Toto dílo již v repertoáru sboru zdomácnělo a velešínští pěvci jej uvádějí při různých příležitostech již několik let.

„Jiřího Pavlicu máme v repertoáru proto, že mě jeho hudba mocně oslovila. On je Bohem políbený člověk," vysvětluje sbormistryně a interpretka jednoho ze sólových partů Marie Pešková. „Kdysi jsme chtěli založit tradici jiné vánoční mše, než je Hej mistře. Zvolili jsme tuto mši, kterou jsme považovali a považujeme za vánoční. Ve Zlaté Koruně nám ale vysvětlili, že pro ně je velikonoční – a tak ji tu už tradičně zpíváme," směje se Marie Pešková.

Velešínský chrámový sbor se v minulosti již několikrát setkal přímo s autorem Jiřím Pavlicou a při velešínských koncertech Hradišťanu jej i pěvecky doprovodil v několika známých písních, včetně hitu Voda má. V rámci těchto setkání zazněla také část mše Missa brevis.

„Celou mši v našem podání ještě Jiří Pavlica živě neslyšel, ale má naší nahrávku a vzkázal nám, že je to lepší, než když to zpívá jen Hradišťan," říká s úsměvem Marie Pešková.

Druhým sólistou byl v rámci zlatokorunského koncertu pěvec Václav Janovský. Role dirigenta se už tradičně ujal Petr Chromčák z Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, dirigentská osobnost, jejíž rozměr překročil hranice naší republiky.

„Jsem rád, že se mohu po nějakém čase sejít s chrámovým sborem a orchestrem z Velešína. Spolupracujeme už dvacet let, udělali jsme nádherná díla, například Dvořákovu Stabat Mater nebo Mozartovo Requiem. A také toto dílo mého kamaráda Jiřího Pavlici," říká dirigent, který kdysi přijal nabídku sboru v souvislosti se svým vztahem k víře a činí si tak odpustky.

„Oceňuji především obrovské nadšení amatérských pěvců, které některým profesionálům občas chybí," chválí Petr Chromčák velešínský sbor.