyzdily vzhled vsi.

Někdo ukradl z kolárny domu dva bicykly

Kaplice - Kapličtí policisté pátrají po pachateli, který v přesně nezjištěné době před 10. květnem letošního roku vnikl do kolárny jednoho z domů v Linecké ulici v Kaplici.

Kaplické dívky v derby s Blatnou potvrdily roli favorita

Kaplice – Fotbalistky kaplického Spartaku přivítaly ve dvacátém kole divizní skupiny D v jihočeském derby soupeře z Blatné.

Několik ztracených listů z kroniky obce je zpět

Omlenice - Omleničtí už vědí, co se dělo v obci v květnu 1945. Původní kronika totiž zmizela.

Hasiči zápolili v požárním útoku v Zubčicích

Zubčicce - Jedna z prvních letošních hasičských soutěží odstartovala v sobotu v Zubčicích. Jednalo se o soutěž velešínského okrsku.

Privatizace bytů v Kaplici úspěšně pokračuje

Kaplice - Obyvatelé panelového domu Na Vyhlídce v Kaplici intenzivně pracují na tom, aby si mohli odkoupit byty, v nichž žijí.

Objížďka skončila, obce zjišťují škody

Kaplicko - Železniční přejezd v Kaplici Nádraží je zrekonstruovaný, starostové obcí na trase objížděk jsou ale zděšení ze stavu silnic.

Kaplické dívky splnily v Borovanech roli favorita

Borovany - V utkání devatenáctého divizního dějství se fotbalistky Spartaku Kaplice představily na umělce borovanského Calofrigu, kde v úvodu prohrávaly, ale nakonec stav hladce otočily.

Už bude konec složitým objížďkám. Rekonstrukce železničního přejezdu v Kaplici končí

Kaplice Nádraží – Motoristé si oddechnou. Rekonstrukce železničního přejezdu v Kaplici Nádraží na trati Horní Dvořiště – České Budějovice skončila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies