Všechny republikové kanoistické medaile roku 2013 jsou rozdány. Posledním závodem na národní úrovni bylo samostatné mistrovství České republiky žáků v klasickém sjezdu.

Žáci českokrumlovského klubu SK Vltava vyrazili k závodům do Hynkova u Olomouce v silné sestavě a s nemalými ambicemi. Sluneční paprsky sobotního dne brzy rozehnaly ranní zářijový mrazík (!) a závody proběhly v téměř ideálním počasí.

A hned první závod znamenal velký úspěch pro českokrumlovské barvy, když singlkanoista Vojtěch Skořepa nenašel přemožitele a vybojoval mistrovský žákovský titul. Skořepa se soustředil na tento závod, vynechal několik předchozích dílů žákovského poháru, včetně republikového mistrovství ve sprintu, a byl tak pro konkurenty malou neznámou. V opačné pozici mezi kajakářkami byla Anežka Paloudová, která všechny letošní žákovské pohárové závody vyhrála. Mistrovský závod jí ale podle představ nevyšel, přesto v něm nakonec obsadila třetí pozici.

Do tradičně nejobsazovanějšího závodu kajakářů vyslal krumlovský klub hned pětici závodníků. Naději na dobrý výsledek potvrdil Vojtěch Klíma, který v hodnocení mladších žáků vybojoval stříbrnou medaili.

Krumlovským titulem individuální žákovské mistrovství začalo i skončilo. Závod singlkanoistek totiž opanovala Anežka Paloudová. Těsně pod bronzovým stupínkem navíc skončila v tomto závodě její sestra Karolína.

Nedělní závody družstev ovšem znamenaly pro krumlovské závodníky malou medailovou žeň. Nejzářivější kov si vyjeli na kajaku mladší žáci v sestavě Vojtěch Klíma, Pavel Klein a Samson Koudelka. Velice těsný souboj o titul znamenal nakonec „jen" stříbro pro deblkanoisty ve složení Skořepa / Klíma, Študlar / Zlámal a Klein / Zapletal. Bronzové medaile do hanácké krumlovské „sklizně" přidala družstva kajakářek a singlkanoistů.

Zrcadlo výsledků

Výsledky krumlovských závodníků při MČR žáků ve sjezdu – kategorie C1 žáci: 1. Skořepa, K1 starší žáci: 15. Študlar, 16. Zlámal, K1 mladší žáci: 2. Klíma, 8. Klein, 12. Koudelka, K1 starší žákyně: 3. A. Paloudová, 8. K. Paloudová, 15. Manová, C1 žákyně: 1. A. Paloudová, 4. K. Paloudová, C2: 7. Skořepa / Klíma, 12. Študlar / Zlámal.

Výsledky krumlovských závodníků při MČR družstev žáků ve sjezdu – 3x C1 žáci: 3. Č. Krumlov (Skořepa, A. Paloudová, K. Paloudová), 3x K1 mladší žáci: 1. Č. Krumlov (Klíma, Klein, Koudelka), 3x K1 žákyně: 3. Č. Krumlov (A. Paloudová, K. Paloudová, Manová), 3x C2: 2. Č. Krumlov (Skořepa / Klíma, Študlar / Zlámal, Koudelka / Zapletal).

Konečné hodnocení seriálu ČP žáků 2013 ve sjezdu – C1 žáci: 7. Skořepa, K1 žáci: 18. Klíma, 24. Koudelka, 31. Študlar, 32. Klein, K1 starší žákyně: 1. A. Paloudová, 13. K. Paloudová, C1 žákyně: 1. A. Paloudová, 2. K. Paloudová (pozn. – ostatní nebodovali v dostatečném počtu závodů).