Již pět let v řadě po sobě vozí žáci kanoistického oddílu SK Vltava Český Krumlov medaile z národních žákovských kanoistických mistrovství.

Před zmíněnými pěti lety to byla medaile jedna, letos jich už bylo celkem patnáct. V tomto roce, obdobně jako v předchozích letech, bylo žákovské kanoistické Mistrovství České republiky na divokých vodách rozděleno do dvou závodních víkendů a dvou vodních terénů. Žákovský šampionát v klasickém sjezdu se konal již v srpnu v Brandýse nad Labem, o slalomové a sprintové vavříny bojovali žáci o uplynulém víkendu u Železného Brodu na peřejích pod soutokem Jizery a Kamenice.

A nyní se podrobně podíváme jak se krumlovským nadějím na jednotlivých šampionátech vedlo.

MČR žáků v klasickém sjezdu: Příznivý srpnový termín šampionátu nahrával přípravě v místě závodu, čehož mladí krumlovští kanoisté plně využili. Při týdenním soustředění poctivě „pilovali" terén vodního kanálu v Brandýse, což následně zúročili v samotném závodě.

Krumlovské velké naděje potvrdila Karolína Paloudová, která vybojovala žákovský titul v závodě singlkanoistek a bronzovou medaili ze závodu kajakářek.

Medailově úspěšný byl také Vojtěch Klíma, který výrazně promlouval do celkového hodnocení žákovské kategorie a v samostatném hodnocení MČR mladších žáků získal zlatou medaili ve sjezdu na kanoi a stříbro na kajaku.

Následující den přibyly ke čtyřem individuálním medailím další dva kovy ze závodu družstev. Hlídka krumlovských singlkanoistů ve složení Klein, Paloudová a Klíma vybojovala stříbrnou medaili a hlídka Klíma, S. Koudelka a Mareš byla třetí v hodnocení družstev mladších kajakářů.

MČR žáků ve slalomu: Uplynulou sobotu se mezi brankami na vodácky známých peřejích Paraplíčko poměřili žáci z celé republiky ve slalomu.

Krumlovským závodníkům se v individuálních soutěžích bohužel nepodařilo probojovat do popředí výsledkových listin. Jedna slalomová medaile do Českého Krumlova přesto putuje. Má bronzový lesk a získalo ji družstvo singlkanoistů ve složení Klíma, Paloudová a Klein.

MČR žáků ve sprintu: Po slalomové sobotě pokračoval na Jizeře žákovský šampionát nedělními sprinty. Zde měli mladí krumlovští sportovci velké ambice a proměnili je ve sbírku výborných výsledků.

Na nezvykle krátké trati, kde každá chybička závodníka znamenala velký propad ve výsledcích, potvrdila Karolína Paloudová roli největší favoritky závodu singlkanoistek a dopádlovala si pro žákovský titul.
S obdobnou pozicí na startu singlkanoistů se zdárně vypořádal také Vojtěch Klíma a zvítězil mezi mladšími žáky. Oba dva pak ke svým kanoistickým titulům přidali ještě medaile kajakářské – Paloudová stříbro a Klíma bronz.

Další cenné republikové medaile českokrumlovským žákům přinesly závody družstev. Bronzové byly hlídky kanoistů (Klein, Paloudová, Klíma) a mladších kajakářů (S. Koudelka, Mareš, Čepelák). Ve velice těsném souboji družstev straších kajakářů, kde se první tři družstva vešla do rozmezí šestnácti setin vteřiny, urvala krumlovská trojice Klein, Paloudová a Klíma stříbro.

MČR žáků v kombinaci: Poslední letošní žákovskou mistrovskou medaili, a to bronzovou, získala Karolína Paloudová na kajaku z šampionátu v kombinaci, kam se započítává výkon ze slalomu a ze sprintu (nerozlišují se mladší a starší žáci). Prvenství ze sprintu na kanoi jí však na medaili v kombinaci nestačilo a při MČR singlkanoistek skončila čtvrtá.

„Výsledky našich žáků a zisk patnácti medailí je výborné vysvědčení," kvituje krumlovský trenér Lukáš Novosad a ještě dodává: „Projevil se však i výpadek v tréninku zaměřeném na slalom, a to kvůli zničené slalomové trati u naší loděnice, kterou začátkem léta vyřadil z provozu neznámý vandal a kterou se nám bohužel ještě nepodařilo plně zprovoznit. Tak jako tak ale u mládeže budeme muset na slalomové přípravě v budoucnu pracovat ještě více."

Zrcadlo výsledků

Umístění mladých závodníků SK Vltava Č. Krumlov při žákovských kanoistických šampionátech:

MČR žáků v klasickém sjezdu – kategorie K1 st.žáci: 10. Klein, K1 ml. žáci: 2. Klíma, 11. S. Koudelka, 12. Mareš, K1 st. žákyně: 3. Paloudová, K1 ml. žákyně: 8. Hlavničková, C1 ml. žáci: 1. Klíma, C1 st. žákyně: 1. Paloudová, 3x K1 st. žáci: 7. Č. Krumlov (Klein, T. Koudelka, Čepelák), 3x K1 ml. žáci: 3. Č. Krumlov (Klíma, S. Koudelka, Mareš), 3x K1 žákyně: 4. Č. Krumlov (Paloudová, Hlavničková, Bauerová), 3x C1 žáci: 2. Č. Krumlov (Klein, Paloudová, Klíma).

MČR žáků ve slalomu – K1 st. žáci: 32. Klein, K1 ml. žáci: 29. S. Koudelka, 40. Čepelák, 41. Mareš, K1 st. žákyně: 9. Paloudová, K1 ml. žákyně: 26. Hlavničková, C1 ml. žáci: 7. Klíma, C1 st. žákyně: 8. Paloudová, 3x K1 ml. žáci: 10. Č. Krumlov (Klíma, S. Koudelka, Mareš), 3x C1 žáci: 3. Č. Krumlov (Klein, Paloudová, Klíma).

MČR žáků ve sprintu – K1 st. žáci: 15. Klein, K1 ml. žáci: 3. Klíma, 13. S. Koudelka, K1 st. žákyně: 2. Paloudová, K1 ml. žákyně: 15. Hlavničková, C1 ml. žáci: 1. Klíma, C1 st. žákyně: 1. Paloudová, C2 ml. žáci: 4. Mareš / Čepelák, 3x K1 st. žáci: 2. Č. Krumlov (Klein, Paloudová, Klíma), 3x K1 ml. žáci: 3. Č. Krumlov (S. Koudelka, Mareš, Čepelák), 3x C1 žáci: 3. Č. Krumlov (Klein, Paloudová, Klíma).