Čtveřice atletických matadorů z našeho okresu se o minulém víkendu postavila na start vrcholné akce – mistrovství světa v běhu do vrchu veteránů, které hostilo lyžařské letovisko Dolní Morava v Jeseníkách.

„Do Jeseníků se sjeli běžci z celého světa. Byli tady Afričani, běžci z Austrálie nebo Nového Zélandu. Obsazením se jednalo o takovou malou olympiádu. A vše bylo výborně organizačně zvládnuto,“ řekl nám větřínský, letos sedmdesátiletý matador Vladislav Palkovič, který se postavil na start 11,3 kilometru dlouhé trati s převýšením 661 metrů a v kategorii mužů od 65 do 70 let vybojoval v poli sedmatřiceti startujících úctyhodné osmnácté pořadí. „Už jsem absolvoval řadu náročných závodů, včetně čtyřiadvacetihodinovky, ale tento závod byl pro mě nejtěžší v životě. Běželo se po strmé sjezdovce, navíc v petatřicetistupňové výhni. Trať byla ke všemu přerušována příkopy, které bylo velmi nesnadné překonávat,“ vzpomíná Vladislav Palkovič, jenž celou trasu zvládl v čase 1 hodina 13 minut a 52 vteřin.

Nejlepšího umístění z okresních zástupců dosáhly ženy, a to větřínská Alice Piklová a krumlovská Dana Halešová, které ve svých kategoriích nakoukly do elitní desítky a shodně vybojovaly výborná osmá místa. V nejsilněji obsazené kategorii mužů od 45 do 50 let skončil další větřínský borec, Bohuslav Krčka, v šesté desítce. Jihočeské barvy hájila i prachatická Božena Hronová, která obsadila desáté pořadí.

Výsledky Jihočechů na MS veteránů v běhu do vrchu – ženy 35 až 40 let (15 startujících): 8. A. Piklová (Větřní) 1:13:43, muži 45 až 50 let (86): 53. B. Krčka (Větřní) 1:13:10, muži 65 až 70 let (37): 18. V. Palkovič (Větřní) 1:13:52, ženy 50 až 55 let (22): 8. D. Halešová (SK Vltava Č. Krumlov) 1:21:39, 10. B. Hronová (Šumava triatlon) 1:22:35.