V oblastním přeboru basketbalistů pokračovaly boje ve skupině o konečné páté až osmé místo. Okresní zástupce z Kaplice zamířil na Vysočinu, kde nejprve jednoznačně přehrál tým z Humpolce a následně si v dramatu poradil i s rezervou Pelhřimova.

Jasná výhra

Jiskra Humpolec – Spartak Kaplice 65:88 (38:49)

Úvod byl velmi ofenzivní, když se střelci prosazovali na obou stranách (4. minuta – 12:12). Poté se hostům podařilo odskočit na 8 bodů (14:22) a náskok do konce čtvrtiny ještě o bod navýšili – 22:31. Ve druhém dějství nejprve spartakovci zvýšili náskok (13. – 26:40), ale pak domácí přidali v obraně a začali se přibližovat. Konec čtvrtiny patřil pro změnu hostům, kteří k pauze odcházeli s jedenáctibodovým vedením – 38:49.

Třetí čtvrtina byla zcela v režii Kaplických, kteří tuto část vyhráli dílčím skóre 21:9, čímž prakticky rozhodli o výhře. Domácí se v této části hodně trápili, hosté naopak své šance proměňovali a postupně navyšovali vedení, které po třiceti minutách bylo už třiadvacetibodové – 47:70. V závěrečné části se domácí nadechovali k velkému náporu, umazali z manka 9 bodů (37. minuta – 63:75), pak ale spartakovci uhráli šňůru 9:0 – a bylo jasné, kdo si z utkání odnese vítězné vavříny. Výsledek pečetil dvěma přesnými šestkami kaplický kapitán Hejný, který upravil na konečných 65:88.

Fakta – základní pětka a body: Hejný 20, Adámek 18, Čegan 13, Ševčík 6, Dreiling 2, střídali: Beň 11, Bedlivý 9, Paukner 5, Fidler 4, trojky: 8 (Adámek 3, Hejný 2, Čegan 2, Beň 1), trestné hody: 13/10 (76,9%), čtvrtiny: I. 22:31, II. 16:18, III. 9:21, IV. 18:18.

Boj až do konce

Pelhřimov B – Spartak Kaplice 66:70 (42:35)

Druhý duel byl daleko vyrovnanější a dramatičtější. Od začátku se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a žádný z týmů si nevypracoval výraznější vedení (7. minuta – 13:12). Adámek ještě trojkou otočil na 13:15, ale do konce čtvrtiny už se za hosty nikdo neprosadil a domácí mladíci odskočili na 8 bodů – 23:15. Druhá čtvrtina byla bodově vyrovnaná (19:20). Hosté se vždy přiblížili, ale domácí hned odskočili na bezpečný rozdíl. Do šaten domácí odcházeli s hřejivým náskokem sedmi bodů – 42:35.

Po přestávce nejprve Pelhřimovští odskočili na 48:37, ale šňůra hostů 8:0 vrátila Spartak zpět do hry (26. minuta – 48:45). Poslední dějství poté přineslo přetahovanou o každý bod a velké drama na závěr. V 33. minutě šli hosté poprvé do vedení (54:55), ale domácí hned otočili. Adámek se pak trefil z perimetru, byl při střele faulován a díky přesnému trestnému hodu poslal Spartak do tříbodového vedení – 58:61. Poté přišel čtyřminutový hluchý úsek, kdy oba celky kupily chybu na chybu a nikdo ze střelců se nedokázal prosadit. Až v 39. minutě přesně zamířil Fidler, po něm i Ševčík – a hosté rázem vedli o 5 bodů (60:65).

Poslední minuta přinesla velké taktické šachy a celkem v ní byly vybrány čtyři oddechové časy (po dvou na každé straně). Domácí dokázali půl minutky před koncem vyrovnat na 65:65, ale 18 vteřin před klaksonem byl při úspěšné střele faulován Fidler, který jednou šestkou poslal hosty do tříbodového vedení – 65:68. Domácí ještě jednou šestkou snížili (66:68, 12 vteřin před koncem), ale dramatický závěr vyšel spartakovcům. Když Adámek 6 vteřin před koncem proměnil dva trestné hody, definitivně potvrdil výhru hostů o čtyři body – 66:70.

Fakta – základní pětka a body Kaplice: Adámek 30, Ševčík 8, Čegan 6, Hejný 5, Dreiling 3, střídali: Fidler 9, Paukner 7, Beň 2, Bedlivý, trojky: 11 (Adámek 8!, Čegan 2, Dreiling 1), trestné hody: 27/11 (40,7% !), čtvrtiny: I. 23:15, II. 19:20, III. 10:15, IV. 14:20.