Roli favorita po pomalém rozjezdu spartakovci nakonec potvrdili, zdolali soupeře z města husitů i počtvrté v sezoně, a udělali tak výrazný krok k celkovému druhému místu v soutěži.

BK Tábor – Spartak Kaplice 47:62 (22:22). Kapličtí vstupovali do utkání se dvěma porážkami v řadě, o to větší měli motivaci ve městě husitů uspět. Trenér Blažek měl k dispozici devítku borců, zatímco domácí zaplnili soupisku do posledního místečka (v zápise bylo 12 hráčů).

V úvodu jakoby na oba celky padla jarní únava a střelecky se moc nedařilo ani na jedné straně. První desetiminutovku vyhráli domácí poměrem 12:10, druhou stejným výsledkem ztratili (10:12). Skóre zápasu otevřel Čegan z trestného hodu (0:1) až po dvou minutách. Na to Táborští odpověděli šestibodovou šňůrou (5. minuta 6:1) – a přišel kaplický time out. Po něm se trefil Adámek za tři a prosadili se i další hráči Spartaku. Skórovali i domácí a po první části měli k dobru dva body (12:10).

Druhé dějství načal Míšek trojkou, Šulek přidal dva body a rázem hosté vedli o tři body 12:15. BK bralo oddechový čas a pro změnu to byli jeho reprezentanti, kteří v dalším úseku pálili ostrými (16. minuta – 18:15). O dvě minuty později měli domácí plusové čtyři body (22:18), avšak závěr první půle patřil Blažkovo svěřencům. Ti vyztužili obranu a přesnými zásahy z čáry trestného hodu vyrovnali na poločasových 22:22.

Po změně stran se hráči obou celků začali více prosazovat a k vidění bylo daleko více úspěšných střel. Třetí čtvrtina se nesla ve znamení náporu Spartaku. Domácí několikrát propadli v zónové obraně a kapličtí ostrostřelci trestali trefami z dálky. Ve 26. minutě dvakrát zamířil přesně z perimetru Čegan a završil tím kanonádu hostů, která jim vynesla dvanáctibodové vedení – 24:36. Dvě trojky během minuty však vsítili i domácí (30:36), jenže na druhé straně se zpoza oblouku trefil Kratochvíl (30:39) a uzavřel tak dvouminutový úsek tříbodové přestřelky (během této části hry padlo dohromady pět trojek – 2:3). Slibný náskok drželi svěřenci trenéra Blažka i po třech čtvrtinách – 35:43.

V závěrečné části se dlouho spartakovci nemohli odpoutat a získat uklidňující náskok. V útoku navíc vyrobili několik chyb, které Táborští snadno trestali. K tomu se přidalo i mnoho neproměněných jednoduchých střel zpod koše a tři minuty před koncem ztráceli domácí stále jen 5 bodů (47:52). Závěrečný nápor chtěli hráči BK umocnit vysunutou osobní obranou, to však více otevřelo spartakovcům hru. Míšek rozbíjel táborskou vozovou hradbu hbitými nájezdy, míč shodil na křídlo a po sérii rychlých nahrávek přišla úspěšná otevřená střela (2x za tři a 2x za dva body). Když se k tomu přidala i bezchybná defenziva, bylo výsledkem poslední tříminutovky dílčí skóre 0:10 a posunutí stavu až na konečných 47:62.

S posledním celkem pořadí oblastního přeboru sehráli Kapličtí tentokrát vyrovnanou partii, kterou rozhodli až v závěru. Vítězstvím si ovšem upevnili druhé místo v tabulce.

V sobotu 4. března sehrají spartakovci poslední domácí duel sezony proti Písku C, který je ještě může o kýžené stříbro připravit.

Fakta – základní pětka a body Kaplice: Čegan 20, Adámek 10, Míšek 7, Novotný 6, L. Hejný 3, střídali: Ševčík 6, Kratochvíl 6, Šulek 4, Vaniš, trojky: 9 (Čegan 4, Adámek a Kratochvíl po 2, Míšek 1), trestné hody: 28/15 (53,6%), čtvrtiny: I. 12:10, II. 10:12, III. 13:21, IV. 12:19.