VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za zelenými stoly triumfoval Karel Beneš

Rožmitál na Šumavě - Populární sváteční klání si do kronik zapsalo rekordní počet 29 startujících.

3.1.2010
SDÍLEJ:

Trojlístek nejlepších hráčů rekordně obsazeného turnaje v Rožmitále na Šumavě – vlevo v pořadí druhý českokrumlovský Roman Musil, uprostřed vítězný původně Kapličák dnes žijící v Praze Karel Beneš a vpravo celkově bronzový domácí Pavel Lattner.Foto: Libor Granec

Ke svátečním dnům na sklonku každého roku již neodmyslitelně patří tradiční turnaj amatérských hráčů ve stolním tenise, který se koná na rožmitálských stolech.

Počet účastníků se organizátoři vždy dozvědí až před samotným začátkem – a letos byli velice mile překvapeni. Do turnaje se totiž přihlásil rekordní počet devětadvaceti hráčů. A tak se až na místě určoval hrací systém.

Hráči byli rozlosováni do čtyř skupin (jedna osmičlenná a tři sedmičlenné). Ve skupině se hrálo každý s každým na dva vítězné sety a nejlepší čtyři si zajistili postup mezi šestnáctku osmifinalistů. Vyřazovací boje se pak již hrály na tři vítězné sady.

Základní skupiny

Skupina A: Překvapivým vítězem áčka se stal Štefan Marek, který vyhrál šest ze sedmi utkání. Stejnou bilanci měli na kontě i domácí Pavel Lattner a Stanislav Košan, a tak o pořadí rozhodovala minitabulka. Poslední postupové místo v áčku obsadila jediná žena na turnaji, jmenovitě Hana Šmalinská.

Pořadí: 1. Marek 6 výher / 1 porážka, 2. P. Lattner 6/1, 3. Košan 6/1, 4. Šmalinská 4/3, 5. B. Svoboda 3/4, 6. Tomka 2/5, 7. Kubíček 1/6, 8. F. Říha 0/7.

Skupina B: V béčku se záhy do role velkého favorita turnaje pasoval Karel Beneš, který prošel základní skupinou bez ztráty jediného setu. Postup mezi nejlepších šestnáct si s přehledem ohlídal i zkušený Ladislav Kuzma, který šel dál z druhého místa. Velký boj se odehrál o zbylá dvě postupová místa, která nakonec obsadili Ondřej Svoboda a Michal Gondek.

Pořadí: 1. Beneš 6/0, 2. Kuzma 5/1, 3. O. Svoboda 3/3, 4. M. Gondek 3/3, 5. R. Svoboda 3/3, 6. R. Lattner 1/5, 7. Bajkanič 0/6.

Skupina C: I v céčku se velice brzo vykrystalizovali favorité. Mezi kandidáty na medaile se zařadil Roman Musil, který neokusil v základní části hořkost porážky. Snadno se mezi finálovou šestnáctku dostal i Karel Toncar mladší. Třetí místo si pronajal Libor Kubát a na poslední chvíli mezi šestnáctku proklouzl i Petr Janura.

Pořadí: 1. R. Musil 6/0, 2. K. Toncar ml. 5/1, 3. Kubát 4/2, 4. Janura 3/3, 5. Papoušek 2/4, 6. J. Pintér 1/5, 7. Řezníček 0/6.

Skupina D: V déčku papírové předpoklady favorizovaly Milana Sedláka, obhájce turnajového prvenství. Postup se čekal i od domácího Pavla Svobody. Velkým překvapením pak byly výkony Martina Pulce, který zaskočil favority. Tito tři zakončili skupinu se shodnou bilancí pěti výher a jedné porážky. Závěrečný zápas rozhodl o čtvrtém postupujícím. Tomáš Pintér porazil nejpopulárnějšího sportovce okresu pro rok 2009 Pavla Pulce a mohl se radovat z postupu.

Pořadí: 1. M. Pulec 5/1, 2. Sedlák 5/1, 3. P. Svoboda 5/1, 4. T. Pintér 3/3, 5. P. Pulec 2/4, 6. Martínek 1/5, 7. F. Říha ml. (nejmladší účastník turnaje, 11 let).

Vyřazovací boje

Jak již bylo zmíněno, od osmifinále se ve vyřazovací části hrálo na tři vítězné sety.

Výsledky osmifinále: Marek – Janura 3:1 (7, 8, –5, 8), O. Svoboda – Sedlák 1:3 (8, –2, –4, –11 ), Kuzma – Košan 0:3 (–11, –10, –4), T. Pintér – Musil 0:3(–0, –6, –4), Beneš – Šmalinská 3:0 (9, 8, 7), P. Svoboda – K. Toncar ml. 0:3 (–4, –4, –3), P. Lattner – Kubát 3:2 (9, 7, –7, –11, 6), Gondek – M. Pulec 1:3 (–8, 10, –8, –2).

Boje mezi nejlepší osmičkou poté byly výsledkově poměrně jednoznačné. Samotné zápasy však byly více vyrovnané, než by se zdálo, a předváděná hra všech aktérů byla velice kvalitní.

