VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KAPLICE

Kaplice se nachází v malebné jihočeské krajině na řece Malši při úpatí Novohradských hor blízko státních hranic s Rakouskem. Město Kaplice je součásti katastru okresu Český Krumlov vzdálené asi 29 km jižně od Českých Budějovic a 17 km jihovýchodně od Českého Krumlova. Kaplice se nacházejí v nadmořské výšce 537 m na katastrální výměře 40,87 km² kde žije asi 7248 obyvatel.

Město Kaplice vzniklo v raném středověku jako trhová osada na důležité obchodní stezce, která spojovala Horní Rakousko s jižními Čechami. První písemná zmínka o Kaplici pochází z roku 1257, na město byla povýšena v roce 1358. Její historické jádro se stalo městskou památkovou zónou. V centru najdeme renesanční a barokní domy, původně renesanční radnici, několikrát barokně upravovanou, dále hřbitovní kapli ze 16. století. Raně gotický kostel sv. Petra a Pavla, který byl po požáru v roce 1507 pozdně goticky přestavěn. Jižně stojí tzv. Český kostel z doby kolem roku 1500, postavený na místě starší kaple.

Zdroj: http://www.mestokaplice.cz

Hasiči v Dolním Dvořišti dostali od obce novou zbrojnici

Dolní Dvořiště - Novou moderní zbrojnici mají k dispozici dobrovolní hasiči z Dolního Dvořiště. Obec jim ji postavila nákladem více než 18 milionů korun.

Přes náměstí už se může zase jezdit

Kaplice - Kaplické náměstí již není rozkopané. Auta tudy mohou opět projíždět, ale pouze osobní.

OBRAZEM: Kaplické hudební léto patřilo milovníkům dechovky

Kaplice - Páteční večery pod širým nebem před kaplickým kulturním domem patří o prázdninách Kaplickému hudebnímu létu. V pátek se tam sešli příznivci dechové hudby a kapely Podhoranka. Kdo chtěl, mohl si zatancovat a nechybělo ani občerstvení. Grilované pochoutky připravovali pracovníci kinokavárny.

Pět osob včetně dětí se zranilo při srážce dvou aut

Jenín - Také helikoptéra letěla v sobotu v 11.12 hodin na pomoc pěti zraněným lidem u Jenína nedaleko Dolního Dvořiště.

Kaplici hrozí bujení nelegálních ubytoven

Kaplice - Město u hranic má velký problém, firmy se zdatně rozvíjejí, ale mnohdy jim v tom brání nedostatek pracovních sil.

OBRAZEM: Školáci dostali vysvědčení a vyrazili vstříc prázdninám

Kaplice - "Prázdniny!" "Konečně pojedeme do Egypta!" "Jé, babička přijela!" takovými a jinými výkřiky se dneska vyvalily děti ze Základní školy Fantova v Kaplici poté, co obdržely vysvědčení.

Sportovní hry seniorů zřejmě ovlivnilo horké počasí

Kaplice – Místní Spolek aktivních seniorů spolupořádal ve čtvrtek už druhý ročník sportovních her seniorů, který v loni přilákal velké množství zájemců.

Kapličtí mladíci při premiéře splnili cíl, prošli do semifinálové skupiny

Svitavy – Devatenáctého ročníku svitavského Qanto Cupu se v konkurenci sedmdesáti přihlášených týmů poprvé zúčastnil i Paroh team JUNIOR Kaplice.

Veteráni Parohu ve Svitavách obhájili prvenství

Svitavy – Fotbalisté kaplického Paroh teamu se jako již tradičně v předprázdninovém termínu zúčastnili velkého mezinárodního turnaje v malé kopané – svitavského Qanto Cupu.

Největší rybu závodů ulovil vítěz Zdeněk Jány

Bujanov – Sedmadvacet závodníků se zapojilo do Již 7. rybářských závodů v Bujanově na rybníku Přibyslav.

Z listovní zásilky zmizely peníze

Kaplice – Zásilka z Vysočiny přišla do Jihočeského kraje lehčí o 7500 korun.

Pravděpodobně během tance přišla mladá žena o svůj mobilní telefon

Kaplice - Svůj mobilní telefon postrádá mladá žena od páteční diskotéky ve Velešíně.

Kaplická škola vypustila do života další kuchaře-číšníky

Kaplice – Po číšnících a kuchařích je na Českokrumlovsku veliká poptávka. Další várku v tomto oboru čerstvě vyučených mladých lidí vypouští nyní do světa Střední odborné učiliště v Kaplici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení