Habr začal znovu jako útočník, Jihostroj vyhrál v pěti setech!

Zlín - Volejbalisté Jihostroje Č. Budějovice nastoupili ve Zlíně ke čtvrtému utkání semifinále extraligy. Zvítězili a vedou 3:1 na zápasy. V pátek se série vrátí zpět do Č. Budějovic.

8.4.2014

Volejbalisté Jihostroje České BudějoviceFoto: Deník/ Václav Pancer

Volejbalisté Jihostroje Č. Budějovice nastoupili ve Zlíně ke čtvrtému utkání semifinále extraligy.
V pátek se série vrátí zpět do Č. Budějovic.
Trenér Svoboda znovu vyslal na post univerzála původní profesí nahrávače.
Kriško zůstal na lavičce. Útočil Habr.  „Tato varianta se osvědčila," tvrdil po třetím duelu. Ve čtvrtém to ale neplatilo. Jihostroj prohrál úvodní set  22:25, ve druhém už byl stav 5:12! Pak se Kriško vrátil na svůj obyvklý post a na hřišti to bylo okamžitě znát.
Filip Habr sehrál na nahrávce několik skvělých výměn. Kriško útočil a blokoval, jenže postupem času se přesnost vytrácela. Habrovy nahrávky se ztratily v podprůměru,  třetí set zakončily dvě hrubé nevynucené chyby Jihostroje. Sukuba zkazil plachtící podání a Habrovi nevyšel pokus o překvapení soupeře.  Čtvrtý set vyhrál Jihostroj a v pátém zvítězil 15:11! Celkově vede 3:1 na zápasy!
4. zápas série: VSC Fatra Zlín – VK Jihostroj České Budějovice 2:3 (22, -22, 22, -19, – 11).
Sudí Renčín, Kovář, čas 125: diváků 435. Sestava Jihostroje ČB: Zapletal, Habr, Mach, Sobotka, Fila, Kuliha – libero Hupka (Sukuba, Pleva, Kriško, Michálek). Trenér Jan Svoboda.

Autor: Kamil Jáša