1. čtvrtfinále: Marek – Sedlák 0:3 (–7, –4, –8). V prvním duelu o postup do semifinále skončila cesta turnajem pro Štefana Marka. Postup mezi čtyři nejlepší si hladkou výhrou zajistil obhájce prvenství Milan Sedlák.

2. čtvrtfinále: Košan – Musil 0:3 (–4, –6, –8). I ve druhém zápase se rozhodlo ve třech setech. Roman Musil i ve čtvrtfinále prokázal nesporné kvality a ukončil tak pouť turnajem Košanovi.

3. čtvrtfinále: Beneš – K. Toncar ml. 3:0 (8, 6, 9). Velice pohledné a kvalitní bylo toto čtvrtfinálové střetnutí, v koncovkách setů byl ovšem přesnější Beneš, který zaslouženě postoupil do semifinále.

4. čtvrtfinále: P. Lattner – M. Pulec 3:1 (8, 5, –4, 8). Jediné čtvrtfinále, které neskončilo ve třech setech. Jasným favoritem byl Lattner, ale Martin Pulec, který překvapil už svým historickým postupem mezi osmičku, rozhodně neprodal kůži lacino.

Bitvy o medaile

Kdo čekal vyrovnané semifinálové bitvy, musel být poněkud zklamán. Beneš s Musilem totiž v těchto zápasech jasně deklarovali svou nadvládu. Oba své soupeře prakticky k ničemu nepustili a bez větších problémů se probojovali do finále.

1. semifinále: Sedlák – Musil 0:3 (–4, –6, –6).

2. semifinále: Beneš – P. Lattner 3:0 (4, 4, 4).

Zápasy o konečné umístění na stupních, tedy duel o bronz i samotné finále, byly naopak velice dramatické a diváci sledovali v obou případech napínavé pětisetové souboje.

O 3. místo: Sedlák – P. Lattner 2:3 (8, 8, –1, –8, –8)

Utkání o konečný bronz začal lépe Sedlák, první dva sety vyhrál shodným výsledkem 11:8 a měl nakročeno k medaili. Jenomže třetí sadu opanoval Lattner, když soupeře doslova smetl a povolil mu uhrát jediný míček.

Po další sadě v poměru 8:11 bylo rázem srovnáno. V rozhodující páté sadě se domácímu hráči podařilo dokonat obrat a Pavel Lattner se mohl radovat z konečného třetího místa na turnaji.

Finále: Musil – Beneš 2:3 (9, –9, 6, –3, –5)

Bitva o turnajové prvenství přilákala do herny nebývale vysoký počet přihlížejících. Utkání mělo vysokou kvalitu, což nejednou ocenili diváci uznalým potleskem. První sadu vyhrál těsně 11:9 Musil, Beneš však oplácel stejnou mincí a srovnal na 1:1.

Ve třetím dějství opět vyhrál Musil, dostal se do vedení 2:1 a byl blízko od triumfu. Jenomže poté začal kupit chyby, soupeř navíc zpřesnil hru – a karta se začala obracet. Benešova výhra 11:3 ve čtvrté sadě vyrovnala stav finále na 2:2.

Beneš naplno převzal otěže finálového utkání, které nepustil ani v rozhodujícím pátém setu, a mohl se tak radovat z celkového triumfu na tradičním svátečním turnaji ve stolním tenise v Rožmitále.

Konečné pořadí turnaje: 1. Karel Beneš, 2. Roman Musil, 3. Pavel Lattner, 4. Milan Sedlák, 5. Štefan Marek, 6. Stanislav Košan, 7. Karel Toncar mladší, 8. Martin Pulec, 9. Ladislav Kuzma, 10. Pavel Svoboda mladší, 11. Libor Kubát, 12. Hana Šmalinská, 13. Ondřej Svoboda, 14. Michal Gondek, 15. Petr Janura, 16. Tomáš Pintér, 17. Radek Svoboda, 8. Bohumil Svoboda, 19. Kamil Papoušek, 20. Pavel Pulec, 21. Jaroslav Tomka, 22. Roman Kubíček, 23. Jan Pintér, 24. Petr Martínek, 25. Radek Lattner, 26. František Říha mladší, 27. František Říha, 28. Vadim Bajkanič, 29. Tomáš Řezníček.

Libor Granec

3.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

K velkému loučovickému obratu zavelel už dvě minuty po změně stran Jan Zbořil (vlevo u míče v souboji s frymburským kapitánem Janem Šislerem).
32

O poločase vedl Frymburk, po pauze Loučovičtí derby otočili

Květinová výstava začíná na hradě Rožmberk.

Kam se v úterý můžete vydat za kulturou

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Řídil ve dvě v noci pod vlivem, natrefil na hlídku policie

Větřní - Více jak jedno a půl promile alkoholu nadýchal při dechové zkoušce třiatřicetiletý řidič fiatu, když ho zastavili policisté.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Dolní Vltavice – Neuvěřitelnou sílu nabral vítr, který se hnal přes otevřenou hladinu lipenského jezera při noční bouřce z pátku na sobotu. Obrovské vlny spolu s větrem nejenomže utrhly několik ukotvených jachet, ale na břeh hodily i těžký prám převozníků v Dolní Vltavici. Zpátky na vodu ho převozníci dostávali heverem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení