Na volejbal dorazilo pět tisíc fanoušků. Odměnou jim byl jeden set

České Budějovice - Pět tisíc diváků přivítalo v Českých Budějovicích volejbalisty České republiky a Francie v utkání Světové ligy. Čeští hráči byli odhodlaní znepříjemnit Francouzům cestu za třemi body, ti nastoupili oproti předchozímu zápasu v pozměněné sestavě.

20.6.2015

Filip Habr a Martin KryštofFoto: Deník/ Radka Doležalová

Pět tisíc diváků přivítalo v Českých Budějovicích volejbalisty České republiky a Francie v utkání Světové ligy. Čeští hráči byli odhodlaní znepříjemnit Francouzům cestu za třemi body, ti nastoupili oproti předchozímu zápasu v pozměněné sestavě. Na střídače zůstal vynikající smečař Ngapeth. I přesto se v prvním setu projevila velká kvalita hostů, kteří především díky kvalitnímu servisu vyhráli 25:17.

Ve druhém setu se rozehrál univerzál Jan Štokr, dařilo se také kapitánovi Holubcovi a diváci mohli nadšeně aplaudovat a bouřit, protože domácí ukořistili vítězství (25:23).

Český tým neusnul na vavřínech a dál sváděl se čtvrtým celkem z posledního mistrovství světa vyrovnanou bitvu. Dramatický set ukončily až nepřesnosti českých barev v samém závěru (22:25).

Francouzský trenér Tillie vrátil do hry nejúdernějšího smečaře Ngapetha, ten byl tím jazýčkem na vahách, který zvrátil průběh čtvrtého setu. Českému týmu se přestalo dařit, nepomohlo ani střídání nahrávačů. Francie zařadila vyšší rychlost a soustředěným výkonem dotáhla utkání do vítězného konce.

Česká republika – Francie 1:3 (-17, 23, -22, -14), čas: 98 minut, rozhodčí: Gerothodoros (Řecko), Isajlovič (Rakousko) diváků: 4996.

Česká republika: Habr, Štokr, Veselý, Holubec, Michálek, Bartoš – libero Kryštof (Vašíček, Mach, Haník, Fila). Trenér Zdeněk Šmejkal.

Francie: Rouzier, Jaumel, Le Roux, Lyneel, Marechal, Sudibe – libero Grebennikov (Ngapeth, Toniutti). Trenér Laurent Tillie

Autor: Kamil Jáša

20.6.2015 VSTUP DO DISKUSE

Do podzemních tepen města vidí málokdo, ale víka od kanalizace si u nás fotí celý svět.

Osud čističky bude mít vliv na kapsy Krumlováků

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Do Jižních Čech přišly tropy, zvyšuje se nebezpečí požárů

Jižní Čechy - V pátek 23. června od 12 hodin platí pro Jihočeský kraj další výstražná informace ČHMÚ upozorňující na vysoké teploty. Vlna veder zasáhne celý kraj, teploty se budou pohybovat nad 30 °C. Ve stejný čas pak vstoupí v platnost další výstraha, a to na nebezpečí vzniku požárů.

AKTUALIZUJEME

Spadlé stromy po noční bouřce zastavily i vlaky, lidé jsou bez proudu

Jižní Čechy - V noci na pátek se nad jižními Čechami přehnala silná bouřka. Na Jindřichohradecku, respektive na Suchdolsku a Třeboňsku zůstala řada domácnosti bez proudu.

Kam můžete v pátek na Českokrumlovsku za zábavou

Českokrumlovsko - Jestli například ještě neznáte Prádelnu session v Českém Krumlově, v pátek to můžete napravit a bavit se tam až hluboko do noci.

Snížení odměn v nemocnicích je tutovka

České Budějovice - Ročně kraj ušetří 24 miliony korun. Vysoké odměny vedení společnosti Jihočeské nemocnice jsou již minulostí, za níž včera zavřeli dveře zastupitelé Jihočeské kraje.