Čtvrtý zápas play off začal tak, jak třetí skončil. Vyrovnanou koncovkou, která diváky zdvihala ze sedadel. Na příbramské straně drželi útočný prapor Kriško se Zachem, hosté vytáhli osvědčené trumfy v podobě Fily a Novotného. Jihostroj vyhrál koncovku od dva body – 27:29.

Do druhého setu překvapivě trenér Jihostroje České Budějovice Jan Svoboda vyslal Smrčku,  který na postu blokaře nahradil kapitána Sukubu. To ale ještě netušil, že postupně vystřídá téměř kompletní základní sestavu. Bojovníci z Příbrami vyhráli první set v sérii – 25:17, tvrdě se prosazoval na síti Vojtěch Zach, který shodou okolností před časem úspěšně působil právě v Č. Budějovicích.  „Jsme rádi, že jsme vyhráli první set v sérii,“ glosoval druhé dějství trenér Příbrami Petr Brom.
Podle očekávání se vrátila do třetího setu českobudějovická základní sestava, která znovu převážila misky vah na jihočeskou stranu. V útok use dařilo především Venezuelanovi Rojasovi – 19:25.

Bromův tým se snažil odvrátit konec série, vedl o čtyři body (16:12), servisem trápil budějovické přihrávače Leikep, jenže kvalita mistrovského celku se projevila (16:16). Juračka s Rojasem pochytali těžké balony v poli a Zapletal dovedl v roli nahrávače svůj tým do finále – 22:25.

Jan Svoboda (Jihostroj Č. Budějovice): „Domácí vůbec nevěřili ve vítězství, celou dobu hráli trochu poraženě, ale my jim svým asi nejslabším výkonem, nesoustředěným, dali šanci. V dalším průběhu se potvrdilo, že jsme byli v celé sérii výrazně lepší.“

Petr Brom (Vavex Příbram): „ Snažili jsme se bojovat, byla perfektní divácká atmosféra, rozhodla jedna nebo dvě chybičky. Budějovice byly v koncovkách jistější. Do boje o bronz jdeme s tím, že není co ztratit, bronz by pro nás byl třešničkou na dortu.“

Vavex Příbram  - Jihostroj Č. Budějovice 1:3 (-29, 17, -19, -22), čas 118 minut, diváků 830.

Rozhodčí Kvarda, Činátl.
Jihostroj ČB: Zapletal, Novotný, Fila, Rojas, Sukuba, Mach libero: Juračka (Habr, Smrčka, Michálek, Motys). Trenéři Svoboda a Pochop. Příbram: Pekárek, Kriško, Čížek, Zach, Prajzler, Leikep libero: Málek (Rosenbaum). Trenér Brom. Konečný stav série 0:4.